mario.nette mario.nette komentáře u knih

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Asi před dvěma lety jsem to začala číst, nalákala mě anotace. Jenže mě to zoufale nebavilo...četla jsem a po chvíli zjistila, že ani nevím co čtu :D asi před polovinou jsem to odložila, za mě ne :)

07.04.2024

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Helen čeká dítě a začne chodit na předporodní kurz. Manžel se raději vymlouvá na práci, než aby tam s ní chodil...
Helen se tam seznámí s mladou dívkou Rachel, která je taková ztřeštěná, prostě jiná než Helen a ty dvě se skamarádí.

Jenže na ní začne narážet nějak podezřele často a nakonec se objeví i u nich doma, že jí někdo ublížil a jestli u nich může pár dní zůstat.

Četlo se to hezky, kapitoly krátké a konec jsem nečekala :)

07.04.2024 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Tak hezky to začalo...ale incest - opravdu ne. HNUS. Odložila jsem to a další díly číst nebudu, zvrácenost hadr.

01.04.2024 1 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

(SPOILER) Kamila před lety žila s maminkou v jednom domě. Teď, po letech tam jede, aby dům uklidila a připravila ho k prodeji. Jenže to není, jak se zdá, úplně obyčejný dům...

V knize sledujeme celkem tři časové osy.
Přítomnost, pak léta, kdy bylo Kamile pět let a s maminkou se do domu nastěhovala a ještě rok 1945. Je po válce a Emily se s rodiči ukryje v hospodě, kde je ubytují. Ano, v tom samém domě, který má nyní Kamila vyklidit. Dříve to byla hospoda.

Nejvíc mě bavila dějová linka Emily a pak ta z přítomnosti :)
Kniha je navíc doplněná ilustracemi a moc hezkými.

Veronika mě fakt štvala. Tyhle psycho pánbíčkáře izolovat od lidí, dělají jen zlo.
Každopádně kniha je duchařina, takže inspirace skutečnými událostmi ano (vojáci atd.), ale duchové, to fakt nee :)
A Erik? Jak jsem ho měla ráda, tak na konci mě pěkně naštval.

01.04.2024 3 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Tohle jsem četla asi před rokem a líbilo se mi to. Pořád mám v paměti to, jak ten soused se šel opalovat na střechu..brr :(

30.03.2024 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Beth a Flora byly nejlepší kamarádky. Jenže něco se stalo a neviděly se celých 12 let.
Jednoho dne Beth uvidí Floru s jejími dětmi. Na tom by nebylo nic divného, kdyby Flořiny děti nevypadaly úplně stejně jako před 12 lety. Nezestárly.

No, říkala jsem si, co to bude? Nějaký scifi, časová smyčka?
No, vůbec. Beth mě štvala, jak byla posedlá. Co se sakra stará o cizí děti? Kdybych já měla řešit podivnosti s cizími dětmi v mém okolí, tak nedělám nic jiného :D

Každopádně já se ztrácela, v půlce knihy jsem nevěděla kdo je kdo.
Jako spíš to je psychothriller řekla bych. Magořina. Lidí zralí na to, je někam zavřít a už nikdy nepustit :D komedie hadr. Přečetla jsem to jen proto, abych zjistila jak to všechno dopadne a ve finále mě štvali všichni, jaký to byli cvoci :D

30.03.2024 2 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Tuhle knihu jsem začala číst někdy před rokem a půl na doporučení. Došla jsem do poloviny a pak jsem ji odložila, protože mě to vůbec nebavilo. Teď jsem se k ní opět vrátila (začala jsem ji číst znovu), jelikož mě nalákaly komentáře :D no, ne že by mě to nějak extra bavilo.
Četla jsem to jen proto, že jsem byla zvědavá jak to dopadne, kdy přijde ten šok. Upřímně? Sandrine mi byla celou dobu nesympatická a jak se blížil konec, byla mi nesympatická víc a víc.

No a nakonec z toho vzešla totální kravina :( fakt mě to zklamalo a asi jsem jediná. Prostě za mě ne :D

Teď bude spoiler:
Jako kdyby to vše bylo o Sandrine, tak ještě ok. Ale ve finále ten policajt? Tím tu knížku totálně pokazili :( psycho cvok týpek :D
Ale jediný plus na tom všem bylo, že kočičky nebyly kočičky, za což jsem ráda :)

28.03.2024 2 z 5

Pán přeludů Pán přeludů Graham Peter Taylor

Tohle jsem před lety začala číst a nebavilo mě to. Po letech jsem to mu dala šanci a...ne, opravdu to číst nejde :D totální fantasmagorie a kravina.

24.03.2024 odpad!

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Miluju :) moje srdcovka - všechny čtyři díly.

