martina.tim martina.tim komentáře u knih

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Tak tahle kniha byla naprostá bomba. Četla se jedna radost a děj byl zajímavý a napínavý. Rozhodně budu doufat, že u nás vyjde další díl. :)

18.03.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tento díl byl pro mě daleko zajímavější než ten první, ten mě vůbec nebavil a musela jsem se přemluvit zkusit další díl, ale udělala jsem dobře. I když stále mi hlavní hrdinka nepřirostla tak k srdci, jak bych si přála, ale zase takový Chaol, tak ten si mě získal. Co se týče prince Doriana, ten mě štval snad nejvíce. Raději víc o něm psát nebudu nebo by mě tu někteří sežrali :D. Každopádně až přijde ten správný čas se vrhnu na další díl a snad už si mě hlavní hrdinka získá. Uvidíme....

02.02.2022 4 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Upřímně, to nebylo zase až tak špatné. Prostě průměr. Poklidně plynoucí děj bez žádných velkých kulervoucích scén. Přirovnala bych to k takovým nedělním Vraždám v Midsomeru. Ale líbilo se mi netypické prostředí Faerských ostrovů. Je to zase něco jiného, neokoukaného.

11.01.2022 3 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Tak to byla jízda. Po dlouhé době kniha od autorky, která mě chytla a nepustila. Po knize Malé temné lži, kterou jsem ani nedočetla, tak tahle byla naprostá bomba. Led, zima a pořádné psycho. Nejvíc se mi líbila ta prostřední část, kdy byla Felicity v Cambridgi a bojovala se svými vnitřními démony. Za sebe tedy dávám knize palec hore.

30.12.2021 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Nejspíš jdu "zase" v názoru na knihu proti proudu od ostatních čtenářů, ale mě se kniha líbila. Po dočtení mi vše zapadlo a neshledala jsem nic, co by nebylo vysvětleno nebo co bych si nemohla domyslet. Kniha je spíše zaměřena na psychickou stránku hlavní hrdinky, která dlouhá léta se snaží vypořádat s prožitým traumatem a baží po odpovědích a klidu. Není to thriller typu, kde autor dopodrobna popisuje zvrácenosti a kule drásající boj na život a na smrt, kdy hl. hrdina vyvázne smrti jen o "kozy Keiry Knightly". Závěr se mi líbil a odhalení docela překvapivé. Jednoduše pohoda "Jazz".

15.09.2021 4 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Nedočetla jsem :(. Tento díl byl nejspíš mým posledním. Začátek byl skvělý a já se těšila na další jízdu s Anitou, ale bohužel se to jaksi zvrhlo v nějakou zvrácenou parodii na telenovelu. První tři díly byly naprosto fantastické a ty si plánuju v budoucnu někdy znovu přečíst, ale co se týče od tohoto dílu, tak budu předstírat, že jsem ho nikdy nečetla a že další díly neexistují (dle komentářů to bude ještě horší). No, škoda.

15.07.2021 1 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Bohužel jsem nedočetla a dopracovala jsem se pouze do půlky knihy, protože v podstatě mě to dál už nezajímá :(. Už od začátku mě hlavní postavy hrozně štvaly. Alice byla na pár facek a Oren je snad nadán nějakým mimosmyslovým nadáním?? Prostě charaktery, které mě nikterak nenadchly.

29.06.2021 2 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Pro mě byla tato kniha pořádnou peckou. Od začátku až do konce to byla pěkná jízda. I když občas mě hlavní hrdinka Kritt lezla krkem jak byla místy ukňouraná, ale jinak ok. Oproti Mrtvému klíči byla tato kniha za mě o 100% lepší. Doporučuji :)

24.06.2021 5 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Sakra, to byla jízda. Jsem tak nadšená z téhle série, že si snad koupím anglickou e-knihu a nějak svépomocí si ji přelouskám, protože ten konec teda.... Prostě musím vědět víc. Fakt mě nakladatelství s..e. Rozdělat práci a pak se na ni v půlce vykašlat je sprosté! :(

19.06.2021 5 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Další pro mě skvělá fantasy, která je zase o něco jiná než jsem doposud četla. Líbilo se mi autorčino podání magie. Přišla mi taková, jako ze "staré školy". Jsem ráda, že jsem se do ní dala i přes to, že tato série není dovydaná, ale díl byl pěkně zakončen a dá se považovat za samostatnou knihu. Doporučuji jako pěknou oddechovku :).

