martina5069 martina5069 komentáře u knih

Nemůžu se rozhodnout co ke knize napsat jelikož z ní mám rozporuplné myšlenky :-( Na jednu stranu jsem se na knihu strašně těšila a jakmile ji měli v dobrovským tak sem pro ni šla na druhou stranu sem se začetla a kniha mě zas tak moc nebavila - je hodně těžká na čtení, ty popisy a tak docela sem se ztrácela. A na třetí stranu obdivuji spisovatelku že se otevřela jak píše v doslovu a tuhle knihu napsala jelikož je plná strachu a bolesti, ten příběh o tom, že se tomuhle všemu postavíte a vyhrajete je super. Knihu bych rozhodně doporučovala spíš starším než mladším čtenářům. Za mě osobně mi fakt nesedla a nebyla to zrovna taková ta top kniha ke které se rádi vracíte i tak svoje příznivce si určitě najde.

"Každý koho pustíme do svého života , má moc nám ublížit. Někdy nám ublíží , a jindy ne, ale to není odraz nás nebo naší síly. Milovat někoho, kdo tě zraní, z tebe neudělá slabocha. "
" Zůstat s někým, kdo ti ubližuje ale udělá. "

26.03.2018 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Koruna se mi líbila o něco víc než Dcera, jak píšou v recenzích Eadlyn se chovala jako namyšlená kráva a v tomhle díle pochopila co je důležité a zklidnila se. onec knihy sem čekala, že dopadne jinak ale nestěžuju si. Na knihu Šťastně až navěky si chvilu počkám mám ji v knihovně ale přešla mě trošku po dceři a koruně chuť číst hned po sobě i poslední povídkový díl.

11.03.2018 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Asi mě přepadla teď v únoru čtecí krize a nebo je ta kniha opravdu nudná a úplně něco jiného než původní selekce. Eadlyn je namyšlená a vůbec sem si ji neoblíbila. Účastníků selekce je tam 35 a přitom se děj točí asi jenom kolem 6sti - to už tam jako nejsou nebo co? Kam záhadně zmizely? Pár scén tam bylo dobrých pár zase strašných. Celkově kniha nenadchla ale poslední díl korunu dočtu i když je jasný jak to celé dopadne, třeba to nebude taková tragédie jako právě dcera protože u téhle knihy sem se opravdu musela do čtení nutit a za únor je to jediná kniha kterou sem přečetla.

01.03.2018 3 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Zase super komix jediný co bych vytkla je to, že se mi první díl líbil víc. Přišel mi takovej vtipnější. Pro milovník " půjčených svetrů " a koček je tenhle komix ideální :-)

16.01.2018 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tenhle díl se mi líbil asi přibližně stejně jako druhý. Odkrývají se nám tady tajemství jak to celé s Royaly vlastně bylo i se všemi postavami v knize. Kvůli věci která se stala Reedovy se Ella stěhuje k otci ten se s ní snaží skamarádit ale moc mu to nejde. Reed se taky choval trošku blbě s Elle tak snad když vím, že půjdu do vězení tak si užívám každou volnou chvilku a hlavně zkouším najít způsob jak dokázat svoji nevinu. Kniha je trošku do detektivky musíte přijít na to kdo je vrah a nakonec zjistíte, že už od začátku stejně tušíte kdo to je :-) Nebojte kniha skončí dobře jak jinak než Happy endem. Suma sumátum je tahle série prostě super i když první díl byl prostě první díl. Prosím dalśí takovou povedenou sérii :-)

31.12.2017 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Ani sem nečekala, že knihu přečtu asi tak za 9 hodin to je pro mě rekord. Téma knihy je hodně silné, jede o hlavního hrdinu Travise, který se vrací z Afgánistánu kde dělal mariňáka a po tom co se vrátí domů má posttraumatické stavy ve kterých se mu zjevuje jeho mrtví kamarád Charlie. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila ani, že mě naprosto uchvátila ale čtivá to ona je. Jednu hvězdičku ubírám za málo romantiky v knize ( vztah mezi Travisem a Harper) mohl být propracovanější a druhá věc mi vadily občasné překlepy a docela dost sprostých slov. Suma sumárum kniha je fajn za mě 3 hvězdičky :-)

29.11.2017 3 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Poslední kniha ze série The Game mi přišla nejslabší ze všech. U předchozích knížek sem se těšila na jakoukoliv chvilku aby ke knize zasedla tady sem čtení docela flákala, nechci říct, že je kniha špatná ale už to není ono. Roxy se chovala jako tipická závislačka na chlastu, drogách a sexu s tím, že měla vedle sebe kluka který jí z toho chtěl dostat a ona se chovala jak totální "kráva". Ano chápu umřel jí nejbližší člověk kterého měla ale ona tu furt byla a to,že se přece budeme utápět v chlastu to nám ho nevrátí spíš by se obracel v hrobě. Lidi co nám umřou by si spíš přály aby sme na ně vzpomínaly v dobrém a byli šťastní. Podtrženo sečteno 3* z 5*. Autorka má super styl psaní takže doufám, že vydá ještě něco jiného s radostí si to přečtu :-)

23.11.2017 3 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Na knihu sem se strašně moc těšila ale nakonec pro mě byla docela sklamáním. Vadily mi bílé stránky , nebavil mě příběh a znovu už ji číst nebudu. Vázání knihy je strašný.Neříkám, že to bylo úplně špatný ale znám lepší příběhy.Vlastně šlo o putování za zlou královnou s tím, že jediný co se tam řešilo bylo propojení zlé královny s princem Elduru který mu našeptávalo aby zabil Loreley. No musela jsem se do čtení nutit a to mluví za vše.

