May May komentáře u knih

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Ještě nikdy jsem neodolala novému zpracování Krásky a zvíře :-) a tak jsem si musela pořídit i to nejnovější .... Možná to tak má i někdo další, ale já prostě tomuto příběhu v žádné podobě neodolám :-) Film je podle mého velmi povedený a jak tady již uvedla Kiisaki kniha je sice jednoduchá, ale velmi krásná, něžná a milá a ukazuje příběh stejný jako film a přece maličko jiný ....

16.04.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Velmi dobrá kniha, skvěle a čtivě napsaná, ale mně se maličko táhla ....a klidně bych se obešla bez podrobností o operacích apod. Ale plně souhlasím s FLYCAT, že někteří lékaři by si měli vzít z Roberta příklad stran přístupu k pacientům! :-)

29.09.2014 4 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Něžný příběh o nutnosti volby mezi povinností a očekáváním okolí a vlastními touhami....... A přesto, že je mi o více než dvacet let méně než hrdince příběhu ... jsem přesvědčena o tom, že podobné dilema můžeme řešit kdokoli z nás, komu je nad třicet .... Velmi příjemně napsáno a moc bych si přála být tak hodná a obětavá jako Jeannie .......

09.06.2014 4 z 5

Spánkový elixír Spánkový elixír Kirsten Miller

Za mě lepší než první díl. Co bych jako dítě, když jsem mívala noční můry, dala za knihu jako je tato.... Mimochodem hlavnímu hrdinovi a kamarádům je dvanáct a mně ... o pár víc :) a přesto jsem se při čtení moc těšila, jak vše Charlie a spol. vyřeší. Kniha mě přivedla i k přemýšlení nad nočními můrami co jsem jako dítě měla...

22.06.2022 5 z 5

He, he! He, he! Ivan Wernisch

Četla jsem kvůli výzvě ... Krásné ilustrace, ty jsem si moc užila. Kniha jako taková ..., jsem ráda, že díky výzvě čtu knihy, které bych jinak nikdy nevzala do ruky. Bohužel jsem si opět uvědomila, že s výjimkou Kytice a divadelních her bohužel básně nechápu :( Ale snaha a opakované pokusy se cení ne? :)

16.02.2022

Vousáči Vousáči Capt. Peabody Fawcett

Knihu jsem nečetla, tedy ne způsobem, který považuji za čtení :) Voušáče jsem koupila manželovi jako vánoční dárek, ze zjevných důvodů, tj. má trvale zarostlý obličej :) Ale jelikož knihy miluju a jsem od přírody zvědavá, musela jsem si knihu prohlédnout .... Obsahuje úžasné a zajímavé fotografie, pro mě mnohdy i velmi vtipné a neuvěřitelné. Texty se dobře čtou a moc se mi líbí, že v knize je historie, současnost, pomůcky pro vousáčce i zajímavosti a doporučení jak se stát dokonalým gentlemanem :). Za mě skvělé a moc se těším co na ni řekne můj voušáč :)

14.12.2021

Zlato pod Venušinou horou Zlato pod Venušinou horou Josef Malík

Mám moc ráda knihy amerických, anglických, švédských a mnohých dalších cizojazyčných autorů. Detektivky čtu ... občas, spíš pro změnu žánru než pro nějakou velkou zálibu v hledání vraha. Po dlouhé době čtu knihu od českého autora a navíc knihu, která se odehrává v Brně, Mikulově a zkráceně prostě na jižní Moravě :-) A mám takový pocit, že od pana Malíka bych díky jeho báječné češtině a nesmírně bohaté slovní zásobě dokázala číst předpověď počasí z neděle na pondělí o dvou stech stránkách :-) Zatím nevím, zda je vrahem zahradník nebo někdo ze spolku vodníků (půjčeno z knihy), ale jsem nesmírně ráda, že jsem knihu dostala do rukou a mohu si ji přečíst!

14.10.2018 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Mnohem lepší (pro mě), než z pohledu Any. Celkově (opět pro mě) stále platí, že jsem knihy četla pro zajímavost, abych zjistila čím a proč jsou tak populární ... Jelikož jsem už četla kompletní sérii podle Any, tak mě mužský pohled zajímal a jak mi řekl kolega, jemuž jsme knihu půjčila, muži tak prostě občas přemýšlí ..., takže dobré i jako "vzdělávací" záležitost :-)

03.04.2017 2 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Prostě skvělé! Bezvadně napsaný životopis velmi inteligentního člověka, který své schopnosti a inteligenci využil skutečně osobitým způsobem :-)

25.10.2015 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Myslím, že je nutné mít rád klasiku, aby bylo možné tuto knihu přečíst .... Ale máte-li ji rádi a ještě k tomu jste alespoň v hloubi duše romantici, prosím nenechte se odradit množstvím stran a pusťte se do ní! Uvidíte, že stojí za to :-)

