Marselle Marselle komentáře u knih

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Tuto knihu jsem měla velice rychle přečtenou, a bylo zajímavé zjistit jak to přibližně funguje u speciálních jednotek. Krytí a vzájemná důvěra jsou zde velice důležité. Vzhledem k tomu, že autorka spolupracovala s policistou předpokládám, že jde o tvrdou realitu a ne jen o fikci. Krátké kapitoly mi plně vyhovovaly.

29.05.2016 4 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Kniha se mi četla dobře, i když některé její části mi přišly zbytečně vleklé. Příběh sám o sobě byl pěkný, a celkem dlouho mi trvalo přijít na to, kdo je střelec a co ho k tomu vedlo. Podle mě je tato kniha taková klidná detektivka, nečekejte žádná brutální napadení a spoustu krve všude okolo. Vději se dozvíte hodně o samotném vyšetřování i o soukromém životě Pescoliové.

21.05.2016 3 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Na to že sci-fi a fantasy čtu jen příležitostně, tak se mi kniha velice líbila. Akční děj odehrávající se v Praze, a hlavně pod Prahou mě zaujal, a působilo to na mě velice příjemně.
Použití magie a soubojů jsem přímo hltala.
Milovníkům tohoto žánru bych knihu doporučila. Pokud by kniha měla v budoucnu pokračování, tak bych si ho ráda přečetla.

19.05.2016 4 z 5

Utajený drahokam Utajený drahokam Virginia Cleo Andrews

V tomto díle je skok o spoustu let, a děj je věnovaný převážně dospívající Pearl. Ta je na svůj věk velice moudrá a i přes velkou bolest, kterou prožívá dokáže zachovat chladnou hlavu, a pomoci tak celé rodině. Tento díl není veselý, ale i tak přinese maličkou jiskřičku štěstí. Knihu jsem přímo hltala a ž se těším na poslední díl :-)

15.05.2016 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Kniha se čte velice dobře. Je to pěkná oddechová četba na pár večerů. První díl mi přišel maličko živější než tento, ale i tak jsem byla spokojená. Opět musím pochválit nádhernou obálku knihy. Jsem velice zvědavá na pokračování :-)

05.05.2016 4 z 5

Manželský sex Manželský sex Jesse Kornbluth

Tato kniha se mi líbila. Bylo to příjemné a odpočinkové čtení, které v sobě přesto ukrývá určitou hloubku, a nutí vás zamyslet se nad tím, jestli je vše po čem v životě toužíte opravdu důležité. Někdy totiž splněné sny mohou znamenat smutek a prohru, než pocit štěstí a vítězství. Tato knihy byla také mou první, kterou vlastně vypráví muž, většinou jsou romány psány z pohledu ženy.

04.05.2016 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha se mi líbila, a Tuesday má můj obdiv za to, jak se umí pohybovat v podzemí, a jak si bravurně dokáže poradit i se zkušenými členy gangů. Líbila se mi i zápletka knihy. To jak kniha skončila ve mě vyvolává pocit, že by snad měla mít pokračování?

01.05.2016 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Tato kniha se mi moc líbila. Pomalý rozjezd, a poznávání postav se brzy proměnilo ve velice napínavý děj. Já jsem byla při čtení velice napnutá, a hrozně jsem se těšila na to, až se dozvím kdo to udělal. Musím se přiznat, že jsem to nepoznala :-p To mi ale vůbec nebránilo v tom, abych si knihu pěkně užila. Určitě se u ní nudit nebudete. A dávejte si pozor na to kam, a s kým jedete ;-)

29.04.2016 4 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

V tomto románu poznáte sílu nezdolné lásky, porozumění, pomoci druhým, ale také spoustu bolesti, a utrpení. Rozhodně to není žádný sladký románek. Dozvíte se, jak hodně těžký byl život v tomto kraji, ať se lidé snažili sebevíc. Demelza se snažila vždy a všem pomáhat, nebo jim být alespoň na blízku, a možná tato nesmírná obětavost ji vzala to nejcennější co měla. Kniha se mi četla dobře, a kdo má rád takovéto knihy, určitě mu ji doporučuji.

