marketa262 marketa262 komentáře u knih

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Za mě zatím nejslabší díl série. Ale stále je to příjemné čtení, tak uvidíme, co bude dál.

22.10.2020 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Já vám nějak nevím. Koncept zajímavý, ale sepsáno to podle mě není příliš dobře.

18.09.2020 3 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Sice už ne tak skvělé jako začátek série, ale určitě její krásné zakončení.

03.02.2020 4 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Psáno po pár měsících, protože jsem zapomněla... :D Na to jak, mě první díl nebavil a vůbec se mi nelíbil, tak mi tohle vyrazilo dech. Druhý díl byl skvělý, nemohla jsem se odtrhnout, ale toto byl fakt skvost. Je to neuvěřitelně realistická série, co se týče prožitků a vývoje postavy, a psychologie a vývoj příběhu je velmi dobře zvládnut. Poslední díl opravdu velký pokrok oproti začátku. Konec příběhu mi vyrazil dech...

19.12.2019 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Na pokračování Rudé královny jsem se šíleně těšila. První díl byl úžasný, přečetla jsem ho jedním dechem. Do Křišťálového meče jsem se pustila až po dvou letech (nemám tušení proč!), neměla jsem vysoká očekávání, a možná taky proto jsem dostala to, co jsem chtěla. Ano, prvnímu dílu nešlape ani na paty, má své slabé stránky, ale jde o slušné pokračování s totálně šíleným koncem! :D Kdybych nematurovala, tak se hned vrhnu na pokračování. Bohužel si musím počkat.

31.03.2019 4 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Co musím ocenit je originální nápad, který se mi opravdu líbí, ale bohužel se přikláním k názoru, že autorka nedokázala využít jeho potenciál a celá kniha mi připadala taková plochá. Nicméně mě zajímá, co se bude dít dál, takže asi dám šanci druhému dílu, který si budu muset přečíst v angličtině.

31.03.2019 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Opět velmi čtivé, 1. díl však nepřekoná.

14.06.2018 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Pokud si dobře pamatuju, jde o mé druhé drama - první bylo Harry Potter a prokleté dítě. Obecně dramata, ačkoli mám divadla velmi ráda, nevyhledávám a moc je nemusím. Tato kniha mi však vzala dech! Naopak se mi divadelní zpracování velmi líbilo, vykročila jsem ze stereotypu, a monology postav byly výborné! Kniha určitě vede k zamyšlení.

26.05.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Páni! Tahle kniha mě opravdu překvapila svou čtivostí. Ale jde o velmi jednoduchý příběh plný klišé, což rozhodně nepovažuju za nijak špatné, ale na 5 hvězd to nemá. Celkově se mi kniha velmi líbila.

26.05.2018 4 z 5

Výborné povídky! Více netřeba...

21.05.2018 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Předem musím říct, že jsem ještě neměla tu čest se seznámit s Městem z kostí, přestože už dlouho plánuju, že si ho přečtu. Tudíž jsem světem autorky skoro nepolíbena. Více mě zaujala tato kniha, jelikož se odehrává v 19. století a zasazení příběhu do této doby je pro mě více poutavé. Příběh mě vtáhl a moc se těším na pokračování - kniha se mi velmi líbila. Přesto mi tam něco chybí, tak uvidíme, jaký bude 2. díl.

09.05.2018 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nevím, čím to je, ale 1. polovina knihy mi přišla lepší, asi to bylo takové tajemnější, jelikož byla spousta věcí v druhé polovině hodně předvídatelná. Proto dávám nakonec jen 4 hvězdy. Jinak jsem knihu přečetla jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout. Velmi doporučuju.

25.04.2018 4 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec jsem zvolila 3. Ačkoli mě kniha vtáhla a těžko se odkládala, přišlo mi to jako nejslabší ze všech dílů.

