mataj mataj komentáře u knih

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Série Černokněžník mě velmi baví. Je v ní správná dávka magie, legend i dobrodružství. Takové oddechové čtení, kde sice na každé druhé stránce stříká krev ale tak nějak to k tomu patří a čtenář drží hrdinům palce, ať vše přežijí bez újmy.

20.01.2024 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Městská hlídka v čele s Elániem má před sebou velmi nelehký úkol. Musí najít vraha dvou postarších poctivých obyvatel města Ankh-Morpork a navíc odhalit, kdo a hlavně jak se snaží otrávit hlavního představitele města Patricie. Na scénu vstupují, kromě již známých podivných bytostí golemové. Nemám co bych vyčetla, krásně jsem se bavila.

13.01.2024 5 z 5

Uteč rychle a vrať se pozdě Uteč rychle a vrať se pozdě Fred Vargas (p)

Další Adamsbergův případ je opět neuvěřitelně nápaditý a srší originalitou. A to jednak způsobem prováděných "vražd", celkovou zápletkou ale hlavně okruhem zvláštních, osobitých ale velmi sympatických postav. Čtení jsem si neskutečně užila.

26.11.2023 5 z 5

Muž s modrými kruhmi Muž s modrými kruhmi Fred Vargas (p)

Ano, líbilo se mi to. Detektivní román, kde nenajdete brutální popisy vražd ale spíše chaotické postřehy, myšlenky a rozhovory. A i když jsem si na to zpočátku musela zvyknout, kupodivu to bylo osvěžující, dokonce i vtipné. Adamsberg, cobi velice osobitý vrchní komisař, má zvláštní způsob vyšetřování založený na intuici a pozorování a skvěle ho doplňuje jeho podřízený Danglard.

17.11.2023 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Výjimečný příběh mladého Kvotha pokračuje jeho dospíváním a nabýváním vědomostí a schopností jednak na samotné Univerzitě, a jednak ve vzdálenějších zemích, kde se rozhodl na chvíli "uklidit" po problémech. Jeho putování a hledaní odpovědí bylo neuvěřitelně zajímavé, občas dobrodružné a tajemné. Napsáno velmi poeticky.

27.10.2022 5 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Jelikož je to moje první kniha od autora, nevěděla jsem co mám čekat. A dostalo se mi zvláštní, tajemné atmosféry v krásně popsaném prostředí Barcelony. Marina s Oskarem při procházce zahlédnou na hřbitově záhadnou ženu, kterou se rozhodnou sledovat, a tím jsou vtaženi do nebezpečného dobrodružství. V temných nočních uličkách hledají odpovědi a odkrývají tajemnou minulost.
V průběhu čtení, velice zajímavého a místy až hororového příběhu, jsem měla neustále dojem, že se příběh odehrává v úplně jiné době, například v 19.století.

06.10.2022 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Na mě to tedy bylo hodně překombinované a celkem zvrácené. Ale taky velmi napínavé - hlavně v závěru knihy jsem trnula, kdo z toho nakonec vyvázne živý. Takže nechám se určitě nalákat na další díly.

19.03.2022 4 z 5

Záhada čínského zlata Záhada čínského zlata Robert van Gulik

V tomto prvním dílu detektivní série ze starověké Číny se seznamujeme s teprve začínajícím soudcem Ti, který cestou na své první působiště potkává své dva pozdější pomocníky Ma Žunga a Ťiao Taje. Jede vyřešit vraždu svého předchůdce a přitom odhalí celé pozadí zločinecké organizace. Příjemná detektivka s velice dobrou zápletkou, neotřelým prostředím a sympatickými postavami.

17.01.2022 5 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

(audiokniha) Hodně zajímavé dílo, které vtáhne do děje hned od začátku. A i když mnohé je jenom naznačené a otevřené (nevysvětlené), nic to neubírá na napínavosti příběhu.

26.09.2020 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Docela čtivá kniha z čínského prostředí. Zajímavé bylo sledovat zejména způsob vyšetřovaní a celkově života v Číně. Peter May je výborný spisovatel, kterého jsem si oblíbila již v sérii Ostrov Lewis. A i když tahle první kniha nové série je podle mě slabší, dávám slušné 4* .

24.08.2020 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Neuvěřitelná kniha, určitě si ji budu ještě dlouho pamatovat. Kniha o přátelství, vině i odpuštění, o tom jak se žilo a žije v Afghánistánu. Doporučuji k přečtení...

17.08.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha byla super, napínavá, četla se dobře. Jenom se děj mohl soustředit spíše na jeden příběh. Ale jsem spokojena a určitě si přečtu i další knihy od této dvojice.

05.04.2019 4 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Příjemná historická detektivka. Když se Václav vrátí ze studií do Prahy, zjistí, že celá jeho rodina zemřela na mor, a on si musí poradit se vším sám. Najde si místo písaře ale stále častěji se zúčastňuje hlavně vyšetřování menších i větších zločinů a přestupků.

01.06.2024 4 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Mladý, nezkušený a hodně naivní medik Reinmar z Bělavy se při svých milostných záletech dostane do prekérní situace, a aby si zachránil holý život, musí se dát na útěk. Tak začíná jeho dobrodružná výprava, při které získává nové ochránce a přátele ale značně stoupá i množství jeho nepřátel. A to všechno se děje, jak již z názvu trilogie vyplývá, na pozadí husitských bojů. Navíc v pozadí probíhají různé mocenské a náboženské pletichy, které ho vrhají do víru dalšího nebezpečí.

07.02.2024 5 z 5

Případ šíleného tambora Případ šíleného tambora Jaromír Jindra

Příběh z období třicetileté války na území jižních Čech zaujme hned od začátku, a i když autor popisuje zločiny velmi otevřeně, tudíž čtenář ví jak k nim došlo a kdo je spáchal, na dopadení zločince si rozhodně musí nějakou chvíli počkat. A jelikož spravedlnost byla chápaná velmi jednoduše, rozhodnutí o vině či nevině se opíralo víceméně o doznání obviněného při mučení. Je až s podivem, jak lehce se mohl nevinný člověk dostat do potíží.

19.09.2023 4 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Nebylo to úplně špatné ale ani mě to nijak zvlášť nenadchlo. Námět je celkem zajímavý, nechybí ani akce ale postavy mě moc neoslovily. Nicméně možná dám dalším dílům ještě šanci a uvidíme.

22.01.2022 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Milá, trochu dobrodružná a tak akorát humorná fantasy pohádka z Podlondýna. Nevěděla jsem co mám čekat a je pravda, že začátek nebyl moc slibný. Ale pak se to rozjelo a zalíbilo se mi to. Podívám se i po jiných knihách autora.

26.10.2020 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

(audiokniha)
Kniha se mi vcelku líbila. Zajímaví zápletka, napínavý děj (teda aspoň většinou) i hezky vykreslená středověká atmosféra a postavení církve. Postavy mi byly taky docela sympatické, i když některé myšlenkové pochody Adélie bych si klidně nechala ujít. Myslím, že se časem pustím i do dalšího dílu, ale ten si asi radši přečtu (čtení audio bylo docela monotónní a moc se mi nelíbilo).

20.10.2020 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Velice povedená kniha. Bohužel jsem od autorky jiné knihy nečetla, takže nemám s čím srovnávat, ale tahle se mi líbila. Jak příběh ze současnosti (kde jsem sice čekala jiné rozuzlení - více spojené s tajemnou skladbou) tak zejména z období 2. světové války v Itálii.

14.07.2020 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce.

27.07.2019 5 z 5