Markét.t Markét.t komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá, bez nudných pasáží.
Do knihy jsem se začetla už od prvních stránek.
Ke konci ovšem velmi předvídatelná a samotný závěr už se mi vůbec nelíbil.
Na druhý díl se nicméně těším.

22.02.2017 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

K tak zvláštní knize už se pravděpodobně nikdy nedostanu...

"Je snadné plakat, když si uvědomíš, že každý, koho miluješ, tě zavrhne nebo umře."

01.11.2016

Jeden den Jeden den David Nicholls

Skvělá!
Do čtení jsem se pouštěla už podruhé, protože dříve jsem se nemohla prokousat pomalejším úvodem.
Teď jsem moc ráda, že jsem knize dala druhou šanci. Kniha je skvěle a originálně napsána.
Druhou polovinu jsem přečetla víceméně na jeden zátah. Nepochybuji o tom, že se k ní zase někdy znovu dostanu.

28.08.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další skvělá kniha od Jojo Moyes, což už se u ní stalo téměř pravidlem.
Už od začátku je jasné, jak to celé dopadne, ale i tak se od knihy jen těžko odchází.
Sympatické postavy, čtivý děj, zajímavá zápletka... a jeden velký pes, který věčně slintá a nemůže i ničeho chybět. Doporučuju.

08.08.2016 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Líbilo se mi to mnohem víc, než jsem původně očekávala. Ač vlastně nereálný, tak velmi zajímavý a čtivý příběh, který se krásně četl. Teď mě tak napadá, že by vůbec nebylo špatné mít takového přítele, jako byl Ivan.

"Lidé zapomínají, že mají i jiné možnosti. A zapomínají, že tyhle věci nejsou vůbec důležité. Měli by se soustředit na to, co mají, a ne na to, co jim chybí."

08.08.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Opravdu zajímavý námět. Bavila mne hlavně první polovina, kdy jsem s napětím očekávala, co dalšího Bea a Florin při svém pátrání objeví. Oba jsou sympatičtí a zajímá mě, jak bude jejich vztah pokračovat.
Konec mi přišel celkem useknutý a překombinovaný.
Nicméně už se těším na další díl.

11.07.2016 4 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Skvěle napsaná kniha, která se četla úplně sama.
Forma dopisů mi nevadila, právě naopak kniha měla větší spád. Občas mě ale mrzelo, že některým událostem nebyl věnován takový prostor, jaký by si zasloužily.
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Už jenom kvůli tomu, že je známe prakticky od dětství.
Už od začátku bylo jasné, jak to celé dopadne. Oproti filmu to ovšem trvalo o něco déle.
Film určitě také stojí za zhlédnutí. Trochu mě mrzí, že jsem ho viděla dříve než knihu.
Čteno v originále.

"Life is funny isn't it? Just when you think you've got all figured out, just when you finally begin to plan something, get exited about something, and feel like you know what direction you're heading in, the paths change, the sings change, the wind blows the other way, north is suddenly south, and east is west, and you're lost."

15.06.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Další milé překvapení v rámci povinné četby.
Krátké, dobře napsané, čtivé.
Jen děje bych ocenila trochu víc.

"Žít se musí... Jakmile člověk myslí, přestává žít..."

23.05.2016 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jednoduše...

"Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné"

22.02.2016 3 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Ptáčník byl skvělý!
Skvěle napsaný, čtivý.
Těch zvrácených a brutálních věcí jsem možná čekala více.
Od autorky si určitě ještě něco přečtu...

04.08.2015 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Ze začátku jsem knihu hltala.
Pak mě to ovšem přešlo.
Konec mě zklamal...

23.06.2015 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Takové milé čtení na slunné i sychravé odpoledne.
Sladké, naivní a v neposlední řadě celkem velké klišé.
Mohla bych vytknout spoustu věcí, ale knihu jsem četla, když jsem potřebovala nějaké hodně nenáročné čtení, na které si za měsíc ani nevzpomenu.
A kniha tento cíl skvěle splnila.

23.06.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvěle propracovaná psychologie postav.
Bavilo mě to.
Šokovalo mě to.
Jednoznačně doporučuju!

23.06.2015 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Nenáročný styl psaní, fajn příběh.
Film je v tomto případě také celkem povedený.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Opravdu super.
Autorka má skvělý styl psaní.
Bavilo mě to, ale do Ztracené naděje pravděpodobně nepůjdu. Vlastně pořád nechápu význam stejné knihy - psané akorát z pohledu druhé osoby..

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Skvělé a nenáročné čtení na jedno odpoledne...
Bylo to obrovský klišé, ale co bavilo mě to.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Colleen to zkrátka umí.
Skvělé postavy, styl psaní.
Z vložené poezie jsem měla, přiznám se, trochu strach, ale nakonec mě to mile překvapilo.
Doporučuju!

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Čtivé, hezky napsané, oddechové...
Vlastně super odpočinkové čtení, do kterého jsem se pouštěla bez velkého očekávání..

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Tak nějak nevím...
Zajímavý nápad, ale samotný příběh mi přišel celkem o ničem. Často jsem se i nudila, což mě mrzí.
Prolínání minulosti a současnosti bylo fajn.

22.06.2015 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Kniha měla skvělou myšlenku. Takovou, která vás donutí zamyslet se nad světem a svým životem.
Velmi dobře se četlo.

22.06.2015 3 z 5