martulkat martulkat komentáře u knih

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Knihu mohu s klidným srdcem doporučit, je čtivá, další z příběhů zapadajících do mozaiky historie 2.sv. války obohacené i o pohled z druhé strany, z pohledu příběhu německéh vojáka. Život musel být moc těžký i po všem tom utrpení, kdy se muž vrátil ke své rodině, když měl štěstí, že rodinní příslušníci žili, ale život šel dál na všch stranách a že to byl mnohdy nadlidský úkol zařadit se zpět do života a žít se všemi vzpomnkami, děsy a nočními můrami, i o tom je tato kniha. I slzička ukápla na konci...

23.09.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Tato kniha ke mě zabloudila tak jaksi náhodou a byla to hezká náhoda. Místy vtipné, lidské a hlavně se mi líbí, že i farář je jen obyčejný člověk, který dokáže přiznat své lidské chyby.. moc hezké čtení, doporučuji. Zvláště závěr knihy bych doporučila všem rodičům, protože tam zazněla čirá pravda... alespoň já se tedy s názorem na východu dětí ztotožnila...:-).

11.09.2017 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Velmi zajímavý osud člověka, asi už si ani v dnešní době nedokážeme vážit svobody tak, jako autor..určitě doporučuji k přečtení.

11.08.2017 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Krásná kniha navzdory době, kterou popisuje, má stále co říct. Doporučuji.

01.08.2017 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skvělá kniha,téma, které nesmí být zapomenuto. Zní to jako fráze, ale tak to prostě je. Navíc poslední dobou se mi do rukou dostávají knihy, kdy fakta minulosti zpracuje novinář, což je případ i této knihy a mohu říct, že ty knihy nezklamou... velmi doporučuji k přečtení.

24.07.2017 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Báječná kniha, psaná s noblesou a po dočtení jedno velké uff a zatlačení slzy, ale ne smutkem, takovým jakýmsi smířllivým pocitem, že život je asi právě takový, jaký má být... a že v každé rodině jsou nějaká tajemství, každá rodina má své černé ovce... přečtěte si, nebudete litovat.

17.06.2017 5 z 5

Nedám své děti Nedám své děti Anna Žídková

Další z pohledů na život za války, jak uvádí sama autorka, příběh je na reálných základech, zbytek je fikce, nicméně pro mě zajímavý. Když už jsem měla pocit, že se děj vleče, nabralo to pak spád a konec celkem zajímavý. Určitě stojí za přečtení.

11.06.2017 4 z 5

Dva prstýnky Dva prstýnky Millie Werber

Další z osudů přeživších. Určitě čtivé, další střípek osudu do mozaiky té hrůzné doby. Doporučuji k přečtení.

01.06.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha mi dala hlavně poznání o historické skutečnosti, o které jsem dříve vůbec neslyšela. Způsob pojetí byl jiný než obvykle, ale v kombinaci s krátkými kapitolami se jednalo o poměrně čtivý příběh.

27.05.2017 4 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Kniha se mi líbila, byla taková pohodová, životní a rodinný příběh uvěřitelný, jaký život je, se vším kladným i záporným.

09.05.2017 4 z 5

Geniální podnikatel Tomáš Baťa Geniální podnikatel Tomáš Baťa Antonín Cekota

Skvělá kniha

28.04.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi dobrá kniha, čtivá, doporučuji.

12.04.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Také jsem četla na toto téma hodně knih, tato je ale opavdu jedna z TOP. Stránky letěly velmi rychle, osudy žen pohnuté, jak tomu bývá u těchto knih, ale ta miminka a jejich první dny života... cesta na svět... neuvěřitelné, v porovnání s tím, co dnešní matky řeší... Když leta života vzali nacisté mnohým jejích blízkým, alespoň jim třem dopřál požehnaného věku... přečtěte si, doporučuji 100%.

23.03.2017 5 z 5

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Hodně oddechové čtení...potřebovala jsem něco lehkého po "silné" knížce, toto bylo ale až příliš...ale budiž.

04.08.2016 3 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Velmi mě kniha zaujala, žádná hluchá místa a styl psaní střídání minulosti a přítomnosti mi velmi vyhovuje. Rozhodně doporučuji k přečtení, na toto téma vyšlo již mnoho knih, tuto považuji za velmi dobře zpracovanou.

28.07.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Velmi dobrá knížka, doporučuji k přečtení.

15.05.2016 5 z 5

Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Ilona Maria Hilliges

Kniha se mi moc líbila, je pro mě uvěřitelná. Doporučuji ji přečíst hlavně lidem, kteří žijí rychlý život....rozhodně doporučuji.

20.02.2016 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Výborná kniha, velmi čtivé a zajímavé. Doporučuji.

07.02.2016 5 z 5

Hlas pro vraha Hlas pro vraha Olina Táborská

Výborná kniha, přečtena jedním dechem nejenom kvůli místopisu, který je mi velmi blízký. Autorka píše naprosto srozumitelně, bez omáček, "lidsky obyčejně" a to je to, co mě na tom taky mj. baví. Velmi doporučuji.

09.07.2015 5 z 5

Doktorka Laura Doktorka Laura Laurence Dal Cappelo

Po delší době jsem sáhla po lékařském tématu a kniha mě určitě nezklamala. Fajn, čtivá, bez zbytečné "omáčky".

15.04.2015 5 z 5