MarNe MarNe komentáře u knih

Štěstí na míru Štěstí na míru Ivo Toman

Neurazí, ale ani nenadchne. Nic světoborného. Zřejmě mě zlákala reklama v podobě slůvka bestseller, a tak jsem čekala víc.

24.04.2024 3 z 5

Kazišuk Kazišuk Kateřina Chaloupková

Obvykle tento žánr nečtu, ale zaujal mě trefný název. Super knížka na oddech. Vtipné hlášky, zajímavá přirovnání. Jen ten konec až moc rychlý.

29.03.2024 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Po knížce jsem sáhla kvůli názvu, protože toho co musím se navalilo nějak moc ...
Rozhodně nelituji. Sedly mi krátké kapitoly, střídání dvou osudů, které se nakonec překvapivě protnou.
Emoce jak na houpačce. Radost a veselí, strach, smutek, skoro až deprese.
Takže ani já nemusím! Chvíli nechám uležet a do hledáčku si dám pokračování...

21.03.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Autorku mám ráda, ale tato kniha mi nějak nesedla. Pro mě nostalgický návrat do devadesátek v podobě nefunkční vesnické rodiny. Nepříliš veselé čtení o rodinných vztazích.

15.03.2024 3 z 5

Diana: Královna srdcí Diana: Královna srdcí Julie Heiland

Příběh Diany zná asi každý. Autorce se však podařilo zmapovat ho čtivou formou a to tak, jako by se nám odehrával přímo před očima. Mnohdy to není úplně radostné čtení. Bolest, zrada, zklamání z některých pasáží přímo sálá.

03.03.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Knížka se čte sama. Zajímavé zpracování z pohledu stalkerky, i když místy nereálné. Za mě nečekaný zvrat ke konci knihy a poté rychlý závěr, ale i tak dávám pět hvězdiček.

26.02.2024 5 z 5

Macbeth (převyprávění) Macbeth (převyprávění) Paloma Valverde González

Stručné jasné a výstižné zpracování pro děti. Kratičké kapitoly s obrázky.
Musím uznat že i já jsem konečně pochopila.

25.02.2024 4 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Ingrová

Celkem útlá a čtivá knížka. Zajímavé pojetí z pohledu muže záletníka a ještě psychologa. Místy jsem se i zasmála. Dobrá oddechovka.

24.02.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Čtivá oddechová knížka, typický Hartl. Věřím, že mnohá žena ve věku hlavních hrdinek se v nějakém střípku najde.

15.02.2024 4 z 5

Maria Montessori: Učiteľka novej doby Maria Montessori: Učiteľka novej doby Laura Baldini (p)

Knížka formou beletrie seznamuje čtenáře s několika klíčovými roky života MM. Nechybí ani vykreslení tehdejších poměrů v Itálii i v jiných evropských zemích z pohledu na roli ženy ve společnosti.

A jak to většinou bývá. Něco velkého se zrodí z utrpení a ne jinak tomu bylo i se založením Montessori metody, která dodnes vychovává tisíce dětí po celém světě.

Na základě četby jsem si o MM dohledávala další informace.

18.01.2024 4 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Knížka nepatří mezi top knížky autorky, ale umí vtáhnout do děje, rozšířit obzory a prohrabávat se spletitými rodinnými vztahy a zákoutími duše. Možná příliš dlouhá a poslední kapitola dle mě zbytečná, ale nevadí. Mně se i tak líbila. Hlavně ten zvrat ke konci knihy mě dostal.

07.01.2024 4 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Právě jedu z předvánoční Prahy, takže skvělá volba na cestu. Škoda, že povídka není delší.

08.12.2023 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Autorku jsem neznala, recenze na knížku nečetla. Sáhla jsem po ní v době nemoci a nelituji. Zajímavě zpracované dvě desítky let jednoho manželského páru. Přes počáteční idylku a různé zvraty, autistické dítě, nevěru, boj a alkoholem, aneb co všechno nám život může nadělit. Příjemná oddychovka, i když místy ne příliš veselá.

26.11.2023 4 z 5

Asi budu jediná, kdo z knížky není na větvi. Hezky a přehledně zpracováno, to ano, ale jinak typické češtinářské špeky, které se učí a cpou do hlav od základní školy.

28.10.2023 3 z 5

Tady a teď Tady a teď Ann Brashares

Ke knížce jsem se dostala náhodou. Čte se dobře, námět je super, ale zpracování pokulhává.

23.10.2023 3 z 5

Vývojová dysfázie Vývojová dysfázie Michaela Kutilová

Stručně, jasně a výstižně popsáno, co je vývojová dysfázie, na jaké odborníky se obrátit. Nechybí mnoho praktických tipů nejen na běžné aktivity během dne, ale i další tištěné publikace a pracovní listy.

28.09.2023 5 z 5

Jakou barvu má pondělí Jakou barvu má pondělí Carrie Cariello

Zajímavá knížka o sondě do života početné americké rodiny, v níž je jedno z dětí autista. Osobně mi vadil až přímo čišící optimismus matky, ale americké prostředí i mentalita jsou na hon vzdálené tomu našemu.

23.09.2023 3 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Letní oddechovka. Neurazí, nenadchne. První díl se mi líbil více. Pokračování jako kdyby bylo vynucené.

24.08.2023 3 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Knížku mám půjčenou od kamarádky, přečtena za dva večery, aneb jak jinak lépe pochopit vnitřní svět autisty než z jeho popisu. Ano, každý je/jsme jiný, ale vidět svět jeho očima, snažit se nalézt odpovědi na mnoho vlastnostích otázek proč? Ač nemluví, podal písemné svědectví o vnitřním světě autistů, jejich obavách i radostech. I to je pro mne obdivuhodné.

25.07.2023 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Ač nejsem cílová skupina, knížka se mi líbila. Milá oddechovka, která naladí na léto. Jen ten konec byl příliš rychlý.

01.07.2023 4 z 5