Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Už počtvrté vám milovník pamětnických filmů Aleš Cibulka nabízí poutavé čtení o hercích, herečkách, režisérech i dalších filmových tvůrcích 30. a 40. let minulého století. Černobílé idoly tentokrát nesou podtitul „abeceda pamětnických hvězd“. Nečekejte však žádná nudná slovníková hesla, žádná suchopárná životní data, ale opravdu čtivé a zajímavé medailonky! Díky autorově dlouholetému pátrání v archivech či rozhovorům s příbuznými slavných legend a řadou pamětníků se opět můžete dozvědět mnohé ze života desítek vašich oblíbenců. Součástí této knihy jsou i úsměvné a peprné vzpomínky Luby Skořepové na kolegy z Národního divadla. K tomu všemu opět více než stovka unikátních fotografií z autorovy sbírky a samozřejmostí jsou autogramy všech osobností stříbrného plátna. Další část publikace vzdává hold dámě, která odešla přesně před třiceti lety – Nataše Gollové. Aleš Cibulka už o ní před lety napsal dvě obsáhlé biografické knihy, ale zjistil nové informace, které vám tu poprvé nabízí. Prvně také předkládá kompletní rozhovor, který herečka poskytla pár měsíců před svou smrtí, či sadu fotografií, ke kterým v té době překvapivě svolila....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385270/big_cernobile-idoly-4-abeceda-pametnick-AJJ-385270.jpg 4.45
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd

agatha2
16.09.2020

V posledních dnech není moc nálada na čtení, tak jsem sáhla po dalších ČERNOBÍLÝCH IDOLECH. V krátkých medailoncích nám pan Cibulka opět představuje prvorepublikové hvězdy českého filmu. Pro mě opět velmi milá záležitost, jsem moc ráda, že jsem díky panu Cibulkovi mohla nahlédnout do životů mých oblíbených černobílých hrdinů. V tomto díle je také poprvé uveřejněn unikátní rozhovor s NATAŠOU GOLLOVOU, který herečka poskytla pár měsíců před svou smrtí, za to jsem byla moc ráda. Je to pěkné pohlazení po duši listovat touto knihou a vzpomínat na tu a onu hvězdu, kterou mám spojenu s tím či oním filmem, mám je všechny moc ráda....

moničina
12.06.2020

Pri každom hercovi je jedna veľká fotografia a pár viet textu. Je to také povrchné, ide skôr o encyklopédiu. Kto hľadá bližšie informácie o hercoch, bude sklamaný.


pagac17
25.07.2019

Velmi dobře zpracovaná publikace o naších hvězdách stříbrného plátna, poněvadž jsem starší senior, tak si dobře vzpomínám na jejích učinkování ve filmu, nebo v divadle. Pro zopakování je to záslužné od autora. Vzpomínky nikdy nezmizí.

110022
01.03.2019

Pro mě jako milovnici černobílých filmů a obdivovatelce hvězd stříbrného plátna, udělala kniha, jak jinak, než radost. Z knížky dýchá taková pohoda, že je mi líto, že už mám dočteno. Nejen k této knížce, ale i k jiným knihám od Aleše Cibulky, se moc ráda vrátím. Doufám, že A. Cibulka napíše brzy něco nového.

May
24.01.2019

Před pár minutami jsem knihu vyjmula z přepravní krabice knihkupectví a ještě je ledová, díky současnému skutečně zimnímu počasí. Miluju knihy pana Cibulky a četla jsem všechny jeho Černobílé idoly i knihy o Nataše Gollové, kterou také bezmezně obdivuji a miluji její filmy jako pan Aleš. Z knihy jsem zatím přečetla jen úvod, ale už u něj mi ukáply dvě, tři (asi víc) slzy a strašně moc se těším, že si ke knize sednu s kávou a pustím se do čtení. Jsem stejný ročník narození jako pan Cibulka, takže jsem také vyrostla na filmech pro pamětníky a velkou část z nich znám prakticky zpaměti. Jsem nesmírně vděčná jemu i jeho partnerovi, za jejich práci na knihách o prvorepublikových filmových hvězdách. Díky pánové!
Již nyní můžu knize dát 5*, na to mi úplně stačí úvod knihy.