21.04.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Upřímně? Fakt nevím, co si o knize myslet.
První půlka mě hrozně nebavila. O to větším překvapením byla druhá, která byla skvělá! Ve výsledku bych knihu určitě doporučila, ale nějak nevím, co víc napsat, jelikož mě zanechala zcela zmatenou - ať už jde o charakter hlavní postavy a její myšlenky a úvahy, či společnost, ve které žije. 4*
_______________________________________________________
Update po 2. čtení: Věděla jsem, do čeho jdu a na čtení se těšila. (Knihu jsem četla znovu kvůli referátu.) První část mi už nepřišla zdaleka tak nudná jako prvně, naopak mě velmi zaujala a bavila. Cizinec se pro mě řadí ke knihám, ke kterým se člověk v průběhu života několikrát vrátí a pokaždé nahlíží na dílo z trochu jiné stránky. 5*

08.02.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Jak tak koukám, budu asi jedna z mála, kterou tahle kniha fakt nenadchla. Začátek se mi líbil a vypadal slibně, ale pak se mi děj moc nelíbil a přišlo mi to jako přemílání pořád toho samého. A "postava" oceánu mi přišla příšerná - nápad zajímavý, ale nějak mi to prostě vadilo. Autorčinu Selekci miluju, ale tohle mě vážně zklamalo.

13.07.2017 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Moc jsem se těšila, že se znovu vrátím do světa Selekce a opačná situace z pohledu dědičky trůnu, která si musí vybrat mezi kluky mě hrozně nadchla. Ze začátku jsem se moc nemohla začíst, ale pak se to zlomilo a já knihu přímo zhltla. Vážně nechápu, jak to autorka dělá, že je to tak hrozně čtivé! Avšak mi tam něco chybělo a rozhodně to nemá na původní trilogii - nevím proč, ale přišlo mi to trochu prázdné a ploché. Nějak jsem se před čtením smířila s faktem, že všichni píšou, jaký je Eadlyn fracek, že mi to pak ani nevadilo a byla to pro mě příjemná změna.

13.07.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha opět k maturitě. Hrozně dlouho jsem knize nevěnovala pozornost v domnění, že to je jen nějaký starý román, který mě vůbec nezaujal. Ale pak jsem v televizi uviděla upoutávku na film, jenž jsem prostě musela vidět! Okamžitě jsem si ho zamilovala a koupila si i knihu. Určitě mi pomohlo vidět předtím film, jelikož je tam spousta postav a bylo pro mě jednodušší se v nich orientovat. Sice mi kniha přišla poněkud zdlouhavá, ale i přesto jsem si ji zamilovala. Starý jazyk knize dodává moc krásnou atmosféru.

13.07.2017 5 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Druhý díl mi určitě přišel lepší než ten předchozí a do knihy jsem se začetla a hltala každou stránku. Děj je z mého pohledu akčnější a dobrodružnější a je to snad poprvé, co jsem knihu musela odložit, protože jsem prostě nemohla dál číst, co se jedné postavě pravděpodobně stane - a za to má u mě kniha plus, protože je to pro mě nový čtenářský zážitek. Přesto to rozhodně není na 5 hvězd. Jsem ráda, že jsem to v polovině Smrtné zimy nevzdala a už se těším na další díl. Jinak tahle série má skvělé obálky!!

13.07.2017 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Prostě luxus. Na čtení této knihy jsem se moc těšila a i přes vysoká očekávání mě v nejmenším nezklamala. Příběh má zajímavý námět a děj až na pár pasáží plyne. Velmi se mi líbil starší jazyk a spousta filozofických dialogů. Knihu jsem četla v rámci maturitní četby, ale příběh znám už z filmu, který jsem viděla jako malá, a přečetla bych si ji i tak.

27.05.2017 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Klasika - co dodat. Knihu jsem četla v rámci maturitní četby, ale přečetla bych si ji i tak. Krásný příběh, který je poutavě podán a samozřejmě nechybí spousta filozofických úvah ohledně světa, lidí a vztahů.

27.05.2017 5 z 5