Mark2000 Mark2000 komentáře u knih

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Přišlo mi, že celá kniha byla postavena na velmi dobrém základě: hezký nápad, fantazie a velmi dobře propracovaná zápletka, ale to provedení?!
Když se dívám zpátky do knihy, nemohu si nevšimnout jistých podobností se sci-fi romány Divergence a Hunger Games a myslím, že je nemůže popřít nikdo. Možná jsou události v knize podobné ještě něčemu, co jsem bohužel nečetla...
Díky vypůjčení si myšlenek autorka shodila úroveň své knihy, aniž by chtěla, ale toto prostě nemůžu ignorovat. Ale i přes si myslím, že je to začátek slibné spisovatelské kariéry, a že o téhle autorce ještě hodně uslyšíme.

01.06.2016 2 z 5

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Četla jsem jen málo knižních sérií, u kterých bych mohla říct, že ani jeden díl nezaostával za ostatními. Ale výjimka potvrzuje pravidlo a tato série je nejen oddychovou četbou, ale navrací čtenáře do dávných dob starověkého Řecka.

27.05.2016 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Tak tohle byla bomba, která po otevření knížky okamžitě explodovala. Tato kniha vám nedovolí si odpočinout, nebo ji dokonce úplně odložit. Nemůžu najít nic, co by se mi nelíbilo, ale zase vyjmenovat tu všechny věci, které se mi líbily, by bylo nemožné. Všem určitě doporučuji!!!!!

06.05.2016 5 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Řekla bych, že je to snad jedno z nejpravdivějších převyprávění života Lídy Baarové. Ale na ,mně bylo v knížce až moc letopočtů. Při čtení mi přišlo, jako bych četla spíše novinové články nebo úryvky z archivů.

09.04.2016 4 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Na tuto knihu jsem přišla díky filmu "Lída Baarová", který se promítá v kinech. Film mě velice zaujal, a tak jsem se dostala ke knize. Zaujala mne svou otevřeností. A jak zde už bylo několikrát psáno, nikomu nepřísluší ji soudit. Žila ve velice těžké a složité době, kterou si většina z nás ani nedokáže představit. A pro ty, kteří ji odsuzují... zeptejte se sami sebe, jak byste se zachovali v její situaci vy?

13.03.2016 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Oddychová a nenáročná četba

25.02.2016 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Čekala jsem, že po událostech v předchozích dílech už nebude o čem psát. Ale autorka to zase dokázala!!!!! Úžasný příběh. Jediné, co by se dalo vytknout je částečně konec, i když bez něj už by nikdo neměl chuť číst dál. ale pro ty co začali číst tuhle sérii bych určitě doporučovala pokračovat.

25.02.2016 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Kdybych nevěděla o dalších dílech, považovala bych tento díl za úspěšné zakončení celé série. Ale další díly jsou a jsem opravdu velmi zvědavá, co přijde.
Toto je jedna z mála knížek, které nemají tak předvídatelný děj. Při čtení jsem někdy měla i strach otočit stránku... Například občasné Jaceovo chování ke Clary.... jednou byli spolu a na další stránce se už Jace tvářil, že Clary neexistuje. Nejlepší byl asi konec, který musel překvapit asi každého.
No .... uvidíme, co bude dál.

22.02.2016 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Po prvním díle jsem tak nějak čekala, že ten druhý bude slabší nebo.... vždyť asi každý ví co myslím. Ale musím říct, že autorka vážně nezklamala a druhý díl je velkou konkurencí pro ten první. Určitě všem doporučuji, nejen první ale všechny díly.

19.02.2016 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Jen málokdy se mi stane, že bych nevěděla, co ke knize napsat, ale u této knihy vážně nevím. Ten příběh mě neskutečně pohltil. Myslím, že autorka si nasadila příčku hodně vysoko po prvním dílu a jsem zvědavá, jestli budou takhle dobré i ostatní díly. Určitě všem doporučuji!!!

03.02.2016 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Další napínavá detektivka snad od mé nejoblíbenější spisovatelky. Jediné, co bych knížce vytkla je, řekla bych neúplně objasněná záležitost s Anne Meredithovou. Musím se kouknout na film, snad to tam bude lépe vysvětlené.

30.01.2016 4 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Zatímco u prvního dílu mi chyběl děj, tak tady musím říct, že děj nechyběl. Ale i stejně mi nějak nevyhovoval styl psaní. Děj mi přišel částmi až moc zamotaný a nepřehledný. Ale jsem velice ráda, že jsem si i ten druhý díl přečetla, ale celá série mě oproti sérii Andělů, velice zklamala.

