Pan Doyle a doktor Bell

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sherlockiáda s panem Doylem a doktorem Bellem je v naší řadě první, ve které Sherlock Holmes a doktor Watson nevystupují pod svými pravými jmény. I když… možná je naopak právě jediná, z které se dozvíme, kdo tito pánové ve skutečnosti byli. Odsouzenec k smrti hledá pomoc u dr. Bella v naději, že pomocí jeho odborných lékařských metod prokáže svou nevinu - a Bell přibírá ke spolupráci svého studenta z edinburské lékařské fakulty, jistého Doyla. Historickou skutečností ovšem je, že jistý doktor Doyle později získá věčnou slávu jako autor příběhů o detektivu Sherlocku Holmesovi, jehož předobrazem mu byl nezapomenutelně inteligentní pedagog z dob studia medicíny, dr. Bell…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94860/pan-doyle-a-doktor-bell-Wea-94860.jpg 3.313
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Jota
Orig. název

Mr. Doyle and Dr. Bell, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pan Doyle a doktor Bell

Přidat komentář
martinkaLLL
24.02.2015

Začátkem knihy jsem se musela prokousat, ale pak se to rozjelo a nebylo to zas tak špatné. I když není to to co bych si přečetla znova a doporučila dál. Občas ty popisy byly zdlouhavé a spíš tak k usnutí nad knihou.

Zdeslav
28.09.2012

Nenáročná sherlockovská detektivka až zbytečně nahrazující slavného hrdinu jeho předobrazem. Nese všechny rysy typických povídek A. C. Doylea, vystupuje zde geniální detektiv s méně geniálním pomocníkem. Jmenují se ovšem doktor Bell a pan Doyle a žijí v Edinburghu.


Doporučujeme

Někdo blízký
Někdo blízký
Noční lov
Noční lov
Devátý hrob
Devátý hrob
Kaštánek
Kaštánek

Autor knihy

Howard Engel
kanadská, 1931

Kniha Pan Doyle a doktor Bell je v

Přečtených18x
Doporučených1x
Knihotéce26x
Chystám se číst6x
Chci si koupit1x
dalších seznamech2x