mataj mataj komentáře u knih

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Krauz a Chosé jsou na žádost nejvyšších míst povoláni na velice zvláštní práci. Vše je již prakticky známé, oběť, pachatel i to jak k zabití došlo, jenom se musí najít jeden konkrétní svědek, který zmizel. Ale stalo se to opravdu tak, jak se jim někdo snaží namluvit? Opět vynikající. Co víc dodat...

06.01.2024 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Kate Burkholderová je náčelnici policie v malém městečku v Ohiu. Když ale dojde k několika neskutečně brutálním vraždám mladých žen, je nucena požádat o pomoc další policejní složky. Sama však skrývá dávné tajemství, které bylo důvodem jejího rozhodnutí odejít od své amišské rodiny i způsobu života, a které možná s případem souvisí. Velice napínavý děj, zajímavé prostředí a sympatičtí vyšetřovatelé, takže první díl této série splnil očekávání a navnadil mě na další knížky autorky.

06.01.2024 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Když je na severu v horách náhodně objevené tělo, Olivie je pověřena zjistit podrobnosti o oběti. Někdo ale nechce, aby dávné tajemství vyšlo najevo, a je pro to ochoten udělat cokoli, dokonce i vraždit. Na scénu se vrací i Tom Stilton, aby pomohl odhalit vraha, který se schovává již mnoho let.

06.01.2024 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Další případ dá Josie Quinnové opět pořádně zabrat. Když je povolána na místo činu, kde někdo brutálně napadl mladou ženu, která před krátkou dobou porodila a její dítě bylo uneseno. Vzápětí zmizí i její snoubenec, který napadenou ženu znal a navíc v jeho domě objeví Josie další mladou ženu. Ta tvrdí, že ztratila paměť.

01.01.2024 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Knihu jsem si vybrala kvůli ČV - ukrajinský autor. A jelikož jsem věděla, že je určená mladším čtenářům, nepředpokládala jsem, že budu mít chuť přečíst si pokračování, ale... vůbec to nebylo špatné. Ano, chování hlavní hrdinky Vasilisi je velmi naivní a důvěřivé, nicméně samotný příběh mě zaujal. Takže kdo ví, možná dojde i na další díly.

26.12.2023 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Do Kimina týmu, který se nemůže vyrovnat se ztrátou Dawsona, nastupuje nová posila, Penn. I když s nimi spolupracoval již při jiném případu, má nezáviděníhodnou pozici, protože ho nikdo nechce na místě Dawsona. Nicméně život se nezastavil a přichází velmi komplikovaný případ několika vražd a stopy vedou do jedné nemocnice.

25.12.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Prostředí elitní soukromé školy, kde dojde k několika podezřelým úmrtím. Navíc zde působí tajné spolky, které jsou pojmenované po kartách, členství do nich se neodmítá, a jejichž bývalí členové mají velký vliv dokonce i na současné vyšetřování. Výborný díl, při kterém půjde doslova o život.

25.12.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Napínavý případ, vlastně dva. Na jedné straně musí Kim najít vraha několika prostitutek a současně hledá matku opuštěného batolete, přičemž se dostane na stopu nelegálních migrantů.

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

V pořadí již šestý díl série neztrácí na zajímavosti, napětí a nebezpečí čiší z každé stránky. Luc řeší případ, ve kterém figuruje mrtvý skotský občan nalezený bez orgánů ve Francii, a Ava se zbytkem týmu v Edimburgu hledají kruté obchodníky s bílým masem, přičemž významnou roli při nebezpečné akci zahraje Lively. V závěru se oba případy jistým způsobem protnou a Ava spěchá za Lucem, aby mu pomohla. Jako pokaždé výborné.

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Docela příjemné překvapení. Tři dívky z různého období se rozhodnou společnými silami vzdorovat nebezpečí. Do toho trocha magie a zajímavá fantasy je na světě.

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Samotný případ zmizelých chlapců se mi docela líbil, i když je škoda, že se úplně nevyřešil, a podle mě měla Laura pravdu s tím posledním, resp. prvním klukem. Nicméně soukromí život obou protagonistů mě téměř vůbec neoslovil, a to mi vztahy mezi vyšetřovateli vcelku nevadí. Jako celek hodnotím knihu pozitivně a určitě se pustím i do třetího dílu.

