MartulkaS MartulkaS komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Super čtení, líbil se mi styl psaní (zapojení sociálních sítí, dialog výslechů). Kniha mě hned vtáhla do děje, bylo to napínavé, člověk potřeboval číst a číst, aby věděl kdo a proč to udělal. Byla to matka? otec? bratr? Nebo někdo jiný? Všichni se chovali divně. Co chvíli vyplouvaly na povrch další a další nové informace, které situaci zase úplně otočily. Do konce jsem netušila kdo dceru unesl, zabil. A ten konec? Ten jsem teda už vůbec nečekala,ale bez té poslední kapitoly bych měla z knihy ještě lepší pocit.

15.04.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Příběh je zajímavý, je to zase něco jiného, dobře se to četlo, děj ubíhal, přestože to bylo neustále dokola (hrdinka chce zabít pachatele, pachatel hrdinku), chvílemi to bylo i celkem drastické. Darby byla, ale opravdu odvážná, vynalézavá, občas trochu zbrklá, unesená dívenka na svůj věk až moc vyspělá a nebojácná. Jen mě vadilo, že je to až příliš neuvěřitelné, nepravděpodobné, to mě na knize štve jelikož pak vás ten děj nemůže pořádně vtáhnout a ten konec... to bylo už moc :D.
Ale nápad na příběh super, jen příště více reality.

05.04.2019 4 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

První díl mě opravdu dostal, čekala jsem na pokračování (spousty souvislostí jsem, ale za tu dobu zapomněla, tak pro mě bylo ze začátku těžké pořádně se začíst a srovnat si události).
Toto pokračování, už ale nebylo ono, bylo to pořád dokola, o tom jak se Carlos připravuje, bojí se,... no celkově jsem moc nechápala co po tolika letech očekává.
Na první díl, toto pokračování rozhodně nemá, ale je zajímavé si to přečíst zase z druhé strany (ze strany Jamese/Carlose).

01.04.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tato kniha mě zklamala, čekala jsem více napětí, zajímavější děj. Hlavní hrdina je trochu divný, nudný a celkově všichni tam jsou trochu zvláštní. Vraždy se moc neřeší, všichni mají svá tajemství, a ten konec je takový nedotáhlý, vlastně mě ani moc nezajímalo kdo to udělal, každý totiž udělal něco. Kniha mě zaujala svým přebalem, ale to je asi všechno.

18.03.2019 2 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Zpětně bych příběh hodnotila jako méně zajímavý, takový nijaký, ale líbil se mi styl, kterým je kniha psaná. Příběh utíkal svižně, krátké kapitoly, oddychové čtení. Hlavní hrdinka Cody, mi nebyla příliš sympatická (vedla zvláštní a dost nudný život, její pohled na svět mi přišel trochu depresivní).

14.03.2019 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zajímavé a neotřelé téma. Velmi čtivá kniha. Psychologie, hypnóza, mazání paměti, manipulace ... Jste si jistí, že si pamatujete opravdu jak a co se stalo? Jsou naše vzpomínky opravdu pravdivé? Může nám někdo naše vzpomínky vzít? Překroutit? ... Kniha určitě stojí za to si ji přečíst :) .

05.03.2019 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Neuvěřitelný příběh, nechápu jak někdo může takhle ubližovat nevinnému dítěti, jak to můžou rodiče připustit, zároveň nepochopím, že se Sára nikomu nesvěřila, a že věta nikomu to neříkej ji opravdu přesvědčila nechat si to pro sebe.
Přečteno na jede zátah, ale četla jsem už lepší, více propracovanější knížky s podobnou tématikou.

12.02.2019 3 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Super, velmi čtivá kniha. Hannah mě tedy chvílemi lezla na nervy tím jak urputně hledala a na všechno ostatní kašlala, ale to rozuzlení jsem tedy nečekala. Bezva závěr :)

22.01.2019 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Příběh začal dobře, ale postupně mě to přestávalo bavit a do čtení jsem se musela nutit. Zdlouhavé rozepisování osob, samé teorie ... Nakonec jsem knihu zavřela.

08.01.2019 odpad!

