Utajený drahokam

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pentalogie: Rubínová zář, Perla v mlze, Falešný třpyt, Utajený drahokam, Matné zlato. Další románová pentalogie, v níž komplikované rodinné vztahy přinášejí nečekané i tragické zvraty událostí. Pearl-dítě, o něž musela vlastní matka bojovat v absurdním soudním sporu-prožila s milujícími rodiči a bratry nádherné dětství a dospěla v okouzlující mladou dámu. Jako premiantka třídy skončila střední školu a už má jasnou představu o své budoucnosti. Touží stát se dobrou a úspěšnou lékařkou. Opojný pocit ze společného štěstí, lásky a sounáležitosti naruší stín ponuré minulosti a rána osudu je nemilosrdná. Tragická nehoda, při níž umírá jeden z bratrů, poznamená životní osudy ostatních členů rodiny a jejich duše zahalí bolest a žal. Pod tíhou kruté reality a s pocitem vlastní viny prchá Pearlina matka do zátoky, ke svým cajunským předkům, kde hledá pomoc a rozhřešení. Otec se uzavírá do vlastního, alkoholem nasáklého světa a tak jedině Pearl se stává tou vyvolenou, která je schopná a ochotná bojovat s fatální sudbou. V touze zachránit druhého bratra odjíždí do zátoky, aby vyhledala matku a přivedla ji k bratrově posteli. Přes počáteční marné a mnohokrát neúspěšné pátrání je Pearl po zásluze odměněna-konečně i ona poznává kouzlo romantické vášně a nachází útočiště v náručí cajunského muže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36480/utajeny-drahokam-jOS-36480.jpg 4.468
Série

LANDRY II. 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Hidden Jewel, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Utajený drahokam

Přidat komentář
georginaa
04.10.2020

Čtvrtý díl je už o dospělé Ruby, která již má děti. Bohužel nemá život moc lehký a musí se vypořádat s různými démony. Proto se vrací domů do močálů, ale i tam ji nepřinese žádný klid. Nehledě, že ji jde hledat dcera Pearl, aby matku vzala zpět domů.

hana.v
19.08.2020

Tato kniha, stejně jako předchozí tři, mě nezklamala svým poutavým příběhem. I když se musím přiznat, že jsem se do ní dlouho přemlouvala. Těch tragédií je tam na můj vkus až moc.


ivca84
24.03.2019

kniha je vypravena z pohledu 17 Pearl a jejich osudu a navratu do mocalu najit svoji ztracenou matku

Arsi
27.08.2018

Čtivé, napínavé a zase čtivé.

Danago
28.03.2018

Pokračování série je tentokrát vyprávěné z pohledu dcery Ruby Pearl. jeden z Pearliných bratrů tragicky zahyne a druhý těžce onemocní, Ruby odchází od rodiny a s těmi nejlepšími úmysly se vydává do zátoky ke svým cajunským předkům...Pearl se ji na vlastní pěst snaží najít a přivést zpět domů.

Zápletka mi připadala velice slabá. Vracíme se do minulosti Ruby , hodně věcí nám autorka tak nějak opakuje. Knížka je zatím z celé série nejslabší a moc mě nebavila.

LuckyZ
01.12.2017

Tento díl vyprávěný dcerou původní hlavní hrdinky, mě asi bavil nejméně. Byl moc jednoduchý, a nevím jestli mám sérii vůbec dočíst.

TessaJean
25.11.2016

Děj podle mě nebyl nějak extra zajímavý... jediné plus je to, že je tato kniha velice čtivá stejně jako všechny autorčiny knihy. :)

Marselle
15.05.2016

V tomto díle je skok o spoustu let, a děj je věnovaný převážně dospívající Pearl. Ta je na svůj věk velice moudrá a i přes velkou bolest, kterou prožívá dokáže zachovat chladnou hlavu, a pomoci tak celé rodině. Tento díl není veselý, ale i tak přinese maličkou jiskřičku štěstí. Knihu jsem přímo hltala a ž se těším na poslední díl :-)

1