MarNe MarNe komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Na knížku jsem se dlouho těšila a rozhodně mě nezklamala. Čte se sama a místy vede k zamyšlení. Občas si sama říkám, co by se stalo, kdyby...
Vřele doporučuji. Ale asi po ní člověk musí sáhnout v tom správném rozpoložení.

05.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Tak nevím. Knížka nesplnila mé očekávání. Místy jsem se pobavila, načerpala pár tipů na netradiční výlet, ale to je asi tak celé. Celkově na mě knížka působí velmi chaoticky. Cestování sem a tam a zase sem po vlasti, většinou za přáteli, rozhovory s místními. Přemíra obrázků. Jakoby dílko bylo šito horkou jehlou. Skvělý nápad, ale bohužel ne zcela dobře uchopený. Chybí i hlubší myšlenky, které byly v prvních knihách.
Přednášku bych si asi užila více.

28.02.2022 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Příjemná oddychovka s hořkosladkým nádechem. Nenadchne, ale ani neurazí. Je fajn si přečíst, že ani po letech se některé pocity matky a scény dětí nemění, aneb nejsme v tom samy.)

17.02.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knížka mě zcela pohltila. Nádherné popisné pasáže života v bažině. Vybavily se mi Sovovy verše Jihočeské rybníky.
S hlavní hrdinkou jsem se nedokázala rozloučit, tak jsem si čtení šetřila. Sledovat, jak se z malé opuštěné holky stává talentovaná kreslířka a inteligentní žena, která se pere se svými pocity i s okolním světem, tolik zklamání a bolesti, ale i lásky k přírodě, to vše ve mně zanechalo stopu. Myslím, že ještě dlouho mi kniha zůstane ležet v hlavě. Vřele doporučuji.

01.02.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knihám na téma holocaust se vyhýbám, ale tentokrát jsem udělala výjimku a rozhodně nelituji. Ještě dlouho budu obsah zpracovávat.
Těžké téma zpracováno lidsky. Bolest, hrůza, paleta emocí a nosné myšlenky.

24.01.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knížka se mi líbila, i když ze začátku mě nenadchla. Mnohem více ji ale zajisté ocení milovníci dortů, čokolády a horských panorámat. Pravdou je, že autorka umí moc hezky popsat přírodu. Chvílemi jsem měla pocit, že jsem s Minou na svahu.
Moje první knížka od této autorky a asi ne poslední. A rozhodně nebudu poslední, kdo ji bude mít v letošní čtenářské výzvě.)

18.01.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečteno jedním dechem! Reklama na titulní straně nelhala - napínavé, nervydrásající, nepředvídatelné. Vřele doporučuji.

11.01.2022 5 z 5

Vánoční let do neznáma Vánoční let do neznáma Jitka Sani (p)

Dotčeno až v novém roce, ale nevadí. Alespoň jsem si prodloužila vánoční atmosféru.
Ideální oddychovka v období adventu. Sleduje příběh hlavní hrdinky dokreslený atmosférou Vánoc a jak jinak než na sněh, což v poslední době u nás není zvykem.
Jen název by mohl někoho zklamat. Let do neznáma není ústřední motiv a věnuje se mu jen pár kapitol ke konci knihy.

04.01.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Knížku jsem četla s rozporuplnými pocity. Po přečtení musím uznat, že se jedná o zdařilý vánoční příběh s netradičním místem děje i jednotlivými postavami. Ovšem některé kapitoly jsou smutně laděné, i když je jasné, že kniha skončí dobře.
Podle mě knížka spíše pro starší dětské čtenáře. Jednotlivé kapitoly na sebe mistrně navazují. Čtenář je v podstatě nucen číst dál a dál.
Po přečtení příběh zůstává v hlavě a nutí k zamyšlení.

23.12.2021 4 z 5