Markét.t Markét.t komentáře u knih

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Další ze silných příběhů z období, na které by se zapomínat nemělo....

"Nejstručnější věty bývají nejvíce zdrcující. Jsou definitivní."
"Život, jakýkoli život, je příliš krátký. Ale dokážeš-li být šťastná alespoň na malou chvilku, stálo za to jej prožít."
"Člověk, který na tebe někde čeká, pomyslí si Dita, je jako sirka, kterou zapálíš v noční krajině. Všechnu temnotu neosvětlí, ale stačí k tomu, aby ti ukázala cestu domů."

03.10.2017 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Nemám slov...
Kniha, kterou si budu ještě dlouho po dočtení pamatovat.

08.08.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nesmírně čtivá kniha, kterou jsem prakticky až do konce nemohla odložit. Stránky mi ubíhaly úplně sami a příběh mě doslova pohltil.
Příběh se sice pohybuje na hranici uvěřitelnosti a dalo by se říct, že je to spíše taková pohádka, ale i tak jsem si čtení velmi užila.
Knihu hodnotím jako skvělé odpočinkové letní čtení, které nevyžaduje velké soustředění. Už se moc těším na další pokračování, protože ten konec?!

29.07.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Knihu jsem si začala pořádně užívat až poté, co se mi podařilo se zorientovat ve všech postavách.
Jedná se o velice zajímavý, čtivý a propletený příběh plný malých i velkých tajemství.
Autorka umí perfektně vykreslit nejen jednotlivé postavy, ale i prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

12.07.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Naprosté zklamání.
Do čtení knihy jsem se musela vyloženě nutit.

22.02.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky se mi velmi dobře četly, nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že celý děj byl příliš překombinovaný a časem jsem se v postavách a jejich vzájemných vztazích začala ztrácet.

22.02.2017 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Oproti skvělému prvnímu dílu zklamání.
Kniha mi přišla zdlouhavá, místy dokonce nudná.
Nejspíš jsem po přečtení Návrhu měla příliš velká očekávání, která Omyl zdaleka nedokázal naplnit.
Dalším knihám ze série, ale určitě ještě dám šanci. Čteno v originále.

22.02.2017 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Po dlouhé době kniha, která se četla opravdu úplně sama.
Ukázkový případ toho, že se kniha nemá hodnotit podle obalu.
Garrett i Hanna byli skvělí. Dalším plusem je rozhodně neotřelé hokejové prostředí.
Ačkoliv se jedná o velkou porci klišé, ve svém žánru vyčnívá především vtipem a lehkostí, s jakou je kniha napsána.
Jednoznačně doporučuji.

22.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivá, bez nudných pasáží.
Do knihy jsem se začetla už od prvních stránek.
Ke konci ovšem velmi předvídatelná a samotný závěr už se mi vůbec nelíbil.
Na druhý díl se nicméně těším.

22.02.2017 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Hrozně milá a oddechová knížka, která mě překvapila především svou čtivostí. Čtení jsem si moc užívala a přečetla jsem ji prakticky na jeden zátah. Rozhodně si přečtu i další díly.

20.12.2016 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Velmi silný příběh, který si budu ještě dlouho pamatovat a ke knize se určitě ještě jednou vrátím. O tragédii lodi Wilhelm Gustloff jsem před přečtením neměla ani tušení. A jsem ráda, že se díky této knize dostane do širšího podvědomí lidí.
Kniha je krásně napsaná. A i přeš všechny ty hrůzy, které se v ní odehrávají, dokáže i místy vykouzlit úsměv na tváři.
Díky častému střídání čtyř hlavních postav se kniha četla velmi rychle. Každý z nich měl na věc úplně jiný pohled a na různé události nahlížel odlišně.
Pokud bych měla porovnat Sůl moře s autorčinou předchozí knihou V šedých tónech, která mne také nesmírně oslovila, Sůl moře by vyhrála.
Čteno v originále.

26.11.2016 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

K tak zvláštní knize už se pravděpodobně nikdy nedostanu...