16.02.2017 3 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Přemýšlela jsem kolik mám dát této knize hvězdiček nakonec dostala 3,5 * ale víc se nakláním k těm třem. Děj byl hodně napínavý někdy až moc drsný. Postavy se mi líbily ale mrzí mě smrt jednoho hrdiny u kterého sem si myslela že dojde až na konec cesty ale obětoval se pro svoje přátele a lásku. Není to ta kniha u které se těšíte až ji bude te moct zase vzít a ponořit se do příběhu. Tentokrát sem uďelala chybu, že jsem si tuhle knihu vzala po Sochařovy ve kterém byla smrt protože v téhle knize je jí až moc a byla smutná. Mám doma ještě další dva díly určitě se do nich pustím jenom né teď. A co mě mrzelo strašně moc a proto sem dala 3 * je otevřený a vlastně nedokončený konec protože se nedozvíme jak dopadly ostatní hrdinové.

05.02.2017 3 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Máte depku? Tak se do tohohle románu zatím nepouštějte a počkejte s nim na lepšíknáladu protože tenhle příběh vám zlomí srdce a trošku nabourá psychiku. Uf od tříčtvrtě knihy sem brečela. Je to úžasný příběh plný myšlenek a vy si uvědomíte co je v životě opravdu důležité a kariéra nebo sláva to opravdu není. Na tenhle příběh budu hodně dlouho myslet. Opravdu jste ochotní pro slávu obětovat všechno?

31.01.2017 5 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Super kniha četla se moc dobře pořád se tam něco dělo. Akorád mě trošku zklamal ten rychlí konec takový nedokončený. Jinak knihu doporučuji.

20.12.2016 4 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Kdyby m bylo 15 tak tuhle knihu budu nejspíš hltat všemi 10ti ale pro čtenáře 20 + tuhle knihu moc nedoporučuji. Po dlouhé době šlápnutí vedle z levných knih a to jsem hdně vybíravá. Říkala jsem si ty jo partička uvězněných lidí v období vánice to bude super navíc to vydalo nakladatelství coo boo (moje oblíbené). Věčný mluvení o tom že je víc a víc sněhu, dohadování mezi postavami a co nechápu je to že měli k dispozici kuchyň s jídlem v kuchni musí být přece sporák není tam jediná zmínka o tom že zkusily jestli nenï plynovej tím pádem mohl fungovat a místo toho aby si zapalovaly oheň v plechovce od broskví tak mohli zkusit tu kuchyň. A čím si ten oheň zapálili taky není popsaný. Kniha vůbec není o detailech ale jak to šlo spisovateli pod ruku. A ten nedotažený konec? Ježiš co to je? Přemýšlela sem jestli dvě nebo tři hvězdičky ale nakonec je tahle kniha na hvězdičky dvě v půlce knihy sem se musela ke čtení nutim.

07.12.2016 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tak jsem se rozhodla přečíst další knihu od Lauren Oliver a nelituju. Začátek knihy u mě vyvolal pocity tipu kristova noho co to bude za píp.... Protože se opakovaly kapitoly ale říkala sem si vydrž třeba se to nějak rozjede a ono fakt,že jo. Asi od půlky sem knihu úplně hltala. Co se týče rozepisování postav tak to bych tady byla asi do rana :-D Akorad teda už od začátku sem si říkala ježiš ten Rob je ale idiot a zamilovala sem si Kenta (škoda,že spolu se Sam neskončili v posteli ) :-D
No je to příběh pro teenegery ale ten konec dnešní děcka asi moc nepochopí, ve mě však bude doutnat velmi dlouho vážně mě ta poslední kapitola dostala jak sviňa.
Od autorky sem už četla delirium, pandemonium a rekviem naprosto úžasný knížky a musím říct že tahle jako její první kniha mě dostala úplně stejně jako ty předchozí.