25.09.2015 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pusťte se do čtení, stojí za každou minutu, kterou knize budete věnovat! První kniha pana Hartla je výborná, ale na Malý pražský erotikon ..... je tady pro mě na hodnocení málo hvězdiček :-)

13.07.2015 5 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Pro každého, kdo si zamiloval J.Austenovou z jejich neznámějších děl jako Pýcha a předsudek nebo Rozum a cit, nemůže být zklamán ani tou to knihou. Příběhy jsou kraťoučké, mnohdy bohužel nedokončené, ale současně neuvěřitelně vtipné a je z nich zřejmé, že z malé dívenky, která je psala vyroste skvělá spisovatelka. Část příběhů je psána formou dopisů třeba jako Lady Susan a je nutné je číst se stejnou nadsázkou, s jakou byly psány :-)

05.03.2013 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Nádherná kniha, škoda že max. hodnocení je 5 hvězdiček :-) Nemám příliš v oblibě cirkus, ale tento příběh člověka připoutá a nepustí. Moc se těším na její filmové zpracování.

07.03.2011 5 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

Moje první kniha od autorky a ne poslední, už jsem koupila i "Tlustoprdka, no a co?". Ano, je to pohádka pro velký holky, ale ... osobně se nestydím přiznat, že pohádky miluju. Miluju pohádky pro děti i pro puberťáky (protože co jiného jsou všechny romantické knihy pro náctileté) i pohádky pro nás velký holky. Stresu a smutných příběhů mám v reálném životě dostatek.

18.08.2020 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Kdyby autorka napsala knihu o 80 stran kratší, označím ji za velmi příjemnou, dobře napsanou náctiletou oddechovku, které nechybí romantika, erotika, trocha toho dramatu ... :)) Ale podle mého bohužel, autorka příliš natáhla to "drama" vztahu Hardina a Tessy a mě tím odradila od čtení dalších dílů.

06.12.2019 3 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Možná pod dojmem obálky jsem čekala knihu sice s nádechem erotiky, takříkajíc ve stylu současných romantických knih, ale celkově v "Austenovském" stylu ... Skutečnost mě poněkud překvapila, ale dočteno a nelituji. Stella je zajímavá osobnost a jsem velmi ráda, že jsem mohla nahlédnout do světa lidí s jejím onemocněním... velmi poučné a zajímavé. Michael až na to, že se páteční večery živí jako "společník" je prakticky vzorem všech ctností, pro mě až na hranici snesitelnosti, aby byl alespoň jako knižní postava uvěřitelný. Cekově dobře napsáno, příjemně a rychle se čte, ale erotické scény bych zkrátila tak na polovinu v ideálním případě na třetinu ..

16.08.2019 3 z 5

Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd Aleš Cibulka

Před pár minutami jsem knihu vyjmula z přepravní krabice knihkupectví a ještě je ledová, díky současnému skutečně zimnímu počasí. Miluju knihy pana Cibulky a četla jsem všechny jeho Černobílé idoly i knihy o Nataše Gollové, kterou také bezmezně obdivuji a miluji její filmy jako pan Aleš. Z knihy jsem zatím přečetla jen úvod, ale už u něj mi ukáply dvě, tři (asi víc) slzy a strašně moc se těším, že si ke knize sednu s kávou a pustím se do čtení. Jsem stejný ročník narození jako pan Cibulka, takže jsem také vyrostla na filmech pro pamětníky a velkou část z nich znám prakticky zpaměti. Jsem nesmírně vděčná jemu i jeho partnerovi, za jejich práci na knihách o prvorepublikových filmových hvězdách. Díky pánové!
Již nyní můžu knize dát 5*, na to mi úplně stačí úvod knihy.

24.01.2019 5 z 5

Agent tichošlápek Agent tichošlápek Frauke Scheunemann

Jsem daleko...světelné roky daleko od čtenářů, kterým je kniha určená, přesto... přiznávám MILUJU Winstona:-)

25.05.2018 5 z 5

Závoje princezny Salome Závoje princezny Salome Eric Walz

Hmmm..... Z knihy mám rozporuplné pocity :-( Je výborně napsaná, což je důvod proč jsem ji dočetla. Příběh je zajímavý a člověk se toho dozví hodně nového a zajímavého o historii Judee a Říma a způsobu života v době Salome a Jana Křtitele (což tady je již zmíněno). Mně nevyhovovalo, že příběh se táhne jako dobrý med .... stále, ale velmi pomalu a zvolna, autor to kompenzuje tím, že v knize nejsou "prázdná" místa, ale i přesto ..... V každém případě pro ty, které zajímá židovství, obsazení Judee Římany nebo příběhy starého zákona, myslím že je to vhodná volba.

06.12.2017 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Ráda bych knihu ohodnotila 3,5*, ale to bohužel nejde :-( Čtyři je moc a tři mi přijdou málo ... Kniha se čte "sama", tedy těm z nás, co mají rádi naivní romantiku :-) Kniha na jedno přečtení, když potřebujete něco lehkého a romantického :-)

19.12.2016 3 z 5