Mark. Mark. komentáře u knih

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Zpočátku jsem si říkala, že už jsem na takové typy knih stará a bude to klišé a já budu neustála kroutit hlavou. Ovšem za "spadlýma kalhotkama" jsem se buď pořádně začetla a ponořila do děje, nebo se děj opravdu rozjel. Bylo mi z toho až úzko, že jsem ráda, že se to není podle pravdivé příběhu. Ovšem to šťastné shledání! Dokonce se těším, až nechám knihu uležet a přečtu si to z pohledu Deana Holdera.

13.07.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Napsáno velmi klidně, velmi poutavě a v určitých částech děsivě.

"Ucítíš brnění ve spodní čelisti. Není to nic co by tě mělo znepokojovat"
"Dvakrát mrkni, jestli mě slyšíš."
Mrk, mrk.
"Dobře." ..... " Bohužel teď budeš muset přestat mrkat".

..." Jak jsme na tom s časem?" ....

Za daný úsek kniha ode mne dostala 5 hvězdiček.
Už se těším, až přeloží další díly či ten plánovaný film.

09.12.2016 5 z 5

Šance Šance Katy Evans

Stále jsem čekala, kdy se projeví obálka v ději. Zda to bylo bráno tak, že i Brook bojovala, ale jinak než v ringu? Kniha se četla dobře, ale mnohdy jsem měla tendenci se sní majznout po hlavě s dotazem, co to vůbec čtu. Hloupé projevy Brook a Remyho, které bych z knihy vyškrtala. S celkovým nadhledem to ale nebylo úplně k zahození. Jako relax se to dalo číst.

02.11.2017 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Líbilo se mi, že jsem musela pátrat v paměti, co se kde v dané době odehrávalo a co by kdyby se v minulosti narušilo, mohlo v budoucnu změnit. Bylo zde napětí, děj, i spád a kniha se velmi dobře četla. Mnohé zápletky mi přišly povrchové a uvítala bych propracování. Mnoho úseků mi do celkového děje buď nezapadaly, nebo dle mého názoru nebyly zapotřebí. Při zjištění, že je podle této knihy seriál, se jeví jako dobrá volba v režisérových oblíbených škrtech, ale těžko soudit seriál, který jsem neviděla.
Ráda si přečtu další díly, ale nejsem z toho natolik unesená, abych se k nim rvala ihned, raději to proložím jinými knihami. Kniha skončila hezky uzavřeně, ale není to důvod, proč hned neslintám po dalších dílech.

02.11.2017 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kdybych četla knihu hned po vyprávění Hope, nenadchla by mne. Některé knihy si ráda přečtu znova a takto to bylo skvělé. Pár nových poznatků, které ovšem nebyly natolik procítěné jako u předešlé knihy a některé úseky zde chyběly. Srdcervoucí bylo zjištění o Les, i to, že to matka věděla.

15.10.2017 5 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Na to, že postavy byly dospělé, příběh takový nebyl. Ale jak udělat Jasona takového záletníka, když by byl puberťák? Knihu jsem brala s odlehčením a velmi jsem se bavila.

13.07.2017 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Jako, nebylo to top, ale dobrý! Pro oddych a zasmátí naprosto jednoduché a humorné čtení. "Polibek, který působí tak trochu jako facka mrtvou ještěrkou?" Jo, nasmála jsem se a právě o to v takových knihách přeci jde.

29.07.2022 5 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Ne celá kniha si udržela stejný spád a napětí. Místy to bylo až skoro hloupé. Autorka měla moc myšlenek a mnohdy to nedotáhla do konce. Ale pryč od negativ. Napínavá s velmi zajímavým tématem!
V knize vznikají pevné vztahy a neobjevila jsem nic, co by mne po celou dobu čtení štvalo. Tuhle knihu si rozhodně zapamatuji.

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Velmi poutavě psaná romantika. Začala jsem ji číst chvilku před spaním, s tím že si přečtu jenom kousek pro lepší spaní. To byl problém a dala jsem si noční s pokračováním dalšího dílu. Málo kdy mne tak nadchne tento žánr. Začátky jsou velmi krásné. Seznamování s postavami jsou to nejlepší, co v knize mohu zažít. Velmi jsem si to užívala.

20.08.2017 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Velmi pěkně napsané, poutavé a hodně mne to vtáhlo do děje. I když v ČR by to asi nešlo. Po studiu si musíme najít práci nebo se přihlásit na UP, platit daně, sociální a zdravotní pojištění. Ale to je jenom malá část problémů. Jak by se asi poprala ve 20 letech s jazykovou bariérou, když na druhý den by byla v jinak mluvící zemi a následující den zase.
Bylo fajn si daný příběh putování prožít s Camryn.

