Marryzlis Marryzlis komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Výborná fantasy od českého psacího stolu. Zhltla jsem ji za dva dny, vůbec se mi nechtělo knížku odložit.

05.05.2020 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Obdivuji páně Stančíkovo výjimečně nápadité zacházení s českým jazykem. Ten jeho "sympatický, poživačný prasák" se mi vryl do srdce. Moc jsem si čtení užila, ač tento žánr není mým šálkem čaje.

03.03.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tak jo, o Rose jsme se toho dost dozvěděli, fajn. Ale co Asad? Pořád tajemnej jako hrad v Karpatech. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

05.09.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

To se čte samo. Je to jako kdybych doopravdy nečetla, spíš se mi to promítá do hlavy jako film.

11.11.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Emocionálně těžkotonážní knížka! Už "Babička pozdravuje" byla nálož, ale tohle jí překonalo. Bude mi chvilku trvat, než to strávím.

06.10.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Byla jsem nadšená. Ze začátku. A i potom. Ale těch posledních asi 10 stran jsem si říkala: A to jako vážně, TY VOGIČ?! Ten konec to zabil. A mě zklamal.

22.08.2019 2 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Ou jééé, bejby! Čtenářské pošušňáníčko! To jsem ráda, že jsem po tom v knihovně šáhla. Každá stránka z těch bezmála devítiset stála za přečtení. Boží to bylo! King na hrad!

29.11.2018 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Chci, aby příběhy, které čtu dopadly dobře! Ach jo! Ta poslední kapitola mě teda vyvedla z míry... Jen by mě zajímalo, jestli to autor myslel vážně, že je to opravdu jen trilogie! :) Nicméně jsem si početla - tak sáhnout po knize Petera Maye je vždycky trefa do černého (aspoň teda pro mě)!

20.12.2016 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

To je ale boží knížka! Mám ji pro dcerku půjčenou z knihovny, uvažuju o její koupi. Tenhle poklad chci mít doma napořád!

20.11.2019 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Pokud si chcete pobrečet, ale potřebujete u knihy dobrý konec, sáhněte po tomhle kousku. Je to sluníčkový příběh! :)

01.01.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tahle knížka mě prostě dostala. Zaujal mě název, dřív jsem od autora nic jiného nečetla. Je prostě kouzelná, stejně jako pohádky v ní. Kudy chodím, tudy doporučuju. Snad každé dítě by mělo mít takovou babičku!

17.12.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Od autorky jsem četla pár knih, měla jsem proto velmi vysoká očekávání. A ta se také naplnila. Za tři dny přečteno (kdybych na to měla čas, přečtu to najednou, vůbec se mi nechtělo od čtení odcházet).

22.01.2021 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Ach jo, a tak slibně to že začátku vypadalo!

20.07.2020 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddychové, vcelku příjemné čtení. Nejlepší mi přišla situace, kdy Frank Kostka cvičí psy:-D

15.06.2019 3 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Tak toto mi absolutně nesedlo. Plytké rozhovory, rádobyvtipné a vulgarizmy nabité hlášky a nepropracované postavy. Pořád jsem čekala na to, že příběh dostaně nějaký spád, ale marně.

08.02.2019 odpad!

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Unikátní projekt hodný pozornosti.

15.09.2020 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Je to hroznej masakr, tím spíš že jde o skutečný případ. Při čtení jsem si říkala, jaké má paní Hayden neskutečné dvojí nadání: pracovat s dětmi, s nimiž to mnozí už vzdali, a svoje zkušenosti s nimi zpracovávat do úžasně čtivých knih. Nechť se její knihy přidají do seznamu povinné literatury pro ty, kteří studují speciální pedagogiku.

18.06.2020 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Čekala jsem podle názvu lechtivý román z 19. století. Zajímavá zkušenost, ještě nikdy jsem porno nečetla.

16.01.2020 4 z 5

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

Takové sci-fi povídky se už dneska nepíšou...

24.12.2019 4 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Velmi příjemná oddychovka mezi náročnou četbou. Taková milá (možná až trochu naivní) jednohubka.

04.11.2019 5 z 5