Martian Martian komentáře u knih

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Škoda, že Eco tak zajímavé téma uchopil tak nudným způsobem.

12.10.2019 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Silný příběh silné ženy. Jen ten románek na konci mě nebavil. A taky mi chybělo potrestání toho netvora. Jinak to bylo velmi čtivé.

17.05.2019 4 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Ten Rikitan je tak nereálná postava, až jsem se tomu musel smát. Ale tohle dušínovství k Foglarovi prostě patří. Asi nikdo nemá rád poučování, jak být správným chlapcem, tedy podle Foglara, jehož představa je dnes už úplně mimo realitu. Zelená příšera tomu dává aspoň nějaké napětí.

06.01.2019 3 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Tak tohle byla nuda, od Sedláčka jsem čekal něco docela jiného. Příliš odborný jazyk a spíš filosofie říznutá teologií než ekonomie.

18.12.2018 2 z 5

Třetí oko Třetí oko Lobsang Rampa (p)

Já vůbec neřeším, jestli je to pravda nebo fikce; na tom nezáleží. Příběh mladého mnicha mě pohltil a atmosféra tajemného Tibetu s jeho kláštery okouzlila. Duchovní nauka se nenuceně propojuje s napínavými událostmi a poznáváním tamní kultury. Skvělá kniha.

26.11.2016 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Tohle pro mě bylo zklamání a sám Ender nesympatický.

26.11.2016 2 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Poutavé vyprávění o člověku, který se vlivem okolností dokázal z ničeho vypracovat až na pravého námořníka se vším všudy, o sobeckém individualismu a zvráceném myšlení vlka Larsena, o drsném životě na jeho lodi, kde platí právo silnějšího, přemítání o opravdové ceně života. A ani ta romantická láska nechybí. Nenudil jsem se a o to jde především.

29.09.2015 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tahle kniha mě zklamala, čekal jsem víc (a to jsem ještě neviděl film). Dialogy jsou nudné snobácké tlachy a osobnost Gatsbyho nehraje tak velkou roli, jak bych si představoval. Škoda.

18.09.2015 2 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Pratchett je tak oblíbený a dobře hodnocený, že mu zas a znova dávám šanci a zas a znova jsem zklamaný. Ale už fakt končím, ten styl mi prostě nesedí.

11.01.2022

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Vážně tohle někdo srovnává s Tolkienem? Velké zklamání.

13.12.2020 2 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Proč se série jmenuje "Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela", když Flamel je ve skutečnosti jen jedna z mnoha a mnoha vedlejších postav? Příliš se přeskakuje v místech i čase. Ukončování kapitol v tom nejlepším je hrozné. Žádnou postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbil. Série zdaleka nenaplnila moje očekávání.

29.03.2020

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Přečetl jsem tři díly téhle série, ale nadšený z toho nejsem. Hra a příběhy v ní mě chytly mnohem víc. V knihách je až moc politiky a míst, kde se nic moc neděje.

20.12.2019 4 z 5

Lilith Lilith George MacDonald

Až moc symbolické a abstraktní. Skoro celou dobu jsem nevěděl, o co jde, co tím chtěl autor říct. Asi jsem nechápavý...

19.04.2019 2 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

ano, má to parametry světové literatury, ale možná právě proto mě to moc nebavilo

02.11.2018 3 z 5

Hrabě Monte Christo Hrabě Monte Christo Alexandre Dumas, st.

vězeňská část dobrá, zbytek už dost zastaral nebo mě prostě nebavil

10.02.2021

Tohle mě bavilo, Zibura je docela vtipný.

10.01.2019 5 z 5

Záhady staré Evropy Záhady staré Evropy Erich von Däniken

Däniken by se měl držet svého kopyta, protože tohle nefunguje.

06.04.2018 2 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Moc dlouhé, moc popisné, moc Verneovské - a to mám rád.

27.03.2018 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Na můj vkus až příliš zdlouhavé, popisné, nudné. Čekal jsem od toho víc.

26.11.2016 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

V prostředí psychiatrické léčebny nahlédneme do světa bláznů. Jenže po přečtení visí ve vzduchu otázka: kdo je tu vlastně ten blázen?

18.09.2015 4 z 5