martina.tim martina.tim komentáře u knih

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Za mě super čtení. I když je tato kniha určena pro dospívající čtenáře, kterým už nejsem, tak mě dostala. Téma je zajímavé a čtivé. Musím doporučit.

07.07.2018 5 z 5

Čas pro vraždu Čas pro vraždu Ann Granger

Příjemná odpočinková detektivka z anglického prostředí, která nenadchne, ale ani neurazí. Proto hodnotím průměrem.

23.06.2018 3 z 5

Noční můry Noční můry Cornell Woolrich

Naprosto skvělá sbírka detektivních povídek. Povídky jsou skvěle vymyšlené, napínavé a různorodé. Toto jsou ty pravé detektivky :) Vřele doporučuji.

15.06.2018 5 z 5

Spící oběť Spící oběť Mark Billingham

Takový průměr, který nenadchne, ale i neurazí.

11.06.2018 3 z 5

Půlnoční odhalení Půlnoční odhalení Melinda Leigh

Kniha mě zaujala svou obálkou a anotací. Říkala jsem si "super to vypadá skvěle". Dokonce i začátek byl parádní, ale bohužel postupem stránek jsem nabývala dojmu, že nejde o thriller, ale o telenovelu. Hlavní hrdinka a hlavní hrdina se do sebe zamilují hned jak se poprvé uvidí. Následuje nějaké to vzrušení a příběh pokračuje dost kostrbatě. Spousta chyb. Občas mi přišli některé situace nepochopitelné. Příběh nebyl vůbec propracovaný a byl hodně zmatečný. Přišlo mi, že to napsal nějaký středoškolák, který se pokouší stát spisovatelem, ale do spisovatele má ještě hodně daleko. A ten konec ...... (smajlík kroutící hlavou)

04.06.2018 2 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Knihu jsem koupila již dávno v levných knihách, proto jsem se k ní dostala až po dlouhé době. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Byla to pěkně napsaná a dost propracovaná detektivka. Jediné co mi vadilo byla rozsáhlost knihy. 472 stran bylo opravdu moc. Ubrala bych minimálně 150 stran. V některých pasážích se autorka až zbytečně moc rozepsala a spíše mě tím nudila. Ale to nemění nic na tom, že to i tak byl zajímavý a čtivý detektivní příběh, který doporučuju.

26.05.2018 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Naprosto bravůrně napsaný thriller, který mě dostal až do konce. Vřele doporučuji všema deseti.

16.05.2018 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Od knížky jsem moc nečekala. A právě proto mě mile překvapila. Z obyčejného života se stal neobyčejný příběh plný normálně podivných situací. Příjemná relaxace s úsměvem na tváři. :)

04.05.2018 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Obrácený styl vyprávěí mě popravdě moc nenadchl. Začátek super pak se to začínalo pořád opakovat. Hlavní hrdinka se plácala od ničeho k ničemu. A zajímavé to začalo být samozřejmě až ke konci, kdy se vše vysvětlovalo a řešilo. Pro mě tam byla spousta chaotických míst, která odváděla mou pozornost. Jen mi bylo líto Everetta.

16.04.2018 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Za mě to byl skvělý příběh, ale místy až moc zdlouhavý. Určitě bych pár míst proškrtala. Závěrečné rozuzlení mě mile překvapilo.

15.04.2018 4 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Knížka se mi velice líbila. Je tajuplná a napínavá.

08.04.2018 5 z 5

Tentokrát naposledy Tentokrát naposledy Mary Higgins Clark

Miluju detektivky od této autorky. I tato byla pro mě skvělá. Byla čtivá a napínavá. Přečteno na pár hodin. Skvělá oddychovka.

02.04.2018 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

Velice čtivá a napínavá detektivka. :)

01.04.2018 5 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Za jeden den jsem přečetla Temný stín i Temného Římana (díky předčítači na pc) prostě to nešlo jinak. Závěrečný díl byl naprosto famozní. Jak vývoj povah všech postav, tak i závěrečné rozuzlení celého příběhu. Závěr se mi velice líbil. Každý vlastně získal po čem toužil. I když mi při čtení vřela krev v žilách kvůli otci Kavanaughovi, kterého bych na místě uškrtila.... Už dlouho mě žádné knihy tak neuchvátili jako tato trilogie.

17.03.2018 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Druhý díl je krapet více akčnější a napínavější. Přečetla jsem jej za jediný den a už se vrhám na třetí díl. Tahle trilogie je naprosto skvělá.

17.03.2018 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Do této knížky jsem se zprvu pouštět nechtěla, protože na upíří příběhy a fantasy zas moc nejsem, ale nadchla mě anotace a já se do ní prostě pustit musela. A můžu říct, že nic skvělejšího jsem za poslední dobu nečetla. Z knížky jsem tak nadšená, že si ji musím koupit do své knihovny. Líbilo se mi tam snad vše. Popis prostředí temné Florencie, zapadlých uliček, výhledy z vrcholků budov, výtvarné a jiné umění.... no prostě naprostá bomba. Pak se mi velice líbil vztah Raven a Williama. To napětí a tajemno, které se nad nimi vznášelo bylo skvělé. Líbilo se mi i autorovo ztvárnění úpířího světa. William byl na jednu stranu chladný a krutý, ale na druhou stranu něžný a pozorný. Jeho postava byla vykreslena pro mě naprosto skvěle. Raven zase obyčejná ženská žádná anorektička. Takže za mě prlný počet bodů a už se těším na další díl.

13.03.2018 5 z 5

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Detektivka mě bavila. Začátek trošku pomalejší, ale postupně se člověk začetl víc a víc a najednou konec. :) Jako sobotní počtení doporučuji.

11.03.2018 3 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Skvěle napsaná knížka, která mě motivovala k určitým věcem. Příjemně jsem se bavila a fandila všem třem hlavním hrdinkám. Při čtení jsem se smála, ale byla zároveň i napnutá. Super oddechovka, která mě nadchla.

09.03.2018 5 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Zajímavá historická detektivka. Je pěkné sledovat vyšetřování bez různých moderních vymožeností a postupů, ale pěkně postaru.

07.03.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Právě doposlechnuta audiokniha a naprostá spokojenost. Začátek byl sice trošku pomalejší, ale postupně se příběh rozběhl do pořádného sprintu. Mysteriozní thriller, který dává náhled na posmrtný život. A ani tam člověk nemá klid a musí bojovat za svůj možný návrat mezi živé. Kniha mě bavila a taky jsem si ji užila od začátku až do konce.

Toto dílo je úplně jiné, než na které je čtenář těchto autorů zvyklý. Nejspíš proto jsou lidé zklamaní. U tohoto díla je potřeba se odpoutat od Joony Linny a číst ji, jako by od nového autora. Doporučuji všem, kteří mají rádi mysteriozní thrillery a mají mysl otevřenou.

05.03.2018 5 z 5