Mayashell Mayashell komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

moje první kniha od této autorky a rozhodně nejsem zklamaná. Osud dcery i otce jsem prožívala s nimi a chápala je. Konec byl pro mne překvapením a určitě bych pár stránek navíc ještě přidala.

05.05.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

kniha byla pěkná, dobře se četla, poutavá a konec byl zcela nečekaný. Byla bych mizerný detektiv :-)

18.10.2017 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Dokud mne moje dcera nedovlekla na jeho autogramiádu, neměla jsem ponětí kdo to je. Při čekání na pro ni nezbytný podpis a fotku :-) jsem knihou listovala a docela zaujala natolik, že jsem se rozhodla si ji přečíst.
Na svůj věk je to moudrý mladý muž, co umí pobavit a zaujmout, kniha se dobře čte.

29.11.2017 5 z 5

Chůze pro zdravé srdce i mysl Chůze pro zdravé srdce i mysl Arianna Valentino

za mne zajímavá kniha se spoustou informací nejen o chůzi. Dostala jsem chuť se zase zvednout a začít chodit :-)

11.03.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha mne bavila, tak do první půlky. Pak už mi vtipná moc nepřišla, chvílemi trapná. Nevím čí přístup byl excentričtější zda hraběcí rodiny nebo jejich služebnictva. Číst další díly mne neláká ...

14.02.2019 3 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

je to velmi poučná a zajimavá kniha, podaná se specifickým humorem. Určitě se k ní ještě někdy vrátím a pokud bude pokračování ( druhý díl ), nebudu váhat.

06.05.2018 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

čítávala jsem ji jako dítě školou povinné, je to poutavě napsáno s nadsázkou a humorem. I když je určena mladší generaci, ráda se k ní vrátím i já :-)

08.10.2017 5 z 5

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

ani domyslet co vše si vytrpí matka po smrti svého dítěte a ještě se dozvídat, že věci nejsou jak vypadají ... kdo je otcem jsem netušila velmi dlouho. Zajímavá kniha.

15.04.2019 5 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Italské dvojhubky jsou stejně oddechové čtení jako Jednohubky, tato kniha nejednou vyloudila můj úsměv. Je napsaná s nadsázkou a humorem, odložit ji bylo těžké :-) za sebe mohu jen doporučit a snad se dočkáme i dalšího pokračování.

01.02.2019 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

moje první kniha od tohoto autora a byla jsem mile překvapená. Nechala jsem se přesvědčit k přečtení po shlédnutí filmu, ze začátku mi činilo trochu potíže střídání postav, ale ocenila jsem pohled z úhlu ostatních. Kniha se četla dobře, jen ten konec mi přišel takový " useknutý ", spisovatel si s ním mohl dát více práce.

12.01.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

v první chvíli mi to přišlo jako kniha o alkoholičce co kouká lidem do oken z vlaku. Hlavní postava mi přišla dost ujetá, což se v průběhu vysvětlilo. Postupně se to zamotává a kupodivu se ani neztrácím ve vyprávění ze třech různých pohledů. Poprvé jsem četla knihu psanou touto " formou " a kdo byl vrahem jsem netušila v podstatě do konce. Čekala jsem více, ale nakonec se mi kniha i líbila.

29.11.2017 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

kniha mi přijde čtivá, po přečtení komentářů jsem nevěděla co čekat, ale za dva dny jsem ji měla přečtenou. Konec mne velmi překvapil a mít doma takové dítě, asi jsem matka vražedkyně :-)

03.05.2019 3 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala, byla jsem zaskočena přítomností upírů ... od poloviny mi to začalo do sebe zapadat a kniha měla spád. Konec byl úžasný a dodatek mi přišel trochu zbytečný. Knihu jsem četla v rámci výzvy a nelituji, ale znovu po ní nesáhnu.

17.03.2019 3 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Kniha sama o sobě není špatná, akorát se ze začátku nic neděje, tedy až na to, že se hlavní hrdinka opíjí a dělá scény. Při společném vaření dělají dušené vepřové s bramborovo - celerovou kaší, ale u stolu se " ládovali " dušeným hovězím s bramborovo - celerovou kaší. O Hygge se tam mluví až od více než půlky knihy. Ke konci když mi hlavní hrdinka začíná být sympatická, jsem zvědavá na její podnikání a jak ji hygge ovlivnilo, tak kniha v podstatě končí. Konec je, že se setkají a do budoucna si spolu naplánují společný týden. Trochu zklamání, o hygge jsem tam čekala více, ale možná tento styl knih není jen můj šálek kávy. Oceňuji popis krajiny v Dánsku a zajímavou obálku.

24.02.2019 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

tak svatby jsem se nedočkala, ale oddechová kniha to byla. Byla jsem po prvním díle zvědavá, hlavně když to psal jiný autor a nebyla jsem zklamaná. Klidně bych uvítala další pokračování :-)

09.02.2019 4 z 5

Blanka Matragi Blanka Matragi Blanka Matragi

kniha je svým způsobem velmi zajímavá, já toho o módě moc nevím, knihu jsem četla na doporučení. Našla jsem na začátku i nudná místa, ale později život v Libanonu je popisován zajímavě. Celkově to není špatná kniha.

12.08.2018 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

úžasně napsané příhody z Itálie, oddechová četba k zasmání. Rozhodně nelituji peněz, ke knize se ještě určitě někdy vrátím ...

13.06.2018 5 z 5

Bulteriéři Bulteriéři Martin Říha

tuto knihu bych doporučila každému kdo trpí předsudky vůči těmto plemenům. Je v ní spousta zajímavých informací. Nejen o péči, výstavách, sportech, jednotlivých plemenech.

20.01.2020 5 z 5

Psi v džungli velkoměsta - Městem bez obav Psi v džungli velkoměsta - Městem bez obav Susanne Wille

tato kniha je základ, co by měl pes ve městě zvládnout. Jsou tam základy poslušnosti, hraní her ve městě, jak zvládnout jezdící schody a podobné věci. Za sebe ji mohu jen doporučit.

09.01.2020 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

nevěděla jsem co čekat a byla jsem mile překvapena, kniha mne zaujala hned od začátku. Střídání minulosti s přítomností, kouzla, čarodějnice ... jsem zvědavá na druhý díl.

15.04.2019 5 z 5