marketa4853 marketa4853 komentáře u knih

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Meggie a Prašprst mě tak nějak celý příběh štvali. Přitom ve filmovém zpracování tomu bylo naopak. Nicméně příběh mě bavil, četla jsem ho z chutí a těšila se, co se bude odehrávat na další stránce. Už se těším, až si přečtu další díl.

07.07.2018 3 z 5

Eclipse Bay - Léto Eclipse Bay - Léto Amanda Quick (p)

Vtipný příběh, hezky napsaný, čte se jedním dechem. Takové letní čtení k bazénu :)

Babička Babička Božena Němcová

Co říct? Kdo by neznal babičku :) Jelikož jsem měla stejnou babičku, jako je hlavní hrdina, tahle kniha je mou nejmilovanější.

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nemám ráda válečnou tématiku, ale když je v hlavní roli kůň a kluk, kteří se navzájem tak moc milují...neodolala jsem. Příběh mě nenechal spát, musela jsem stále číst a nakonec jsem si i knihu koupila a bude mou stálicí v knihovně.

Epos o panáčkovi Epos o panáčkovi Jaroslav Beznoska

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Absolutně jsem se ztrácela, příběh mi nedával smysl, nelíbil se mi.

07.07.2018 1 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Konec knihy mi nedává absolutně smysl. Ale abych nepřeskakovala, nejsem cílová skupina pro tuto knihu, nicméně jiné knihy v kategorii young-adult jsem přečetla a moc se mi líbily. U této jsem se však nudila, hlavní hrdina mi byla celkem nesympatická.

07.07.2018 1 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Knihy od této autorky mám moc ráda, a ani tahle nebyla výjimkou. Zasněžená Paříž, vánoce, romantika na každé straně! Příjemné oddechové čtení.

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Kniha byla taková nudná, rozhodně neměla takový spád jako film. Až mi někdy mladá verze Julie lezla krkem.

07.07.2018 2 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Přečteno snad stokrát! Velmi silný, krásný a upřimný příběh, jehož hlavní hrdina je tak trochu i mým hrdinou :)

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Louisa mi neskutečně vadila. Ten její elán a rozhodnutí, že změní chlapa na vozíčku. A ten se rázem po setkání s ní změní v zapšklého namyšlence na prince na bílém koni (vozíčku). Kniha se mi příliš nelíbila, ani příběh..jako bych ho už někde četla?

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Klasický, překrásný příběh, který by si měla přečíst snad každá žena. Miluju tu atmosféru, dialogy mezi hlavními hrdiny, zvraty... Ráda se k této knize vracím :)

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Musím říct, že kniha se mi líbila méně než seriál. Což se obvykle nestává. Nicméně atmosféra knihy, tajemství hlavních hrdinek a celkově spád příběhu mě očaroval! Konec jsem tedy nečekala, ale tak to má být! Nutilo mě to číst stále dál a dál :)

07.07.2018 4 z 5

Pouto Pouto Pavla Melecká

Fantasy kniha, která je plná zajímavých momentů, ale i neuvěřitelně stupidních akcí. Pro milovníky koní a upírů skvělá volba. SPOILER : Proměnit psa v upíra?Proměnit koně v upíra? To už bylo i na mě moc.

21.06.2018 2 z 5

Mrcha na koni Mrcha na koni Zuzana Homérová

Kniha je velice čtivá, nenechá Vás ji na chvíli zavřít.
Od té doby, co jsem ji otevřela, jsem stále přemýšlela nad Dianou a nad tím, jak to bude pokračovat. Každou volnou minutu jsem věnovala čtení.
Nicméně hlavní hrdinka mi přijde lehce ovlivnitelná, ačkoliv to je nejspíše způsobeno brzkým sňatkem s Vladem, i velmi nevyzrálá.
Rozhodně je příběh velmi čtivý a úplně Vás pohltí.

09.04.2018 4 z 5

Zrůda mezi námi - Síla jedné lásky Zrůda mezi námi - Síla jedné lásky Marta Lhoťanová

Za mě super! Už když jsem četla článek, že má tato kniha vyjít, neváhala jsem, a předobjednala jsem si ji. Daniela to má v hlavě jako hlavní postava srovnané, a prokázala službu několika nešťastným rodičům, prarodičům, tetám, strýcům, sestrám a bratrům...
SPOILER : Doufám, že tu amnestii fakt dostala...!!!

08.04.2018 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Úžasná kniha, dokonalý příběh...Takový, jaký se objeví jednou za několik desítek let...Dodnes jsem uhranutá :-)

10.03.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Bohuzel, me kniha nezaujala.

31.12.2017 odpad!

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Celý příběh se tak zvláštně vlekl. Musela jsem přeskakovat stránky, konec mě zklamal. Za mě průměrný "thriller".

20.10.2017 3 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

Naprosto skvělý thriler od první stránky! Hrdinka je opravdu Šílená :-) originální, nepředvídatelna zápletka, co vás nutí číst dal a dal.

25.06.2017 5 z 5

Náhody neexistujú Náhody neexistujú Lucia Sasková

Skvělý příběh, druhý díl nezklamal! :)

15.06.2016 5 z 5