27.04.2016 4 z 5

U čtení knihy jsem se velice bavila, a Aubrey, a Daniela jsem si zamilovala. Skrývané tajemství jejich vášeň zesilovalo. To jiskření, které mezi nimi vzniklo bylo cítit z každé stránky. Možná trochu nereálná láska, ale kdo by si ji nepřál prožít. Milovala jsem i komunikaci mezi Aubrey a Danielem. U čtení jsem se často smála, ale ukápla mi i slza. Za mě je to krásný velice romantický příběh, ve kterém najdete i hodně úryvků z děl Williama Shakespeara. Oceňuji také nádhernou obálku knihy. Moc se těším, až vyjdou další díly, které si určitě také přečtu.

23.04.2016 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Viki a její příhody prostě jedou. Pokud si chcete zvednout náladu, nebo si jen přečíst něco humorného, tak tato knížka je správná volba :-)

19.04.2016 5 z 5

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Tato kniha plná touhy a beznaděje postižené Desirée je opravdu pěkná. Ukazuje jak někdy mohou být osudy velice kruté k lidem, kteří si lásku a pěkné zacházení zaslouží, a naopak ti, kterým se ji dostane touto láskou pohrdají. Jediné co mi při čtení trochu vadilo, že se mi ty osudy sester začaly plést, jak se neustále přeskakovalo z jedné na druhou. Ale zase se to dá pochopit, když autorka chtěla přiblížit čtenářům celé osudy všech žen.

17.04.2016 4 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Velice pěkně napsaná kniha, která mě doslova pohltila. S Beryl se život vůbec nemazli, a ona se rozhodla se s ním také nemazlit. Udělala si ho podle sebe, i když jí to stálo vše co milovala, a co pro ni bylo v životě nejdůležitější. Jsem velice ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst, určitě ji brzy vezmu znovu.

12.04.2016 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dvojitý kříž je mé druhé setkání s tímto autorem, a opět jsem nadšená. Při čtení knihy se nudit nebudete, naopak budete mít problém se od knihy odtrhnout. Kniha má krátké kapitoly, ale vždy když jsem došla na konec, něčím mě jakoby nalákala a musela jsem zase začít další kapitolu, takže opravdu nic nudného, nebo zbytečného.
Těším se na další díly této série :-)

09.04.2016 5 z 5

Bezpáteřní Bezpáteřní Janiel Kaffe

Tato kniha je velice drsná od samého začátku, až do konce. Kdo má rád násilí a brutalitu v knihách, tak si přijde na své. Díky této knize můžeme také maličko nahlédnout pod pokličku městských gangů, a celkově do praktik podsvětí.

07.04.2016 4 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Příjemný román o lásce ne jen k ženě, ale i ke starým filmům a artovému kinu :-)

03.04.2016 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Na tuto knihu můžu říci jen .... PÁNI
Už podle anotace jsem věděla, že to bude nejspíš nářez, ale že to bude až takové to jsem vážně nečekala. Komu vadí drastické popisky z vražd, ať si před čtením nedává žádné jídlo :-D neboť vás budou provázet celou knihou. Když jsem knihu četla, tak jsem se od ní nedokázala odtrhnout a ranní vstávání mi to krutě připomnělo :-D
Takovéto silně napínavé knihy mám moc ráda a od tohoto autora si musím pořídit co nejdříve další.

30.03.2016 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Ohnivý anděl je již několikátou knihou, kterou jsem od autorky četla, a opět musím říci že jsem z ní měla radost. Pomalý rozjezd mi dal dostatek času poznat všechny postavy tohoto hrůzného, možná chvílemi až tajemného příběhu. S každou další přečtenou stránkou jsem byly blíž a blíž celému rozuzlení. Čtení to nebylo veselé, ale dokonale jsem byla vtažena do celého děje. Prostě chytne a nepustí, a tak to mám ráda.

27.03.2016 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

,,Poslední rituál'' je prvním příběhem advokátky Tóry, ale nemusíte se bát, v žádném případě nebudete zklamaní. Autorka si s příběhem poradila velice dobře, a při čtení knihy se rozhodně nudit nebudete. V knize najdete spoustu napětí, dobrodružství, ale i trochu humoru. Z počátku jsem si myslela, že mě čarodějnické téma nebude moc bavit, ale opak je pravdou. Kniha mě bavila moc, a její stránky jsem přímo hltala. Už se těším až si přečtu další z Tóřiných příběhů.

23.03.2016 5 z 5

Spojovačky Dot to dot Spojovačky Dot to dot Gareth Moore

Spojovačky jsem milovala už jako malá holka. Jsem moc ráda, že opět můžu spojovat, krásné obrázky, navíc si je poté vybarvit a třeba se s nimi pochlubit na různých fb skupinkách.

19.03.2016 5 z 5