"Je snadné plakat, když si uvědomíš, že každý, koho miluješ, tě zavrhne nebo umře."

01.11.2016

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Skvělá kniha, která se četla sama. Baví mě příběhy odehrávající se v průběhu celého života hlavních postav.
Kniha byla skvěle napsána a až na pomalejší začátek jsem se od ní nemohla odtrhnout. A to i přesto, že má kniha téměř 500 stránek.
Postavy mi byly sympatické, jak Ciro tak i Enza.

"Nezapomeneš. Něco o tom vím. Když někoho ztratíš, získá v tvém srdci větší místo než předtím, ne menší. A den za dnes se rozrůstá, protože ho nepřestaneš milovat. Chtěla bys s ním mluvit, potřebuješ poradit. Ale život nám mnohdy nedává, co potřebujeme, a je těžký. Pro mě určitě."

01.11.2016 4 z 5

Zklamání.
Tohle není Harry, kterého mám tolik ráda. Předešlým knihám se podle mě téměř nepodobá.
Je to něco úplně jiného.
Proti podobě divadelního scénáře nic nemám. Kniha se díky tomu četla opravdu lehce a rychle. Ale příběh samotný? Nuda.
Možná by bylo lepší zapomenout, že jsem tuto knihu vůbec četla, protože takhle si příběhy o Harrym Potterovi rozhodně pamatovat nechci.

02.09.2016 2 z 5

Od knihy jsem asi měla přehnaná očekávání.
Některé myšlenky byly skvělé, jiné mě vůbec nezaujaly.

28.08.2016 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Skvělá!
Do čtení jsem se pouštěla už podruhé, protože dříve jsem se nemohla prokousat pomalejším úvodem.
Teď jsem moc ráda, že jsem knize dala druhou šanci. Kniha je skvěle a originálně napsána.
Druhou polovinu jsem přečetla víceméně na jeden zátah. Nepochybuji o tom, že se k ní zase někdy znovu dostanu.

28.08.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jedna z těch knížek, do kterých se začtete a pak vás už nepustí.
Sympatické postavy, zajímavý styl psaní, čtivost. A navíc skvělý Kapitán.
Ideální letní čtení.

"Někdy je snadné zapomenout, jak vám někdo chybí, dokud ho znovu neuvidíte."

28.08.2016 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Už dlouho jsem nečetla knihu, které bych obětovala každou volnou chvíli a nemohla se dočkat až se k jejímu čtení opět dostanu.
Nejedná se o nic převratně originálního, ale i tak mě tato kniha velmi bavila a až na pár drobností nemám, co bych vytkla.
Snad jen... chci další díl. Hned.

"Na světě jsou dva druhy viny...Jeden z nich je břemeno a ten druhý ti udává směr. Musíš dovolit, aby ti vina sloužila jako něco, co tě pohání. Aby ti připomínala, kým se chceš stát. Udělej si v mysli tlustou čáru. A už ji nikdy nepřekračuj. Máš duši. Je poškozená, ale je tam. Nedovol jim aby ti ji vzali..."

16.08.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další skvělá kniha od Jojo Moyes, což už se u ní stalo téměř pravidlem.
Už od začátku je jasné, jak to celé dopadne, ale i tak se od knihy jen těžko odchází.
Sympatické postavy, čtivý děj, zajímavá zápletka... a jeden velký pes, který věčně slintá a nemůže i ničeho chybět. Doporučuju.

08.08.2016 4 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Líbilo se mi to mnohem víc, než jsem původně očekávala. Ač vlastně nereálný, tak velmi zajímavý a čtivý příběh, který se krásně četl. Teď mě tak napadá, že by vůbec nebylo špatné mít takového přítele, jako byl Ivan.

"Lidé zapomínají, že mají i jiné možnosti. A zapomínají, že tyhle věci nejsou vůbec důležité. Měli by se soustředit na to, co mají, a ne na to, co jim chybí."

08.08.2016 4 z 5