27.03.2017 5 z 5

Poslední světlo Poslední světlo Alex Scarrow

Velmi povedená kniha. Hodně realistická. Velmi pěkné byly propočty na naftové otroky a další takové přirovnání. Chvíle mi mne až mrazilo, že by se jednou tohle mohlo stát. A stačí k tomu velmi málo.

13.02.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Po překročení začátku, kdy jsem si nebyla jistá, zda autorka nebude hodně napodobovat jiné knihy, jsem se opravdu začetla. Nechybí vtip ani zajímavý a propracovaný děj. Velmi čtivé a má to spád.

14.12.2016 5 z 5

King King T. M. Frazier

Ona - King. :-D Kdo četl, chápe. Kdo nečetl, pochopí. V knize je takových "překlepů" hodně.

Napínavé až přímo hltavé čtení! Když jsem nemohla číst, pustila jsem si to jako audio, jen abych mohla pokračovat. A to se u mě ještě nestalo.

30.01.2019 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Kniha má hlubší téma, ale nic není bráno do hloubky. Děj rychle utíkal a smutné témata autorka rychle přešla. Prostěpříběh dalšího páru, kde byla romantika, ale přišlo mi to takové nevýrazné. Možná je to teď mnou, ale necítila jsem takové to silné vtažení do děje, jak to tahle autorka umí.

18.01.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nejhorší co se mi mohlo stát! V knihovně jsem byla natěšená, že jsem tuto knihu od CH ještě nečetla. Večer velká příprava - horká čokoláda, sušenky a hurá číst! A, ejhle. Já už ji četla ve čtečce! Zklámání ... naštvání.... a stejně jsem četla do rána!
Kniha je naprosto super a bavila mne i napodruhé. Poutavý děj, který vám nedovolí knihu odložit. Místy smutné a psychicky nároční po vžití do postav.

07.07.2018 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Z daného žánru mám vždy obavy. V poslední době se mi asi daří vybírat, protože děj mne bavil a nebyly používány žádné otřesné balící fráze.
Ke konci knihy mohla být ta letecká nehoda více popsaná, přece jenom se tak přistát ještě nikomu nepovedlo jak tam bylo řečeno. Ale to už by byl spíš akčňák :-)
Obálka knihy je moc pěkná.

Nevyzpytatelná mrcha Nevyzpytatelná mrcha Gabrielle Bernátová

Z knihy jsem byla zmatená. Mnohdy jsem se musela v textu vracet, abych se dopátrala, o co tam vůbec šlo. Překlad opravdu nebyl nejlepší, pan Hlavička to mnohdy nevystihl správně. Ovšem autorka nepodala v knize žádný úvod. Nebyly vysvětleny postavy ani vztahy mezi nimi. Více jsem si přečetla na zadní straně knihy, abych měla jakž takž potuchy o co se v knize jedná a jaká bude její podstata.
Námět nebyl špatný, ale autorka bude muset ještě trochu propracovat důležité úseky ve své tvorbě. Bylo milé sledovat, jak se čím dál lépe rozepisuje a pak najednou takový zkrat, kde to nemělo ani hlavu ani patu, jako by zápletku měla napsanou již z dřívějška, ale neuměla se v ní poté uchytit.
Ale nezoufejte! Začátek druhého dílu objasnil vše potřebné z dějové linie i z původu postav. Takže vydržte a čtěte dál. Jen doufám, že mne druhý díl nezklame.

25.06.2018 3 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Moje očekávání bylo větší, ale zklamaná jsem nebyla. Kniha byla napsaná čtivě. Místy děsivě a napínavě.

21.06.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Povídka mne nenadchla. Viděla bych to spíše na elektronickou formu a ne aby to vyšlo knižně, obzvlášť v takovéto ceně.
Nudila jsem se, nebyla ani hororová. Mé představy se velmi lišily.

02.05.2018 2 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Není to zrovna perfektní autorčin výtvor, chybí k tomu taková ta uhlazenost a neotřelost děje. Při jemnějším kritickém oku to stálo za přečtení, prostě v tomto žánru není moc co vymyslet. Chválím charakter a procítěnost postav. A jako tradičně, bych místy postavy trochu propleskla.
Není to sice na celých 5*, ale v porovnání s ostatními knihami z daného žánru je to velmi pěkně napsané. Jediné, co mne mrzí, že Ward nikdy nenapíše pokračování dvou postav. U "Rose" by se vzhledem k jeho minulosti a práci dalo toho tolik vymyslet, ale to už by ovšem spadalo do jiné kategorie.

19.03.2018 5 z 5