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Skvělá, stejně jako předchozí :)

24.03.2024 5 z 5

Sice to je asi pro mladé čtenáře, ale nevadí :D já toto četla před lety a milovala jsem to. Super :)

Kořist Kořist Darcy Coates

Něco jiného, než jsme u Darcy zvyklí :) konec mě tedy nepřekvapil, čekala jsem to. Jsou ale lepší knihy od ní (ty o domech)

24.03.2024 4 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Nalákala mě anotace, ale...opravdu ne toto :D Fakt neskutečná blbost. Škoda.

24.03.2024 1 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Četla jsem asi před rokem. Špatné to nebylo, ale nic extra taky ne :)

24.03.2024 2 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Bill je pilot. Má ženu, dvě děti, hezký dům...prostě normální život.
Ten se mu ale změní, když nasedne do letadla a dozví se, že jeho ženu a děti zajal terorista, který dal Billovi na výběr – buď jeho ženu a děti zabije, nebo letadlo pošle k zemi.
Jak se Bill rozhodne?

No, teda...bylo to dobrý :) Mě to opravdu bavilo. Myslela jsem, že se to začne řešit třeba někde v půlce knihy, ale ne. Hned na začátku. Říkala jsem si – o čem to jako celou dobu bude?
Nenudila jsem se. Fakt to bylo napínavý a celou dobu jsem věřila Billovi, že to zvládne.

Konec mě ale trochu zklamal - myslela jsem, že to dopadne jinak :D

24.03.2024 4 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

Ať půjdeš kamkoli, bude tě sledovat...

V knize bylo střídání kapitol - chůva Holly a paní domu Sarah.
Příběh začíná Sarah - přítomností. Ta se s manželem a synem přestěhovala do nového domu, aby společně začali nový život.

Dál sledujeme Holly - minulost. Jak se k nim dostala, jak dělala chůvu...a začínají vyplouvat na povrch divné věci.
Kdo je tedy nakonec špatný? Holly nebo Sarah?

Hezky se to četlo, byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne no a nečekala jsem to. Konec mě překvapil.

17.03.2024 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Asi jsem jediná, ale mě to fakt zoufale nebavilo. Postavy mi byly nesympatické a nedočetla jsem to.

17.03.2024 1 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Jediná knížka, kterou jsem od paní autorky četla. Proč jediná? Protože mě nalákala anotace :) napínavé příběhy atd. - to je moje :D četla jsem to už před lety a líbilo se mi to.

16.03.2024 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Děj se odehrává v roce 1931, kdy sledujeme malou Lilly. Ta žije s rodiči ve velikém domě.
No, s rodiči...spíše sama v pokoji. Nesmí ven, protože lidi by se jí báli, protože je zrůda – hříčka přírody, jak jí to maminka tvrdí a protože je Lilly malá, mamince věří. Společnost jí dělá jen její kočička a tatínek, který za ní chodí.
Jednoho večera spatří z okna dalekohledem cirkus, který k nim do města přijel. Tolik by si přála ho navštívit! Netuší však, že se jí brzy přání splní. Kéž by si to ale raději nepřála

Dále tu máme rok 1956 a s ním Julii. Ta před třemi lety opustila Blackwood manor. Tedy přesněji utekla. Nyní se živí jako servírka, má násilnického přítele a moc se jí nedaří.
Jenže pak dostane dopis, že její matka zemřela a ona dům zdědila. Vydá se tam a dobrodružství může začít.

Lilly a Julie jsou obě Blackwoodovy. Co mají společného?

V knize bylo střídání let – Lilly a Julie, což mě moc bavilo.
Na začátku knihy mě bavila víc Lilly. Pak jsem nerada četla, co se dělo, bylo to smutné moc :(
Musím říct, že mě bavila víc dějová linka Julie. Číst o cirkusu mě nějak nenadchlo a strašně mi bylo líto těch slonů. Julie a koně, to se četlo moc hezky, i když tam byla s nimi napínavá chvilka.
Ale to, jak Julie prozkoumává dům a dozvídá se pomalu pravdu – to bylo za mě super.

Četlo se to dobře díky docela krátkým kapitolám a jelikož vždy končila napínavě (hlavně ta Julie), nutilo mě to číst dál a dál.
Přiznám se, že závěr s Pepper jsem musela přeskočit, to jsem nedala to číst.
Musím tedy jednu hvězdičku za toto ubrat, to bylo krutý :(

15.03.2024 4 z 5

Zrada Zrada Robert Lawrence Stine

Tyhle tři díly jsou nejlepší ze všech Stop hrůz. Moje srdcovka :) Plus knížka Prokletí rodiny Fearů na to nějak lehce navazovala. Mám plno knížek Stopy hrůzy a je to můj poklad :)

14.03.2024 5 z 5