30.01.2016 2 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Tato kniha mě zaujala především kvůli obálce, která se opravdu vydařila, podobně jako u všech knih Lauren Kate. Obsah knihy byl už podle mě horší. Spisovatelka měla sice úžasný nápad a bylo vidět, že její fantazie nemá hranice, ale připadalo mi, že první dvě třetiny knihy byly o tom, jak se Eureka topí ve svém žalu a samotný děj se začal odehrávat až v posledních 100 až 50 stránkách. Po pravdě mě k druhému dílu donutil konec, který byl z celé knihy nejvydařenější. Jsme opravdu zvědavá, jestli autorka dokáže druhým dílem napravit, to co se v prvním tak úplně nepodařilo.

23.01.2016 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Po pravdě se tento román nepodobá žádnému, který jsem dřív četla. Neopakují se zde ty samé a už světově známé řádky. Jenny Hanová měla naprosto originální nápad (aspoň podle toho, co jsem četla), kterým dokázala úchvatně zaujmout. Jediné, co bych knížce vytkla je konec. Ze srdce nenávidím nedokončené konce, ale to asi záleží na vkusu čtenáře. Věc, kterou bych naopak chtěla vyzdvihnout je, že pro mě nebyl tento román předvídatelný. Což si myslím, že se povede jen u mála románů. Určitě tuto knihu všem doporučuji, je to kniha, kterou začnete číst, a tak nějak ji prostě nemůžete odložit.

16.01.2016 4 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

SPOILER
Po prvním dílů jsem byla velmi zvědavá, co se bude dát dál. Zlatý kompas mě nadchla, ale tento díl mě spíš zklamal. Po pár stránkách jsem byla zmatená, kde se příběh odehrává. Nelíbilo se mi přecházení mezi světy, i když je to nepochybně výborný nápad, jen bych ho lépe sestavila. To co mi v prvním díle nevadilo, mi vadilo v tomto díle. A to, že příběh vypráví autor a ne některý z hrdinů, ale to asi závisí na stylu jaký čtenář má. Teď přemýšlím, jestli se mám pouštět do druhého dílu. Ale poslední dvě stránky mě mile překvapily, tak to asi zkusím.

12.01.2016 3 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Když se mi tato kniha dostala do ruky, netušila jsem, proč se o ní tolik mluví. Ale stačilo mi pár stránek a pochopila jsem. Tato kniha čtenáře přesune do světa podobného tomu našemu, kde každého člověka doprovází jeho daemon. Myslím, že další věcí, která tuto knihu tolik vyzdvihne je to, že je to vyprávěno dítětem. Philip Pulman mě touto knihou doslova učaroval a hrozně moc se těším na další díly.

03.01.2016 5 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Miluji snad všechny knížky od Agathy Christie, především ty, ve kterých vystupuje Poirot. Neustále ji musím obdivovat za vymýšlení naprosto geniálních zápletek. Tuto knihu určitě doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky a také starou Anglii.

01.01.2016 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

U většiny knížek, které jsem četla a měly několik dílů, se mi stalo, že některý z nich byl slabší a jiný zase ty ostatní převyšoval. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. Celá tato série byla velice vydařená, a když si v hlavě promítnu dění v nich, nemohla bych si vybrat nejlepší a nejhorší díl. Všechny byly totiž skvělé. Knížka "můj ne tak sladký život" vtáhne člověka (a nutno říct, že velice věrohodně) do života celebrit. Jak těch, které si svou slávu užívají, tak i těch, které se raději před reportéry a neúnavnými fotografy neradi ukazují. Tato kniha byla skvělým završením suprové série. Kdo tuto sérii přečte, určitě nebude litovat...:)

22.12.2015 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Bomba... Byla jsem nadšená z prvního dílu, kdy Cat cestovala do minulosti, ale musím říct, že nechat hlavní hrdinku cestovat do budoucnosti, byl nápad ještě lepší. Jediné, co mi přišlo zvláštní bylo, že si Alessandra zvykla velmi rychle na moderní mluvu, ale to je jen můj pocit. Určitě všem doporučuji...

21.12.2015 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Kniha byla naprosto senzační. Najdou se v ní ti, kteří mají zájem o historii i ti, kteří mají rádi tajemné události. Příběh byl protkaný historií a zároveň současností. Myslím, že tato kniha každého naláká navštívit Itálii a především Florencii:)

18.12.2015 5 z 5