Historie smrti

Historie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43608/bmid_historie-smrti-q8m-43608.jpg 4 21 4

Kniha zkoumá fenomén smrti v rozdílných společnostech a časových údobích. Zachycuje velice odlišné přístupy ke způsobům pohřbívání ve všech historických obdobích a v nejrůznějších náboženstvích, nevyhýbá se ani popisu těch nejpodivnějších praktik a rituálů, včetně orgií nad hroby. Osvětluje vztahy mezi duchovním i zcela pozemským přístupem ke smrti, popisuje i rituální zabíjení a oběti. Zabývá se také objasněním rozdílů ve víře v posmrtný život.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu , Literatura naučná

Vydáno: , Deus

The History Of Death , 2007

Syllvanium
04.04.2023 2 z 5

Pojato populárně-naučnou formou, snaha o světové měřítko kazí pokus nacpat hodně informací na málo stran, ve výsledku klouže po povrchu a do hloubky se nedostává.
Jako lehký úvod do problematiky asi dobrý, ale to už raději "Stručnou historii smrti" Daviese.

martunka
07.03.2018 5 z 5

O dané téma se zajímám dlouho, a proto jsem velmi uvítala možnost přečíst si takovouto knihu. Je psaná čtivým a lehkým stylem, nabízí plno informací a rozhodně nenudí.

Richard Hrob
08.12.2017 5 z 5

Zakoupeno a přečteno v době, kdy jsem byl zaměstnán v pohřební službě. Musím říct, že je to velmi dobrý zdroj informací, zajímavostí a navíc velmi dobře zpracován.

Chensie
11.02.2014 5 z 5

Zajimava kniha, mne se libila a okouzlila me nekterymi informacemi.

smrt rituály a obřady pohřební zvyky a rituály

Michael Kerrigan
anglická, 1959