Roznese tě na kopytech

Roznese tě na kopytech https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235350/bmid_roznese-te-na-kopytech-235350.jpg 4 347 54

Pozoruhodné je, že ačkoliv tuto knihu psala žena, jde o intimní výpověď muže. Autorka se dokonale vcítila do role pětačtyřicetiletého psychologa, který je postižen typickým syndromem muže středního věku - druhou mízou. Věhlasný americký endokrinolog Andrew Dott toto období života nazývá dokonce přímo mužským klimakteriem. Takovou chorobou tedy onemocněl hrdina knihy Evžen Kraus, k čemuž mu dopomohl vyděšený přítel Ludvík, svůdná, leč nervově labilní Vilma, a především živočišně krásná Řekyně Felicie. Stačí péče tolerantní manželky k tomu, aby se Evžen uzdravil?... celý text

MarNe
24.02.2024 4 z 5

Celkem útlá a čtivá knížka. Zajímavé pojetí z pohledu muže záletníka a ještě psychologa. Místy jsem se i zasmála. Dobrá oddechovka.

Máca216
08.01.2023 3 z 5

Tenká knížka, oddychovka, při které jsem se i zasmála. Zajímavé je, že v ní Monyová vypráví příběh z pohledu muže, který si svým záletem pěkně zkomplikoval život.

Han-nah
13.12.2021 4 z 5

Jak bylo někde řečeno, Simona Monyová svými příběhy sama volá o pomoc. Tady v tomto hořko úsměvném příběhu muže - psychologa ve středním věku popisuje jeho život až do intimností. Sám v ordinaci dává rady druhým, ale i jemu dává život nástrahy, kterým se těžko odolává.
- Celý život jsem si sliboval, že to nikdy nesmím dopustit a celý život jsem byl přesvědčen, že mně se to nikdy nemůže stát. HAHAHA!!!!
Opravdu " Hahaha", přotože výběr je jen na nás, jak se budeme na život dívat a jak ho budeme žít.

JancaMia
11.05.2021 3 z 5

Monyová psala ze života, nutno podotknout že mnoho knížek nese asi její osobní poselství . Tahle vždy potěší .. aneb je hezké číst si myšlenkové pochody muže co chytl druhou mízu ve stadiu krize středního věku ...

n.ezn.amy
04.06.2020 4 z 5

Pro mě byla Monyová vynikající spisovatelkou. To, že psala o utlačovaných a šikanovaných ženách přičítám tomu, že dost vycházela z vlastní zkušenosti. Ovšem tato kniha se jejímu zažitému standardu vymyká, neboť píše z pohledu muže a zaměřila se na druhou mízu, kterou občas muži chytí. Vtipně psaná kniha jak člověku zkomplikuje vztah milenka a kam až sahají hranice tolerance jeho vlastní ženy. Je velká škoda brzkého úmrtí člověka, natož takového spisovatelského talentu

Sasha001
26.02.2020 5 z 5

Super svižná, čtivá kniha, kterou jsem si dala za jeden večer, abych nějak proložila psaní diplomky. Pro mě na odreagování super čtení. Pořád se mi do hlavy vkrádal hlavní hrdina v podobě Jiřího Dvořáka, pro kterého mám slabost a právě to je i ten důvod, proč pro mě filmová adaptace byla přece jen o nepatrný kousíček lepší.

petunkav
19.02.2020 4 z 5

Super jednohubka. Co všechno se může přihodit, když si člověk zahrává.....

Hanuja
01.02.2020 4 z 5

Knížka, která se krásně četla. Člověk někdy lituje neštěstí, když vymění to, co chce nejvíc, za to , co chce v tuto chvíli.

_Divočák_
14.10.2019 5 z 5

I když je to kniha spíše pro ženy, musím přiznat, že jsem se u ni fakt pobavil a nasmál. Stála za přečtení :)

Doubravka1975
13.07.2019 4 z 5

Pěkná, čtivá jednohubka o tom co s inteligentním mužem středního věku dokáže udělat taková druhá míza...

Radka1911
27.06.2019 4 z 5

Pěkná, čtivá "monyovka".

zdenaR
20.05.2019 4 z 5

Příjemně a nenásilně psaná kniha, skoro až oddechovka.
Zajímavá je i uvedená problematika vztahu mezi mužem a ženou - druhá míza, mužské ego i přesvědčení o své vlastní dokonalosti.
Líbil se mi i otevřený konec, protože tyto příběhy snad ani konec nemají.
Doporučuji :-)))

abcd191
17.05.2019 1 z 5

blábol.

Sharona73
10.02.2019 4 z 5

Knizky Simony Monyove jsou vetsinou kratke, psane lehkou, humornou formou, ovsem malokdy konci stastne. Casto nad nimi premyslim jeste dlouho po precteni. Proste ze zivota.

twigxi
09.01.2019 2 z 5

Slabší průměr.
Nebudeme si nic nalhávat, paní Monyová psala spíše podprůměrně, nic pro náročnějšího čtenáře. Na odlehčení právě té náročnější literatury se mi ale její knihy libí.
U této mi ale silně lezly na nervy ty urážlivé (případně vševědoucí, leč pro mě většinou naprosto liché) komentáře směrem ke čtenáři. Stejně tak časté dokončování věty otázkou.
Zakončení příběhu se mi líbilo.

ještěrka38
08.01.2019 2 z 5

Nevím proč, ale tady mi strašně vadilo, že autorka psala jako muž. Tahle kniha se mi moc nelíbila.

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Další skvělá knížka ze života.

kalinka99
10.07.2018 3 z 5

Kniha napsaná životem. Chlap se zblázní do mladé ženské a lže až se mu nakonec vše začne mstít i přes varování okolí. Mrzí mě nedokončený konec.

Hathor89
05.03.2018 2 z 5

Tento literární žánr není mým šálkem kávy. Začátek se mi ještě líbil, lehký jazyk, zajímavé prostředí, ale pak už mi kniha připadala jen velmi málo uvěřitelná. Ano, muž se zamiluje do dvacítky, krize středního věku propukne naplno, manželka náhodou, hloupým přeřeknutím, zjistí nevěru … ale ta chytrá hra na získání muže mi připadala příliš neuvěřitelná a ty urážlivé promluvy ke čtenáři … I když uznávám, že otevřený konec popouští uzdu fantazii.

monte
14.01.2018 3 z 5

Dobrá oddechovka

zfilmováno

Simona Ingrová
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Roznese tě na kopytech je v