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Když dojde k náhodnému objevení několika kosterních ostatků, vyvstane před Kim velice nepříjemná situace, protože musí při vyšetřování spolupracovat se svým bývalým kolegou a jeho týmem. Navíc dochází k podezřelým útokům, které silně zavánějí rasismem, a tím se zase zaobírá její vlastní tým. Už se opakuji, ale opět to byl čtivý a napínavý díl.

14.12.2023 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět velmi čtivý a zajímavý díl, se správnou dávkou napětí. Kim musí se svým týmem vyřešit několik vražd, u kterých je dle provedení jasné, že se jedná o stejného pachatele ale oběti zdánlivě nic nespojuje. Navíc se na scénu vrací sociopatka Alex, která i z vězení dokáže svými manipulacemi napáchat hodně škody a jejím cílem není jenom Kim.

14.12.2023 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Moje první kniha od autora a vcelku jsem byla spokojena. Jeho styl psaní je poutavý a líbí se mi. Co se ale zápletky týče, něco mi tam chybělo. Po napínavém rozjezdu a pátraní po uneseném majiteli firmy jsem očekávala zajímavé rozuzlení, nicméně závěr byl tak nějak nedotažený a některé detaily neobjasněné. Celkově ale hodnotím pozitivně a určitě si přečtu i další jeho knihy.

07.12.2023 4 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Stein, Barbarič a Jaroš se opět potkávají, tentokrát při vyšetřování nevysvětlitelné krádeže v kremnické mincovně a vzápětí i vraždy. Od začátku vše nasvědčuje tomu, že je za vším zloděj známý jako Paví oko, který již několikrát obral nebo jinak pohanil zdejší vrchnost, zatím ale nikoho nezabil, a část uloupených peněz dokonce rozdal chudině. A jak to tak vypadá, není to jediný zločin, ke kterému v Kremnici došlo. Naše trojice se snaží případ objasnit, nicméně jejich spolupráce malinko skřípe. Každý z nich se od jejich posledního setkání jistým způsobem změnil, nejvíc ale Jaroš, který nyní odmítá jenom slepě poslouchat Steina a dělá věci po svém.

03.12.2023 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Shakespearovský Macbeth v moderním podání od Nesba jsem si náležitě užila. Temné prostředí plné drog a násilí, zkorumpovaní a ničeho se neštítící policisté bažící po moci a pár hrdinů, snažících se to zastavit. Postavy se postupně vybarvují, nikdo není černobílý a i moje sympatie k nim v průběhu děje kolísají.
Ano, není to HH, ten je pro mě úplně top, ale autorův vyprávěčský talent je evidentní. Zatím jsem u něj nešlápla vedle.

27.11.2023 4 z 5

A Seina teče A Seina teče Fred Vargas (p)

Tři krátké povídky "jednohubky" s jedinečným Adamsbergem, kterému při pátrání pomáhá jeho zvláštní intuice, neotřelý pohled na věc a nakonec i nějaké podivné individuum, které s k vyšetřování nachomýtne. Milé, vtipné čtení.

26.11.2023 4 z 5

Uteč rychle a vrať se pozdě Uteč rychle a vrať se pozdě Fred Vargas (p)

Další Adamsbergův případ je opět neuvěřitelně nápaditý a srší originalitou. A to jednak způsobem prováděných "vražd", celkovou zápletkou ale hlavně okruhem zvláštních, osobitých ale velmi sympatických postav. Čtení jsem si neskutečně užila.

26.11.2023 5 z 5

Muž naruby Muž naruby Fred Vargas (p)

Více než samotnému případu roztrhaných ovcí a několika vražd jsem propadla trojici svérázných pronásledovatelů domnělého vraha, o kterém někteří věří, že se jedná o muže naruby - tedy vlkodlaka. Camille, Soliman a Bača mě svými mnohdy absurdními diskusemi neskutečně bavili. Když se k téhle prapodivné road movie přidá Adamsberg, vše spěje ke zdárnému a překvapivému konci. Už se těším na další díl.

24.11.2023 5 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Vcelku zajímavé vnoření do fantasy světa, kde působí podivná magie přístrojů změněných lidmi. Když výtečná zlodějka Sancie na zakázku ukradne zvláštní skříňku a navzdory zákazu se do ní podívá, dostane se do ohrožení života a ovlivní to celý její další život. Příjemné čtení.

18.11.2023 4 z 5