Spící oběť

Ve městě začala řádit bestie, která nechce, aby její oběti žily — ale ani aby zemřely. První tři ženy, které si vrah vybral, skončily mrtvé. Čtvrtou nepotkalo takové štěstí… Alison Willetsová vyšla ze setkání s brutálním psychopatem živá, ale neschopná pohybu či komunikace. Policie zprvu usuzuje, že se vrah dopustil první chyby, když nechal Alison naživu, ale pak inspektor Thorne objeví hrůznou pravdu: že pro pachatele byly nezdarem ony tři mrtvé ženy — a že ve svém zvrhlém jednání hodlá pokračovat. Thorne se pouští do nelehkého honu na muže, který je ve své zrůdnosti naprosto nevyzpytatelný a hraje si s ním jako kočka s myší. A Alison Willetsová, jediná osoba, která zná klíč k zabijákově identitě, Thorneovi v pátrání pomoci nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23885/spici-obet-23885.jpg 3.840

Tom Thorne 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino

Sleepy Head, 2001

Kniha Spící oběť

Zlatinka.Emilly
24.12.2020

Kniha mě zklamala, někdy jsem nevěděla kdo je kdo, docela trapné, jak se policajt bál temných stínů a kdejakého zašustění. Měl by se učit od detektiva Huntera (viz. knihy Chrise Cartera) jak se má správný vyšetřovatel vražd chovat :) Kdyby se mě dnes, po dvou dnech od přečtení, někdo zeptal o čem kniha byla, tak si o příběhu nedokážu ani popovídat. Takže od Vás, pane Billinghame, už nic číst nebudu.

Kortez
26.11.2018

Průměrná detektivka, některé pasáže nudili, zajímavá byla postava vraha a myšlenkové pochody jak vraha, tak přeživší oběti.

trudoš
06.08.2018

Lepší průměr. Příběhu i postavám chybí osobitý charakter, který by je odlišoval od tisíce jiných thrillerů moderního ražení. Hrdina Tom Thorne je prostě jen další trudomyslný detektiv, přičemž jeho záliba v moderní muzice (která v románu ohromuje mládežníky) z něj výjimečnou postavu zkrátka nedělá. Jediným odklonem do standardu je tak zdejší vrah, jež se ani tak nesnaží oběti zabít, jako uvést do stavu naprosté nemohoucnosti. Ovšem důvody, které jej k tomu vedou, jsou stejně schematické, jako to v podobných případech bývá. Na papíře vypadají hezky, ale autenticita přitom vyspává kocovinu v příkopu u cesty. Především mě však unavoval model vyšetřování, kdy policisté nemají žádné stopy, a proto čekají na každou další novou vraždu, doufajíc, že pachatel tentokrát udělá nějakou chybu a oni jej díky tomu lapnou. Asi je to k realitě blíž, než pátrání po vzoru Sherlocka Holmese, ale přiznám se, že ve fikci je mi vysloveně proti srsti. Čekat umí každej hajnej, skutečný kumšt je škodnou chytit.

martina.tim
11.06.2018

Takový průměr, který nenadchne, ale i neurazí.

cantona
09.02.2018

Průměrná detektivka, která se mi celkem špatně četla. Autor nebyl schopný pořádně popsat postavy. Hlavní hrdina byl nemastný neslaný. Některé pasáže byly vyloženě nudné. Závěr byl docela fajn, ale lepší hodnocení si tato kniha fakt nezaslouží.

Kerberos
18.06.2017

Trochu psycho,ale asi lepší umřít než to snášet.

jarin58
16.06.2017

Jestli i ostatní knihy jsou taková slabota tak nemá cenu se s nimi zdržovat.Pro mne zklamání.

Daniiis
13.08.2013odpad!

tuto knížku jsem ani nezvládla dočíst do konce, protože už zhruba od třetiny jsem věděla, kdo je "vrah" a jak to dopadne .. ale na druhou stranu byl dobře popsaný pohled vraha

Mark Billingham
anglická, 1961