martinkaLLL martinkaLLL komentáře u knih

Lidé a živly Lidé a živly Olav Duun

Nápad s popsáním lidí ve vesnici je suprově vymyšlen, ale jinak kniha a ani příběhy nejsou ničím zajímavé.

22.09.2015 1 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

První knížka od Deavera, kterou jsem četla. Nejlepší ze všech, které napsal. Od té doby jsem musela přečíst každou jeho knihu.

13.09.2015 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Jedna z těch nej knížek od Deavera. Napínavé až do konce a vůbec jsem nečekala ten zvrat na konci. Opravdu super!

13.09.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh by byl pěkný, ale ty Dokumenty a odborné články, to mi kazilo celý ten příběh. Když jsem se začetla, tak šup a zas další Dokument s odbornýma výrazama a zkratkama. A po pár stránkách zas další. Myslela jsem, že to bude odpočinková četba, ale bohužel.

12.08.2015 2 z 5

Brána smrti Brána smrti Jean Ritchie

Pěkný, ale já jsem se bála. Asi na tento žánr moc nejsem, brr.

09.08.2015 2 z 5

Strach z lásky, sexu a samoty Strach z lásky, sexu a samoty Lenka Teremová

Knížka mě mile překvapila. Vůbec jsem nečekala, že to přečtu během jednoho odpoledne. Zajímavé příběhy, postřehy a ještě navíc řešení, která bych ani nevěděla, že by mohla fungovat v některých případech. Posledních asi pět stránek o popisování určité problematiky mě nebavilo, proto jsem dala o jednu hvězdičku méně. Jinak doporučuji i těm co nemají žádné problémy, je to opravdu dobré.

09.08.2015 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Dobře se četla. Zajímavý příběh, který pohltil. Byly místa, kde jsem se teda musela prokousávat, ale i tak se mi líbila a některé pasáže byli s hodně zajímavou myšlenkou, že jsem si je musela opsat.

09.08.2015 4 z 5

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

Zajímavé postřehy z Francie, ale spíš jsem se styděla za toho spisovatele. Takhle nepěkně o nich mluvit.

26.04.2015 1 z 5

Mimozemšťane, vrať se domů! Mimozemšťane, vrať se domů! Seddon Johnson

Dobré čtení por malé děti. Určitě je to bude bavit vybírat si příběh sami. Je to dobrý nápad. Ale přece jen jsem z toho už vyrostla.

21.04.2015 2 z 5

Cesta na severozápad Cesta na severozápad Kenneth Roberts

Kdyby ta kniha nebyla tak zdlouhavá a někdy až moc květnatě popisována, tak by to i šlo. Asi to není ten pravý žánr pro mě.

21.04.2015 1 z 5

Pan Doyle a doktor Bell Pan Doyle a doktor Bell Howard Engel

Začátkem knihy jsem se musela prokousat, ale pak se to rozjelo a nebylo to zas tak špatné. I když není to to co bych si přečetla znova a doporučila dál. Občas ty popisy byly zdlouhavé a spíš tak k usnutí nad knihou.

24.02.2015 3 z 5

Čik Čik Wolfgang Herrndorf

Knížka spíše pro náctileté. První polovina knihy byla hodně nudná,ale pak se to vše rozjelo a poslední čtvrtina knihy mě začala bavit.

11.02.2015 3 z 5

Kam zmizela ta roztomilá, rozesmátá holka v květovaných šatech Kam zmizela ta roztomilá, rozesmátá holka v květovaných šatech Charles Bukowski

Básně a povídky, podle mého to nebyly básně. Občas tam bylo něco pěkného a vtipného, ale stejně to není nic, co by mě bavilo. Ještěže to čtení šlo tak rychle. Poslední "básně" jsou smutné, o strachu ze smrti, je to až děsivé.

01.02.2015 2 z 5

(Ne)věřte depresi (Ne)věřte depresi Ladislava Doubravová

Zajímavá zpověď autorky. Nečekala jsem, že se mi ta kniha tolik zalíbí. Hodně zajímavý popis deprese a zaznamenání myšlenek.

25.01.2015 5 z 5

Mír na Zemi Mír na Zemi Stanisław Lem

Začátek a konec to má neuvěřitelně utahané a nudné. Ale prostředek kdy prozkoumává měsíc, je napínavý a super.

25.01.2015 2 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

To je děs číst knihu psanou hovorovou češtinou. Trvalo mi než jsem si na to zvykla. A i přesto kniha nic moc. Znovu bych si ji nepřečetla. A u mě v knihovně si své místo určitě nenajde.

01.01.2015 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knížka mě začala bavit od první stránky a pokračovalo to až do poslední. Opravdu napínavé a ani jednou jsem se tam nenudila.

28.12.2014 5 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Kniha mě vůbec nebavila, věřím, že film bude lepší.

11.11.2014 1 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Knížka, která mě nebavila. Nic moc vtipného v ní nebylo.

27.09.2014 1 z 5