martunka martunka komentáře u knih

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Kmenta opět nezklamal. Už jsem od něj četla o Mrázkovi a tohle je taky dost dobře napsané.

18.06.2018 5 z 5

Jak katolická církev budovala západní civilizaci Jak katolická církev budovala západní civilizaci Thomas E. Woods

Rozhodně musím uznat, že západní civilizace stojí na křesťanských základech.

07.06.2018 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

King mě opět nezklamal. Prostě jsem musela vědět, jak to dopadne.

05.06.2018 5 z 5

Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Autobiografické spisy /Dějiny duše/ Thérèse de Lisieux

Dějiny duše jsou prostě nezapomenutelnou knihou a osobní zpovědí jedné krásné duše.

30.05.2018 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Prostě nádherná a smutná kniha. Smekám před autorovým uměním vykreslit charaktery všech postav. Na tuhle knihu se nezapomíná!

27.05.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Silná a krásná kniha. Pár knih už jsem od autora četla a tak jsem se těšila i na tuhle. Opět jsem nebyla zklamaná. Je to strhující příběh, od kterého nelze odejít dřív, než ho dočtu.

19.05.2018 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Tohle je první kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Musím uznat, že mě příběh bavil a prostě jsem musela vědět, jak to dopadne. Čtyři hvězdičky dávám kvůli možná zbytečně dlouhým filozofickým pasážím.

12.05.2018 4 z 5

Jdi cestou šamanů Jdi cestou šamanů Wolf Ondruschka

Určitě je to dobrý základ a návod, jak začít vlastní šamanskou cestu.

04.05.2018 4 z 5

Bubáci aneb Malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel Bubáci aneb Malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel Radovan Krátký

Tak určitě jsem se při čtení dobře bavila. Všichni bubáci jsou zajímaví a barvitě popsaní.

02.05.2018 4 z 5

Svatí pro hříšníky Svatí pro hříšníky Alban Goodier

Tak tuhle knihu jsem četla velmi ráda. Je velmi čtivě napsaná a je v ní plno inspirace pro duchovní život. Za mě doporučuji!

02.05.2018 5 z 5

Credo Credo Aleš Opatrný

Doporučuji k přečtení. Tahle kniha stojí za to!

28.04.2018 5 z 5

Viditelná temnota: Memoáry šílenství Viditelná temnota: Memoáry šílenství William Styron

Uznávám, že jsem ráda za to, že Styron tuhle knihu napsal. Rozhodně mohu se spoustou zde uvedených věcí souhlasit. Až na jednu. Úplně se vyléčit z deprese nejde u každého. A to mluvím z vlastní zkušenosti.

27.04.2018 4 z 5

Šamanismus Šamanismus Nana Nauwald

Perfektní úvod do tajů šamanismu. Určitě mi kniha pomohla pochopit a uvědomit si věci, které jsou potřeba znát a vědět.

27.04.2018 5 z 5

Cesta obrácení Cesta obrácení Hans Buob

Opravdu musím uznat, že mi tahle kniha dost otevřela oči. Díky nim vím, čím už jsem si prošla a co mě může čekat.

17.04.2018 5 z 5

Hrdinové víry Hrdinové víry Lidia Czyż

Po přečtení musím uznat, že mi tahle kniha pomohla pochopit to, co je opravdu důležité. Nikdy se nevzdat.
Kniha je psaná velmi čtivě a tak, aby si každý našel svůj vzor ve věci víry. Opravdu doporučuji.

16.04.2018 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Když jsem četla tuhle knihu poprvé přiznám se, že jsem to po pár stranách vzdala. Myslela jsem si, že je to kniha o ničem. Teď, když jsem jí četla podruhé, uvědomila jsem si, že předtím nebyl pro tuhle knihu ten správný čas. Tentokrát jsem ji dočetla a uvědomila jsem si plno věcí. Od teď budu výt častěji.

12.04.2018 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Prostě další skvělá kniha od Kinga. Ani tentokrát mě nezklamal! Příběh má ten správný rytmus a líbí se mi styl vyprávění. Dolores je prostě kouzelná.

12.04.2018 5 z 5

Tajemné síly Čech a Moravy Tajemné síly Čech a Moravy Veronika Rubínková

Knihu hodnotím kladně. Je to příjemné čtení a líbí se mi autorčina otevřenost vůči všemu o čem píše.

09.03.2018 4 z 5

Probouzení: Příběh o nečekaném probuzení ze spavé nemoci Probouzení: Příběh o nečekaném probuzení ze spavé nemoci Oliver Sacks

Nádherná a zároveň děsivá kniha. Četba této knihy je náročná, je v ní plno odborných výrazů a není také úplně snadné číst o lidském utrpení. Přesto je to cenná kniha pro každého, kdo se chce o Probouzení dozvědět co nejvíc.

07.03.2018 5 z 5

Historie smrti Historie smrti Michael Kerrigan

O dané téma se zajímám dlouho, a proto jsem velmi uvítala možnost přečíst si takovouto knihu. Je psaná čtivým a lehkým stylem, nabízí plno informací a rozhodně nenudí.

07.03.2018 5 z 5