mautina7 mautina7 komentáře u knih

Rivers of Babylon Rivers of Babylon Peter Pišťanek

Zajímavý pohled do doby né až tak dávné a přitom dost vzdálené.

16.02.2018 4 z 5

Portugalské pohádky a pověsti Portugalské pohádky a pověsti kolektiv autorů

Ke knize mě přivedla čtenářská výzva a jsem z ní zklamaná. Pohádky byly velmi strohé, nebylo to vůbec ve stylu "pohodlně se usaďte milé děti", ale spíše "byl král, měl tři syny a ty se během dvou stránek pozabíjeli". Ale abych jen nekritizovala, zaujalo mě, jak jsou mnohé (především ty delší, od 4. autora na konci knihy) podobné těm našim, "českým".

05.09.2017 1 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Výborná detektivka, na kterou jsem narazila při plnění Čtenářské výzvy. Má spád a zajímavě spojuje geocaching se sériovým vrahem. Závěr je možná až moc přepínán, ale stejně jsem napnutá byla :) Rozhodně doporučuji si přečíst.

28.08.2017 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Předně obdivuji spisovatelku za její rešerši života na Aljašce, to se mi líbilo. Příběh samotný už na mě působil příliš bizarně, matka se s neslyšící dcerou sama vydá s náklaďákem (který nikdy neřídila, na faktu moc nemění to, že je to fyzička, dle mého názoru) a ještě má za zády maniaka, který se je snaží zabít.

18.06.2017 3 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Mnohem slabší v porovnání s předchozími... Co se však povedlo je vykreslení vlivu rodičů na celý život člověka.

18.06.2017 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Do tohoto dílu jsem se dlouho nemohla začíst, ale závěr nezklamal, zhltla jsem ho jedním dechem jako u dílů předchozích.

20.04.2017 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Moje první seznámení s V. Andrews, maličko náhodné, dostala jsem knihu darem. Nejsem příznivce "tlustých" knih, ale musím říct, že mě to úplně pohltilo, prožívala jsem silné emoce s Cathy. A to nejen při četbě, ale i po ní, což se mi stává jen velmi sporadicky.

10.02.2017 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Nemám ráda nedočtené knihy, ale tuhle jsem nezvládla. Čekala jsem něco odlehčeného, třeba že se u toho i zasměju, ale vůbec. Spíš jsem u čtení byla naštvaná a v některých pasážích znuděná...

19.12.2016 1 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Za mě je to takovýten příběh, který dočtete, protože nemáte rádi nedočtené knihy, ale už v průběhu se těšíte na jinou knihu. Moc duchovna, málo příběhu.

20.09.2016 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Ideální letní čtení, zamyšlení nad obyčejnými i méně obyčejnými starostmi podáno svěže a s příjemným nadhledem. Občas mě nějaký ten fejeton nebavil, ale i tak jsem si na konci knihy posteskla, že už další nejsou. Obzvlášť oceňuji unikátní grafickou podobu knihy.

15.08.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Podle mého názoru je tato kniha spíše pro dospívací, než pro dospělé. Nicméně i ti si mohou při čtení zavzpomínat na první lásky a na své naivní představy a starosti. Knížka je zpočátku maličko těžkopádná, ale potom se děj rozjede a člověk nestíhá ani otáčet stránky :)

22.03.2016 3 z 5

Daemon Daemon Daniel Suarez

Knížka je až děsivě realistická. Hvězdička dolů za přílišné zabíhání do IT detailů, kterým jsem moc nerozuměla, a proto pro mě byly tyto části trochu nezáživné.

07.02.2015 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Druhý díl rozhodně nezklamal. Líbilo se mi, jak je všechno zamotané a člověk tu knížku nemůže odložit dokud nezjistí, jak to vlastně dopadne :) Krátce - potřebuju 3. díl!! :D

12.02.2014 5 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Přečteno několikrát, ale v angličtině se mi líbí víc.

25.01.2014 5 z 5

Sice jsem od toho čekala víc, některé pasáže mě tolik nebavily (většinou ty z komunistických zemí, protože jsem, stejně jako hlavní hrdina, politický ignorant), ale i tak dávám plný počet, vtipných momentů je tam mnoho a myslím, že si tam každý najde to své :)

25.01.2014 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Nekolikrat me rozesmala a konec me velmi prekvapil. :-)

25.10.2013 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Být mi o pár let méně, tak je to pro mě jasná favoritka. Ale i v tomto věku jsem v knize našla zalíbení a bavilo mě sledovat pátrání malé detektivky.

11.09.2013 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Můj první Werich, ale rozhodně ne poslední. Knihu jsem objevila v antikvariátu za 20,-, tak jsem si jí koupila a jsem příjemně překvapená, našla jsem dalšího skvělého a pro mě zajímavého autora :)

11.09.2013 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Musím říct, že kdyby existovala anketa o knihu s nejpředvídavějším dějem, tak by to tato knížka asi vyhrála na plné čáře. Čekala jsem od ní pohodovou odpočinkovku jako bylo "Není přání jako přání", což chvilkama i splňovala. Většinu času jsem však jen nevěřícně koukala na stránky. Styl psaní autorky se mi však líbí, proto jsem jí přečetla vcelku rychle :)

11.09.2013 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka se dobře četla, párkrát jsem se zasmála, jen mě někdy nudili pasáže vyprávějící historky z minulosti.. Po shlédnutí filmu jsem popravdě řečeno čekala víc, ten je prostě nepřekonatelný :)

09.09.2013 4 z 5