Hrdinové víry

Hrdinové víry https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365453/bmid_hrdinove-viry-A6J-365453.jpg 5 3 3

Kniha polských evangelických autorů se věnuje různým, i problematickým starozákonním postavám, jejichž předností byla bezmezná víra (např. Noe, Abrahám, Jákob, Mojžíš, Samuel, David).

Literatura světová , Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Návrat domů

Bohaterowie wiary , 2012

Pirkus
07.06.2020 4 z 5

Bible s komentářem? Biblické příběhy v dalších souvislostech? Zamyšlení se nad biblickými postavami? To vše je tato kniha.

Poutavým a zajímavým (občas vtipem proloženým) vyprávěním o postavách, které známe a můžeme se nad nimi zamyslet.

Kniha mě velice zaujala, ale i vzhledem k občasným překladatelským chybám a několikerým "umisťováním" Ježíše do Starého zákona donutila často mou mysl odtrhnout od knihy a věnovat se sobě.

Člověk nemusí být věřícím, aby se nad sebou zamyslel prostřednictvím minulých a shodných událostí, které zažil i někdo jiný a mohl si pro sebe něco odnést do budoucna.

Lilda
24.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Jak jednoduše a důkladně vysvětlit laikům, život biblických postav. Není to naučná kniha, ale pomůže každému zamyslet se nad svým životem a objevit bohatství starého zákona alespoň trošku.

martunka
16.04.2018 5 z 5

Po přečtení musím uznat, že mi tahle kniha pomohla pochopit to, co je opravdu důležité. Nikdy se nevzdat.
Kniha je psaná velmi čtivě a tak, aby si každý našel svůj vzor ve věci víry. Opravdu doporučuji.