20.10.2016 4 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Nebyl teď o prázdninách moc čas ani nálada znáte to dovolená a nebo práce potom myšlenky u kterých se do knihy prostě neponoříte tak jak byste chtěly. Dneska konečně nálada byla na dočteni a sem nadšená. Knihy ze starých dob mě začínají bavit čím dál více. Takový to pomoření se do tajemna starých hradů a tamních dobrodružství.
Ze začátku mě strašně vadilo neustálé : "Iliana dcera velmože Henrika" apod. Je to tam takhle rozepsaný docela často dcera toho z toho rodu který je syn toho a toho docela sem se ztrácela ale po přečtení dalších kapitol už se to tam píše míň a míň a vy si zvyknete. Strašně se mi líbil vztah mezi Ilianou a Markusem. Sice on se pořád bál dát najevo city a byl občas hrubej ale k té knížce to patřilo. A pak ji vzal na svůj hrad a to jak se tam žilo mě úplně dostalo, Hltala sem stránku po stránce. Určitě se kniha hodí na tohle letni počasí kdy lidé jezdí na výlety tak se můžete ponořit i myšlenkově. Jak mi jednou říkel jeden můj kamarád : Představy sou super.

24.08.2016 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Perfektní třetí díl sem zvědavá na čtvrtý který vyjde v prosinci. Začátek mé moc nebavil asi proto že sem měla myšlenky jinde než se soustředit na knihu ale pak se stalo to že sem četla a četla a četla a nakonec mě mrzelo že už je konec a já se musím s říší divů na chvilku rozloučit :-( Co mě mrzelo tak že boj s červenou královnou byl jenom na jednu kapitolu.Z Morfea se vyklubal romantik hmmm :-) Ale pořád my tam chyběla nějaká ta ehm postelová zápletka třeba se jí ještě dočkám v dalším díle. Trochu mě mrzelo chování Zacha když se zase setkal s Allysou ale pak se ukázalo že to dělá schválně. No nebudu dál spoilerovat a urćitě si tuhle trilogii přečtěte a myslím že budete taky netrpělivě čekat na další díl autorka totiž píše strašné čtivě :-) DOPORUČUJI !!!!!

30.07.2016 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Já nevím druhej díl mě bavil o malinko míň než ten první moc mi to nesedělo s kdekivjinde ale i tak fajn čtení i když říše divů je říše divů :-) Docela mě zaráželo jak se Ally chovala k zachovy s morfeem ale je jasny jak to dopadne... no už mám nachystaný třetí díl prý má byt nejlepší z cele série tak sem zvědavá a od blogerky "svet podle marly" sem se dozvěděla, že má vyjit v listopadu čtvrtý díl tak si ho určitě pořídím :-) Jinak fajn odpočinek i když na knˇižku nebyl moc čas no stane se :-D

16.06.2016 4 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

No tak tohle sem opravdu nečekala. Věděla sem že si knihu musím přećíst protože mě od ní úplně dostala trilogie lovkyně snů, ale že prokleté město bude až tak dobrý to mě dostalo. Od začátku do konce skvělá kniha. Každý si v ní najde svoje. No ten konec budu rozdýchávat asi dlouho. Ale napíšu i nějaký negativa co se mi nelíbilo... Hodně mě štvalo oslovování lidí v knize, že třeba Kendal srovnala lavice a závěsi...Nechápu proč to nevyprávěla jako ta hrdinka ale spíš tam byl vypravěč. A takhle je to v celé knize navíc se do toho míchají rozhovory dvou a více lidí. Kniha je kraťoučká spíš taková jednohubka a já ji rozhodně doporučuji :-)

20.04.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dočetla sem selekci a musím se vrhnout na druhej díl. Super knížka. a hlavně sem si zamilovala Maxona a jeho vztah k Americe ale nelíbilo se mi jak se choval i k ostatním dívkám ohledně toho líbání. Sem zvědavá jak to dopadne s Aspenem ale myslím si že to dopadne tak že se na něh vyprdne a vybere si Maxona :-) Rozhodně knihu doporučuji a jak ostatní psaly že je tato kniha podobná na hunger games tak mi to tak nepřipadá i když malý náznaky tam byli a našla semtam i pár náznaků na divergenci. Tato kniha má ode mě myslím zaslouženě pět hvězdiček

18.03.2016 5 z 5

On On Carey Heywood

Ježiš to bylo pěkný přesně tohle sem potřebovala na uklidnění takovej zamilovanej příběh. Dávám hvězdičku míň kvúli tomu ž sem se ztrácela chvilu v tom že mluvily o minulosti a budoucnosti ale rychle sem se zžila s příběhem. A ještě spisovatelka hodněkrát psala o tom že "kouše se do rtu" ale jinak pohoda. Mockrát sem se u knížky usmála a užívala si příběh. Doufám že se setkám s více knížkama u kterých se budu usmívat tak moc jako je "ON"

24.02.2016 4 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Bychle konečně pokořena no a souhlasím s některými komentáři že je knížka zdlouhavá a nějaká ta akce je až od půlky knížky ale když už sem začla tak sem ji i dočetla ( sice až skoro ze 2 měsíce ale dočetla). Docela mě ten příběh bavil a myslím že si další díly někdy v budoucnu taky přečtu protože mě zajímá jak to bude dál mezi Colinem a Elie :-)

07.12.2015 3 z 5