Marta88 Marta88 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Byla to úžasná jízda. Pořád jsem musela číst. Nemohla jsem se odtrhnout. Večerní čtení typu: "Jen jednu kapitolu..." vždy přešlo "Ještě jednu další...". Skvělé. Opravdu sci-fi na světové úrovni. Těším se na další díl. Jediné, co mě v příběhu zaráželo, že se 25 chovala k Ilan velice mile, skoro jako k malé dívce než chlapci :-).

27.02.2020 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Úžasné pohlazení po duši nejen pro knihomoly.

18.04.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Čekala jsem původně úplně jiný obsah. Z nejasného důvodu jsem si myslela, že v ruce držím fantasy knihu a on se z ní vyklubal historických román. Ještě kolem sté stránky jsem čekala, že tajemství pana Reeda je boj s démony či cestování časem a čekala, kdy z archivu vykoukne minimálně drak :D. I tak mě kniha potěšila. Především se mi líbila část, kdy Animant poznávala práci v knihovně. Romantická linka je ale dost klasická a trochu otřepaná hate to love. I pojetí společnosti dané doby je celkem idealizované.

15.06.2020 4 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Abych se přiznala, byla jsem z knihy v rozpacích. Dostala jsem ji jako vánoční dárek od mamky a po prvních stránkách jsem z knihy byla unešená. Avšak nadšení mě pomalu opouštělo a knihu jsem dočetla, aby bylo už hotovo. Nejednalo se snad úplně o problém se stylem psaní, ale spíše s nesouzněním s ideály samotné autorky.

02.01.2019 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Jsem rozpolcená. Příběh byl super čtivý, skvěle vybudovány s úžasným tématem. Ale přece... první polovina knihy byla úžasná. Pak mě překvapila romantická linka. Byla skvělá, ale užila bych si ji možná v jiné knize a s jiným koncem (fňuk). Některé linie mě nepřekvapili (Hans, osud Gerty), ale jiné úplně. Co více říct? Prostě přečíst a prožít.

19.03.2020 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Úžasné...

06.12.2015 5 z 5

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Ach, toto byla hotová dračí delikatesa. Těším se na další díly. Pro milovníky draků must-have literatura.

26.04.2023 5 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Kosti Mraza od Alžběty Bílkové mě uchvátily již podle recenze. Knihu jsem si dokonce objednala v místním knihkupectví dva týdny před Vánoci, ale co korona nechtěla, dodání knihy se opozdilo a po opětovném uzavření obchodů uvízla u prodejce. Já jsem však měla hroznou chuť si ji přečíst. Šáhla jsem tedy do kapsy (přesněji do internetového bankovnictví) a objednala si knihu elektronicky. A vůbec nelituji. Na jejich stránkách jsem dostala přesně, po čem jsem toužila, a to zimní příběh plný sněhu a mrazu, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Příběh na mě působil jako mix starých dobrých young adult knih (typu Skleněný trůn) s nádechem slovanské mytologie. Na té aktuálně doslova ujíždím a lituji, že není více knih s touto tématikou. Možná mě jen trochu mrzí, že ji autorka nevěnovala větší prostor. Dokonce mě napadá, že by vůbec nevadilo, kdyby byly Kosti Mraza sérií. Vím, že se terčem kritiky občas stala romantická linka knihy. Nevím, ale proč. Ba naopak mě se ta lehká přitažlivost a pomalý vývoj líbil. Žádný bum a prásk ... láska jako trám na první pohled. Co mě ještě na knize oslovilo? Její zakončení, a to že není nutné zlo potlačit pouze silou a porazit ho ve velké bitvě plné krve.

25.01.2021 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Za mě skvělá jízda. Opět jsem se nemohla odtrhnout. Vím, že mnozí poslední díl kritizují, ale mě se prostě líbil i s těmi čuňačinkami a sprostými slovy. A ty poznámky pod čarou? Díky této sérii jsem si je zamilovala :D.

25.11.2020 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Super. Mám tenhle svět Grišů prostě ráda. Vyhovuje mi i styl autorky. Před touto knihou jsem četla Šest vran a Prohnilé město, což bylo super pro linii Niny. Bohužel z původní grišovské trilogie si tolik nepamatuji. Chtělo by číst ideálně vše najednou. Těším se už nyní na druhý díl.

03.05.2020 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Knihu jsem četla již po třetí, což pro mě není úplně typické, ale tuhle jízdu jsem si užila jako poprvé. Některé scény mi rezonují celým tělem.

02.02.2019 5 z 5

Věčná noc Věčná noc Ross MacKenzie

Jako první musím vyzdvihnout nádhernou obálku knihy. Ta se opravdu povedla. Samotný příběh má zajímavou a nevšední zápletku. Magie, hůlky nabíjené kouzly, práce ve stokách atd., avšak se stejně jako ostatní pozastavuji nad množství násilí v knize. Opravdu to bylo dost i na mě a do Middle grade dle mého v takové míře nepatří. V určitých pasážích mi nesedl ani styl autora, a to hlavně u přímé řeči dospělých postav. Laru jako hlavní postavu jsem si oblíbila lehce a hlavně Měsíčka.

07.05.2023 4 z 5

Jmenuji se Orel Jmenuji se Orel Romi Grey

Úžasná závěrečná kapitola o lásce k tzv. hospodářským zvířatům. Kéž by byla inspirací pro všechny.

24.12.2020 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) Marrisu Meyer řadím mezi své oblíbené YA autory. Její Měsíční kroniky mě uchvátily. Bez srdce je bohužel pro mě minimálně o dvě hvězdičky slabší. Vůbec mi neseděla postava Šprýma a romantická linka. I občasné jednání Cath bylo chaotické a nereálné. Možná by mě více oslovil příběh zničeného snu o pekařství vlivem rodičů a zrady přítelkyně bez romantické linky či udělat ze Šprýma toho zloducha, který Cath svedl falešnou láskou s cílem získat její srdce, kdy za trest ona ho nechala stít. Oceňuji však postavu Klobrce a jeho zápletku a provázanost na příběh Alenky. 3,5*

17.09.2020 3 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Tuto sérii jsem si zamilovala. I z tohoto důvodu jsem trochu rozzlobená na nakladatelství, že se opět jedná o jednu z nedovydaných sérií. Je to opravdu velká škoda. Příběh za to určitě stojí. Byl velkým osvěžením v žánru yong adult.

06.07.2020 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Příběh mě nakonec velice mile překvapil. Ale těšila jsem se trochu na jiný děj. Člověk nesmí předpokládat :-).

25.02.2019 4 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Úžasná kniha, úžasné ilustrace, úžasné poselství. 100%

23.01.2019

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Úžasné, dokonalé a už aby byl duben, protože prostě potřebuji další díl.

09.02.2016

Dračí pomsta Dračí pomsta Naomi Novik

Tento díl byl pro mě stejně jako předchozí oproti prvnímu trochu slabší. Ocenila bych především mapu v předsádce, aby se čtenář lépe v cestě z Číny orientoval. Mezi oblíbené postavy, pokud ji tak lze označit, řadím dračí antihrdinu Lien. Ostatní postavy mi přijdou ploché a smrt členů posádky často vnímám bez emocí. Nakonec jsem se rozhodla dát si mezi třetím a čtvrtým dílem čtenářskou pauzu.

04.05.2023 5 z 5

Nefritový trůn Nefritový trůn Naomi Novik

Musím přiznat, že první díl byl za mě o malinko lepší. Zde se ke slovu dostává hlavně politika a vztahy mezi jednotlivými zeměmi, i tak jsem si čtení užila. Hurá na třetí díl.

29.04.2023 5 z 5