Vánoční let do neznáma

Vánoční let do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479164/bmid_vanocni-let-do-neznama-xce-479164.jpg 4 36 7

Pohodový vánoční příběh. Konec roku přinese Lucii nejedno překvapení. Se svou kolegyní a zároveň kamarádkou je vyslána na nečekanou služební cestu do Anglie. Ještě předtím ale musí přijít na kloub podivnému chování sestry a pomoci vyjasnit vyostřené vztahy v práci. A pak je tu záhadná saxofonistka, nová kolegyně, vysněná práce, jiskřičky počínajícího vztahu, adventní nálada, setkání se starou láskou a poněkud ezoterická kamarádka... Čtení pro chvíle zimní pohody.... celý text

Renike
21.11.2023 4 z 5

Opravdu odpočinkové čtení, trošku i ta vánoční atmosféra tam byla. Příběh jednoduchý, nic převratného, ale budiž. :)

LucieVero
10.05.2022 4 z 5

Kniha byla krásná, čtivá,odpočinková. Moc se mi líbila hlavní hrdinka Lucka i její kolegové a rodina a zážitky z fotografování. Jen konec byl takový nijaký, useknutý...

HoneyBunny
11.01.2022 5 z 5

Příběhů o mladých holkách, kterým není už -náct ale ještě ani neřeší zakládání rodiny, je jako šafránu. A proto jsem byla tak nadšená z této knihy. Hl. hrdinka je fajn holka, s velmi zajímavou prací fotografky. Za celou dobu se vlastně nestane nic šílenýho, převratnýho ale to je jedině dobře. Kniha mě moc bavila, autorka opravdu UMÍ psát, tak doufám, že napíše další knihu pro starší mladý :)

MarNe
04.01.2022 4 z 5

Dotčeno až v novém roce, ale nevadí. Alespoň jsem si prodloužila vánoční atmosféru.
Ideální oddychovka v období adventu. Sleduje příběh hlavní hrdinky dokreslený atmosférou Vánoc a jak jinak než na sněh, což v poslední době u nás není zvykem.
Jen název by mohl někoho zklamat. Let do neznáma není ústřední motiv a věnuje se mu jen pár kapitol ke konci knihy.

TeriLin1111
31.12.2021 3 z 5

Další fajn oddechovka na Vánoce. Nějakou výraznou zápletku zde nehledejte, je to spíše atmosférická kniha, což se na svátky hodí. Čekala jsem že hlavní roli zde bude hrát zmiňovaný let do Londýna, ale na ten došlo až na konci knihy. Zhruba prvních sto stránek se tam nic moc neděje, seznamujeme se s hrdiny atd. Poté nastává scéna na večírku kde se všichni pohádají a jakoby.... vážně takhle spolu mluví lidi kterým je skoro 30? Dále se asi dvacetkrát dozvíme jak moc je hlavní hrdinka empatická a touží po fyzickém kontaktu. Okej asi jsem to teď docela zhejtila ale ve finále jako na odpočinek je to fajn. Atmosféra byla vykreslená dobře a to je u Vánočních knih to hlavní. :)

Knižní střípky
26.12.2021 4 z 5

Příběh jako takový je jednoduchý, ale s moc hezky zachycenou vánoční atmosférou, což obzvlášť o letošních Vánocích, kdy nám zrušili, co se dalo, bylo perfektní. Aspoň na stránkách této knihy jsem se mohla vrátit ve vzpomínkách do doby, kdy jsme mohli zažívat stejné věci v předvánočním čase jako Lucie. Kniha je zalitá sluncem, příběh ukazuje rodinu a vztahy takové, jaké by si asi každý přál mít, ale samozřejmě víme, že život ne vždy takový bývá. Ale od knih s vánoční tématikou nechci žádné drama, naopak očekávám přesně vše výše zmíněné a tady to bylo, a byl to moc hezky strávený čas, naplněný optimismem, láskou, nadějí, z čehož mám moc hezký pocit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Majka1979
03.12.2021 5 z 5

Nádherný vianočný príbeh, ktorý stál určite za prečítanie.
Príbeh Lucie a jej kolegovia, jej rodiny a priateľov.

Všetko to je zabalené krásne do vianočného príbehu, nádherná atmosféra Vianoc a krásne vzťahy medzi ľuďmi.

Takto si predstavujem ten typický vianočný príbeh. Ak také tiež obľubujete, tak si túto knihu určite prečítajte

Vánoce pro ženy

Jitka Sani (p)
česká, 1969
2015  88%Volba
1995  61%Holka z gymplu
2021  74%Vánoční let do neznáma
2015  83%Mystická zvířata
1996  60%Holka v nesnázích

Kniha Vánoční let do neznáma je v