mataj mataj komentáře u knih

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Zvláštní, výjimečná, groteskní kniha s mnoha absurdními situacemi i postavami, která ale má svou hloubku.

17.10.2019 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Nemůžu dát jinak, než plný počet. Tak krásně vykreslená atmosféra vesničky Three Pines, až máte chuť se tam podívat a zajít si na kafíčko a něco dobrého k snědku. Po celou dobu čtení sem cítila takový příjemný klid a pohodu. Mnoho postav, které vystupovali i v prvním díle, jsem si již oblíbila, včetně inspektora Gamache, a těším se na další setkání...

06.09.2019 5 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Příjemná historická detektivka. Když se Václav vrátí ze studií do Prahy, zjistí, že celá jeho rodina zemřela na mor, a on si musí poradit se vším sám. Najde si místo písaře ale stále častěji se zúčastňuje hlavně vyšetřování menších i větších zločinů a přestupků.

01.06.2024 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Již první díl série s inspektorem Kettem a jeho povedenými dětmi se mi líbil, a tento druhý byl podle mě ještě lepší. Napětí, akce, neotřelá zápletka, překvapivé rozuzlení ale i lehký humor, to vše jsem v knize našla a již mám připravený další díl, ve které se snad dozvím, co se stalo jeho ženě.

28.02.2024 5 z 5

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Bavilo mě tohle ironií a černým humorem protkané dílo, které i když popisovalo neuvěřitelné násilí a mnohokrát nepochopitelné situace, svou bizarností bylo takové "milé". Ráda si přečtu pokračování.

23.01.2024 5 z 5

Muž naruby Muž naruby Fred Vargas (p)

Více než samotnému případu roztrhaných ovcí a několika vražd jsem propadla trojici svérázných pronásledovatelů domnělého vraha, o kterém někteří věří, že se jedná o muže naruby - tedy vlkodlaka. Camille, Soliman a Bača mě svými mnohdy absurdními diskusemi neskutečně bavili. Když se k téhle prapodivné road movie přidá Adamsberg, vše spěje ke zdárnému a překvapivému konci. Už se těším na další díl.

24.11.2023 5 z 5

Cval rytířských koní Cval rytířských koní Ludmila Vaňková

Historický román o dětství a mládí Karla IV. a o jeho komplikovaném vztahu s otcem Janem Lucemburským. Napsáno čtivě, svižně a zajímavě. Poněkud komplikované politické a mocenské vztahy mi zážitek ze čtení kazily, nicméně zřejmě jde o nedostatek znalostí z mé strany. Takže podtrženo, sečteno, krásné čtyři hvězdičky.

27.10.2023 4 z 5

Penelopiáda Penelopiáda Margaret Atwood

Jiný pohled na mýtus o Odysseovi a jeho oddané a čekající ženě Penelopě. Ta je nyní v říší mrtvých a s jistou nadsázkou vypráví svůj skutečný příběh. Příjemné oddychové čtení.

27.11.2022 4 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Autorka píše opravdu čtivě a jednotlivé díly mají velmi zajímavý děj, hlavně co se týče řešených případů. Nicméně vztah mezi Willem, Sárou a Angie mě začíná docela unavovat. Rovněž mi vadí neustálé připomínání a vysvětlování jejich minulosti, i když chápu, že pro někoho, kdo nečte celou sérii, je to důležité.

10.10.2022 4 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Pro mě to byla taková nostalgie, protože jsem to četla kdysi dávno a byla jsem nadšená. Teď jsem se díky ČV rozhodla, že si ji přečtu ještě jednou, a pořád má pro mě jisté kouzlo. Historická romance plná pletich, podvodů a dobrodružství, se špetkou tajemna a záhad.

25.09.2022 4 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Příběh se od předchozího dílu posouvá jak v čase - o několik let, tak ve změně působnosti Jacka, který se nechá přeložit z Londýna. Do děje vstupuje nová postava - sympatická policejní potápěčka "Blecha", která se potýká s vlastním stíny minulosti. Téma afrických rituálů bylo zajímavé a samotná kniha napínavá a čtivá.

22.06.2022 4 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Opět výborný díl, plný napětí, se zajímavým dějem a rozuzlením. I když tam byly jisté nelogické momenty, vzhledem ke čtivosti knihy jsem je hodila za hlavu.

31.03.2022 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

(audiokniha)
Jak již název knihy napovídá jedná se o různé mýty a legendy ze severu o bozích, obrech, trpaslících a dalších stvořeních. Jednotlivé příběhy jsou velice zajímavé, plné tajemných předmětů s magickou mocí, úskoků a vychytralosti. Bylo to zábavné a milé poslouchání.

10.01.2021 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Po "Zlodějce knih" jsem byla zvědavá na další knihu od Zusaka. Clayův most se mi hodně líbil, i když jsem ho četla docela dlouho. Dojemný příběh Dunbarovic kluků a celé smečky zvířat protloukajících se životem pomocí pěstí ale i s úsměvem. A navíc zajímavé obrazné vyjadřování... Krásná kniha.

15.06.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zajímavá, čtivá, napínavá detektivka. Zatím první, kterou jsem od autora četla, ale pustím se i do dalších.

06.12.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět skvělá a čtivá detektivka. Napínavých okamžiků tam bylo více ale ten závěr neměl chybu.

24.11.2019 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Další výborná kniha s HH. I když téma drog moc nevyhledávám, tahle se mi hodně líbila. Tentokrát musí Harry (coby bývalý policajt) řešit případ, ve kterém je zapletený Oleg. Velice zajímavý byl rovněž pohled a popis událostí ze strany oběti - Gusta.

23.09.2019 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Za mě tedy výborná kniha, napínavá a hodně promyšlená. Je pravda, že "Sněhuláka" jsem četla už před pár lety, ale tahle se mi asi líbila o fous víc.

22.07.2019 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Velmi milá knížka. Četla se výborně a určitě doporučuji k přečtení. :)

30.12.2018 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Kniha je napínavá hned od začátku. Únik balonu před pronásledovatelem skončí neúspěšně a začíná skrývání a honička. Občasné, zdánlivě nepodstatné, vracení se do minulosti, dotváří ke konci celý příběh. Moje oblíbená autorka, tudíž jsem možná méně kritická. Nicméně i když jsem v průběhu čtení přemýšlela nad čtyřmi hvězdičkami, konec mě opravdu překvapil a postaral se i o tu pátou.

09.06.2024 5 z 5