marwinmh marwinmh komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Autobiografie o tom, že v životě lze být šťastný i poté, co si projdete peklem a sáhnete si níž než na samé dno. Škoda, že jsou jednotlivé kapitoly tak strohé a jakoby prožívané z povzdálí.

14.06.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Příběh o tom, jak se každý z nás zvládá po svém vypořádat s nepřízní osudu, která vás zavede do země, ke které vás nic nepoutá a která je tolik jiná než země, odkud jste museli utéct, nechat tam všechen svůj majetek, rodinu, sny a plány. Příběh popisuje řecké uprchlíky budující si svůj nový život v socialistickém Československu, kdy se musí přizpůsobit cizí mentalitě, jazykové bariéře, podnebí atd. Většinu času na mě příběh působí depresivně (chápu, že nejde o lehké téma), lidé jsou smutní, trestají se za své činy a zakazují si mít radost. V poslední části knihy, si naše hlavní postavy najdou cestu zpět do Řecka a k sobě samým. Nebylo to špatné, ale valný dojem to ve mě nezanechalo.

14.06.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Žánr, který běžně nečtu a nevyhledávám. Každá z postav mi byla něčím nesympatická a docela jsem nechápala, že takové charakterové uskupení spolu může kooperovat již od střední školy. Dění v lese působilo chvílemi až nadpřirozeně (čekala jsem něco na způsob klauna z Kingova TO), takže závěrečné přijatelné vysvětlení dění mě mile překvapilo.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Standard, na který jsem u Shari Lapena zvyklá. Kniha mě opět nezklamala - prostředí horského hotelu odříznutého od světa sněhovou vánicí a někdo z přítomných je vrah, kdo a proč vás nechá v napětí až do samého konce.

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Příběhy žen, které přišly o své milované (většinou) muže a přesto na život a lásku nezanevřely. Příběhy mě zasáhly o to víc, že na karvinsku/ostravsku žiji celý svůj život a pocházím z hornické rodiny.

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Příběh o tom, že nic není samozřejmostí a že jeden okamžik dokáže váš život obrátit vzhůru nohami, i když o ty své přijdete.
Skvěle napsaný příběh, jsem ráda, že jsem na knihu díky čtenářské výzvě narazila.

18.04.2022 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Živelný příběh, který na pár stránkách popisuje hrůznosti, kterých jsou lidé schopni napáchat na druhých lidech, jak jednání a rozhodnutí jedněch, změní k nepoznání životy druhých. I přes hrůzy doby se v řádcích knihy objevuje naděje, že v lidech je stále i něco dobrého a dokážeme druhým pomoci.

18.04.2022 5 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Jak touha po jiném způsobu života zavede dvě sestry, které si byly nejbližší na celém světě, na zcela opačné konce břehu a také příběh dívky, která svůj život spojí s mužem, který zprvu mužem fyziologicky nebyl. Postavy mi přišly tak nějak ploché, jejich city, touhy a prožitky na mě nepůsobily opravdově. Nečetlo se to špatně, ale něco tomu chybělo.

18.04.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Napínavý příběh, který mě držel v očekávání věcí příštích a na svém konci velmi překvapil rozuzlením. Avšak vadilo mi neustálé opakování se jednotlivých informací, myšlenek hlavní postavy, která se rozhodně neřadí mezi adepty na nejoblíbenější knižní hrdinku roku.
Přesto myslím, že se při čtení nudit nebudete.

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Kniha popisuje jeden rok v životě ženy samoživitelky, která přišla o sestru, matku, v těžkých chvílích se snažila pomoci všem a na sebe zapomínala, přesto si ji láska a štěstí našly. Nebylo to špatné čtení, ale nic co by na mě zanechalo hlubší dojem.

18.04.2022 3 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Román z dob poválečného Londýna, který nám dává nahlédnout do vyšívací dílny v čase, kdy se pracuje na "zakázce století". Příběh dvou žen, které ve svém životě o mnohé přišly, ale také mnohé získaly. Žádné velké zvraty nečekejte, děj plyne pomalu a přináší příjemný čtenářský zážitek.

Svolení Svolení Vanessa Springora

Kam až může dojít poblouznění mladé dívky k mnohem staršímu muži, žijícími ve společnosti, která tyto nerovné vztahy neodsuzuje ba v určité etapě dokonce bojuje za jejich zlegalizování. Tohle je pro mě něco nepředstavitelného.

17.03.2022 3 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Navzdory těžkému období 2.sv.v. jde o velmi krásný příběh, kdy láska ke knihám doslova zachraňuje životy.
Příběh plný odhodlání nevzdat se bez boje, pomáhat ze všech sil kde to jde jak po fyzické, tak psychické stránce, snaha najít si i v těžké době pevný přístav, který nás bude držet při smyslech.
Nechybí také silná přátelská pouta a láska.

17.03.2022 4 z 5

Jak jedna nepatřičná "legrace" změní životy mnohým lidem - matka přijde o dítě, manžela, domov, dítě přijde o matku, kamarádka v těžké situaci pomůže nad rámec žádané pomoci.
Svižný a velmi čtivý děj, náhled do několika let života ve vězení i v pohraničí.

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Na mé momentální rozpoložení byla kniha plná tvrdé reality našich dní - nevěra, alkohol, autismus dítěte, honění se za kariérou, opuštění rodiny, problémové rodinné vztahy.....nebylo to špatné, vše bylo uvěřitelné, jen toho špatného bylo příliš moc.

17.03.2022 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavý náhled do života jedné nigerijské rodiny, kdy tradice i pověry jsou stále silně zakořeněny v jejich životech. Co vše může způsobit touha po zplození dítěte, jak snadné je zničit něčí důvěru v sebe, v druhé, v budoucnost.

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Touha po dítěti, rodině, snaha utéct z manželství, výčitky svědomí, touha po pomstě, změna identity....to vše najdeme na stránkách této knihy, dle mého značně překombinovaný příběh, avšak četl se dobře.

12.02.2022 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Milá knížka, která nám s lehkostí i vtipem prezentuje návrat Sophie k rodině a nejbližším přátelům, kdy během několika dní zažije více či méně milá setkání, plná zábavy či absurdních situací. Já jsem se při čtení bavila, minimálně tak dobře, jako Sophiina rodina při sázení na její rande naslepo :-)

12.02.2022 4 z 5

O chlapci, který se nestal číslem O chlapci, který se nestal číslem Ivan Klíma

Příběh o chlapci a jeho rodině za II. světové války, převyprávěn dle mě trochu kostrbatě, nezáživně (příliš často opakovaná slova), ale to hlavní nám autor sdělil. Jde opět o jiné pojetí hrůzných let, na které by lidstvo nemělo zapomenout. Ilustrace se mi líbily velmi.

12.02.2022 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Návrat do období dospívání (díky čtenářské výzvě) s mou nejmilejší autorkou. Kniha se nese v duchu na jaký jsme u L. Lanczové zvyklí - oblíbený Bakov, hokejové prostředí, hlavní hrdinka trochu potížistka, hlavní hrdina frajer, který když se zamiluje stane se z něj pan dokonalý.
Já jsem se bavila, bez sekvence s Daliborem bych se obešla, ale na druhou stranu, i takové situace nás mohou v životě potkat.

12.02.2022 4 z 5