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Velmi zajímavý příběh.
Příběh Daniela, který se z nevychovaného spratka vypracovat díky své adoptivní matce až do postu právníka, jen mi bylo líto, že si všechno uvědomil až když už bylo pozdě
A příběh Sebastiana (narušeného, zvláštního dítěte v jehož rodině docházelo k násilí) - až dokonce jsem nevěděla zda je vinný nebo nevinný, bylo by schopné něco takového udělat dítě? Z jakého důvodu? .....
Parádní kniha, doporučuji přečíst.

02.01.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha mě příliš nenadchla, nejdřív Nellie x Vanessa, potom Vanessa x Emma. Od začátku mi přišla Vanessa divná, naivní a že by potřebovala odbornou pomoc, deprese, alkohol, neschopnost postavit se na vlastní nohy potom mě zaskočilo, že zase tak hloupá a na dně není. Tlak z manželovi strany nejdřív vypadá jako oprávněný,možná někdy dokonce byl. Chvílemi mě to ani nebavilo číst.

21.11.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Musím uznat, že chvilkami to bylo opravdu přitažené za vlasy, vlastně celý ten příběh byl takový dost nepravděpodobný (tím to u mě ztrácí body), ale četlo se to skvěle. Střídání kapitol z pohledu Joanny a Erika byl dobrý nápad. Čekala jsem, ale jiné rozuzlení, trochu mi v té knize něco chybělo (možná aspoň trochu víc té reality :D ). A ten konec byl takový nedořešený, zajímalo by mě jak to dopadlo, zda si Joanna vzpomněla, co Gavin atd....

05.11.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha se mi dobře četla, ale příběh byl takový divný. Popis všech těch ostrovů no vůbec jsem si to neuměla představit, neorientovala jsem v názvech toho všeho v okolí. Další pro mě nepochopitelná věc byla jak mohli chodit pěšky kolem tolika ostrovů, přes skály až na pevninu a to s dítětem? Možná by bylo dobré tam mít nějakou mapku. Po takovém traumatu se izolovat na ostrově, to psychice dítěte určitě nepomůže, celkově život na tom ostrově by byl dost divný a nudný kór pro dítě. Zmatenost, které z dvojčat vlastně žije je dost divné, to to nikdo nepoznal? Matka s otcem spolu moc nemluví, všechno se tají, s dcerou její trauma taky nikdo neřeší, postava matky mi nebyla sympatická. No a ten konec tak ten sem fakt nečekala :D

24.10.2018 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Super, super, super, kniha mě moc bavila a velmi dobře se četla ;)

16.10.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Moje první kniha od tohoto autora, určitě mám v plánu přečíst si i další. Kniha se velmi dobře četla, zajímavé téma, ale některé kapitoly byly až zbytečné, a těšila jsem se až se jimi prokoušu opět k hlavnímu příběhu.

08.10.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Velmi čtivá a zajímavá kniha, ale děj no... vyšetřování zvláštní a nedostatečné, lhaní opravdu unikátní a sousedka cvok, ale styl psaní je super. Přesto mě asi více svoji tématikou zaujala kniha Manželé odvedle.

16.09.2018 3 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Od knihy jsem očekávala trochu více. Ze začátku jsem se dlouho nemohla do knihy pořádně začíst, pletla si jména a styl jakým autorka píše, mě také úplně nenadchl. Rozuzlení pachatele bylo na základě představivosti a fantazie Beatrice nikoliv na nějakém vyšetřovacím základě (ale je pravda, že až do konce jsem netušila proč a kdo to spáchal), a tarotové karty na psychiatrii, trochu divné a nereálné.... no nevim.

16.09.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Doporučuji! Velmi čtivá kniha, zajímavý příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout. Klidně by mohla být kniha delší.

04.08.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další super kniha. Přestože v tomto díle známe pachatele již od začátku, kniha neztrácí spád, napětí ... no prostě když začnete číst nemůžete se od knihy odtrhnout.

04.08.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další super kniha. Knihy s Erikou Fosterovou jsou čtivé, napínavé, děj ubíhá rychle a vy se nemůže od čtení odtrhnout.

15.07.2018 5 z 5