Zdenka Sulanová - Utajená hvězda

Zdenka Sulanová - Utajená hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33468/zdenka-sulanova-utajena-hvezda-33468.jpg 4 20 5

Díky přátelství autora a někdejší filmové hvězdy se začala rodit společná kniha. Zdenka Sulanová však na prahu pětaosmdesátky zemřela. Aleš Cibulka se rozhodl knihu dopsat, oslovil i její nejbližší. Sestavil tak mozaiku zajímavého života

Booky84
15.08.2021 5 z 5

Příjemná kniha o úžasné herečce a zpěvačce.

IvonaK
05.11.2018 4 z 5

Bohužel jsem tuhle knížku obdržela v otřesném salátovém vydání. A tak jsem kapitolu speciálně věnovanou o Václavu Binovcovi úplně vynechala. Ale důležité je že jsem si mohla přečíst 200 stran o paní Sulanové abych byla svědkem jejího života a dozvěděla se něco o nedokončeném filmu Bludná pouť.

bábuška
04.04.2018 4 z 5

Tak jsem si pěkně zavzpomínala na krásnou dívku s krásným hlasem, později zcela záměrně zapomenutou a ve vzpomínkové knize se setkáváme s nezatrpklou starší skutečnou dámou. Ještě že si můžeme její nejhezčí filmy stáhnout a občas se jimi potěšit.

minirock
02.04.2014 4 z 5

Aleš Cibulka to v názvu vystihl naprosto přesně - utajená hvězda. Ačkoliv hrála Zdenka Sulanová v pouhých sedmi filmech, stala se nadlouho miláčkem obecenstva a lidé na ni nikdy nezapomněli, vždy však byla ve stínu těch největších barrandovských hvězd. A to svůj nejúspěšnější film Madla zpívá Evropě natočila na začátku války, v roce 1940. Stejně jako s jinými prvorepublikovými herci se s ní režim ani život nemazlil. Všechny strasti ale statečně ustála. Škoda, že se nedožila vydání téhle knížky. Určitě by se jí líbila, je to moc sympatické čtení. Na závěr autor přidal povídání Petra Bednaříka o režiséru Václavu Binovcovi, který s paní Sulanovou natočil její nejznámější filmy.

maryzka
02.05.2012 3 z 5

¨Tuto hvězdu jsem poprvé spatřila ve filmu Madla zpívá v Evropě. Když jsem později uviděla tuto knihu tak jsem si ji musela koupit a je to velice překvapující jaké osudy tuto herečku potkali

film za první republiky a protektorátu české herečky

Aleš Cibulka
česká, 1977