09.06.2021 5 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Jednoduchá, odpočinková četba. Bavilo mě číst příběh bývalé jeptišky, jak se snaží začlenit do normálního a všedního dění městečka. Určitě se vrhnu na další díly.

18.05.2021 4 z 5

Tvar noci Tvar noci Tess Gerritsen

Nejspíše jdu proti proudu, ale mě se tato kniha náramně líbila. Zhltla jsem ji jako malinu. Je pravda, že to je jiná Tess, než jak ji známe, ale i tahle Tess mě překvapila a uchvátila. Ať to byl duch, démon, nebo jen Aviina představivost podnícená alkoholem, tak bych hned nějaký ten čásek v tom domě pobyla... "Tady v mém domě najdeš to, co hledáš."

29.01.2021

Ztracené duše Ztracené duše Lisa Jackson

Za mě další skvělý díl. Od začátku je děj napínavý a zajímavý. Prostředí školy, kde teče krev proudem a záporáci jsou vyšinutými magory.... No, co víc si přát. Skvělé počtení :)

25.01.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Naprosto strhující příběh, který mě nepustil ani na chvíli. Tato kniha je stejně dobrá jako předešlá Poslední lež. Předem doufám, že vyjdou i další knihy od tohoto autora, které si s chutí přečtu. Vřele doporučuji.

03.01.2021 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Na to, že je kniha určena spíše pro mladé čtenáře, tak mě naprosto dostala. Je to první dílo od Gaimana a nejspíš není poslední. Rozhodně mám v plánu se podívat i na komiks. Tuto knihu doporučuji všemi deseti všem, nejen mladším generacím.

15.12.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Wow. Tahle knížka mě naprosto vtáhla do děje. Jelikož sama, jako děcko jsem jezdívala na tábor, tak jsem se do něj v podobě téhle knížky zase vrátila. Od začátku do konce to pro mě byla naprostá jízda a nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji a už se těším na další knížku od tohoto autora.

12.12.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Naprosto skvělá oddychovka na pochmurný den. Zvládla jsem ji jako jednohubku a nemohla se odtrhnout, jak byla čtivá a neodložitelná. Už jdu pokukovat po dalším díle. Vřele doporučuji a to na romaňťárny dvakrát nejsem. :)

07.11.2020 5 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Knížka se četla poměrně rychle a stránky se snad otáčely samy. Byla prostě tak divná a tak jiná než ostatní, až mě to tak nesmírně chytlo, že i přes pár nelogických věcí, které se občas objeví v celém průběhu knihy jsem mávla rukou a ten konec byl snad ještě zvláštnější až byl naprosto skvělý :D.
Je fakt, že mě z kraje zarazilo hodnocení knihy, ale nakonec jsem ráda, že jsem jí dala šanci a přečetla si ji. Možná je to i o tom, že jsem od ní mnoho nečekala.

16.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Právě dočteno. A došel mi dech. Naprosto mě tahle knížka dostala. Už začátek knihy se veze na lehce depresivní vlně a rozhodně se dále s dějem prohlubuje. Příběh je čím dál víc ponurejší a surovější. Co se týče vulgarit a sexuálních scén, tak ty mě nepřišly zas tak pohoršující nebo nevkusné, ale spíše naopak. Vystihovaly tu temnou atmosféru. Alespoň takové pocity mám právě teď po dočtení knihy. A ten závěr?? Čemu má člověk ksakru věřit?? :D

31.08.2020 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Za mě naprosto skvělý příběh. Knížka přečtená za jediný den a to se mi podaří málokdy. Čtivá, napínavá a parádní. Doporučuju.

23.08.2020 5 z 5