Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

No, po dočtení úplně nechápu název, jakým způsobem se váže k této knize konkrétně. Příběh s dvěmi časovými rovinami, z nichž ta v minulosti mě bavila o hodně víc. Linka ze současnosti se pohybovala mimo jiné v politice a to mě nebaví, narušovalo mi to celý příběh. Něco jsem úplně nepochopila, jestli jsem to přehlédla nebo? Jinak celkově se to četlo dobře.
Škoda té spousty překlepů, někdo to dost odbyl.

01.08.2022 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Přečteno jako audio s krásným hlasem samotné autorky. Občas tam na mě bylo až moc vulgárností, ale celkově je to psáno velmi poeticky. Tereza umí vykouzlit až čarovná slovní spojení a obraty, líbilo a moc hezky se to poslouchalo. Obdivuju, co všechno zvládla objet, obejít a poznat.

30.07.2022 4 z 5

Chlebová Lhota Chlebová Lhota Dagmar Urbánková

My jsme se synem nadšení a já skoro víc. To je nápad na příběh a úžasně ztvárněné ilustrace z chleba.

29.07.2022 5 z 5

Moje neuvěřitelné sestry Moje neuvěřitelné sestry Adèle Bréau

Letní příběh o třech sestrách, jejich mamince a dalších členech rodiny. Nechybí tam hloubka, uvědomění si věcí do vlastního života. Na konci i slza ukápla. Fajn na léto.

22.07.2022 4 z 5

O tučňákovi, kterého zábly nohy O tučňákovi, kterého zábly nohy Christine Beigel

U příběhu o tučňáčkovi, kterého zábly nožky, jsme se se synem docela pobavily.

20.07.2022 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Líbilo se mi to jako ten Spánek, ale co zase ten konec? Murakami Murakami, co mi to děláš? Zajímavé ilustrace.

19.07.2022 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Četlo se to dobře, ale za konec jednu hvězdu dolů.

18.07.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nemám slov. Tohle je prostě příběh, od kterého se odtrhnete až na konci. Doporučuji.

16.07.2022 5 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

Ani jsem to nečekala, ale Sestry z Titaniku jsou bezva příběh a krásně se to čte.

13.07.2022 5 z 5

Jogging: Běhání pro zdraví, kondici i redukci váhy Jogging: Běhání pro zdraví, kondici i redukci váhy Libor Soumar

Kniha plná rad, povzbuzení a nápadů, jak na to, jak začít běhat. Začala jsem spíše chodit, ale někdy mám při chůzi chuť se rozběhnout. A tak provozuji indiánský běh. Spoustu toho asi zapomenu a něco využiji.

08.07.2022 4 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Krásný a hutný příběh ve dvou časových rovinách.

07.07.2022 5 z 5

Svědectví z poválečné Šumavy Svědectví z poválečné Šumavy Rosa Tahedl

Tuto knihu jsem si vzala na dovolenou na Šumavě a moc ráda jsem si přečetla o místech, kde autorka žila a milovala les. Její vyprávění se mi dobře četlo a dokreslilo krajinu, kterou jsem navštívila. Smekám před touto ženou a její rodinou, co zde museli prožívat, i když tady byli doma a přesto pro ně bylo lepší se vystěhovat za hranice.
Jen bych ocenila překlad i jejích básní.

07.07.2022 4 z 5

Veronika Žilková: Dělte dvěma Veronika Žilková: Dělte dvěma Petr Macek

(SPOILER) No, co k tomu říct, čte se to rychle. Život paní Žilkové je zajímavý, ale pro mě naprosto neinspirativní. Sice mám taky více dětí, ale život pro rodinu pro mě znamená něco o dost jiného.
V knize mi dost vadilo, že nám prozradila o jiných lidech, o co asi nestáli, nevěřím, že se všech zeptala, zda může zveřejnit ve svých pamětech, že tenhle dost pil a tahle byla na potratu, to se prostě nedělá a divím se, že to pan autor napsal.
Také je mi líto její z dětství špatné a pokřivené uchopení víry a Boha. Velká škoda pro ni a její rodinu.

22.06.2022 3 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Přečteno jako audio a to bylo výborně zpracované, hlas Vandy Hybnerové a hudba to dojemně doladily. Neuvěřitelný příběh a přece je mi jasné, že takhle to nějak bylo. Helene obdivuji. Mengele byla inteligentní stvůra v lidském těle, nechápu, jak mohl uniknout spravedlnosti.

17.06.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Četlo se to velmi dobře a rychle. Takový slaďáček, který se snaží být drsný, ale je vám jasný, že to bude happy end. Mně to teď sedlo.

13.06.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Pecka kniha. Pecka příběh. Doporučuji.

05.06.2022 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Jsem nespokojená. Tak jsem vyhlížela nějaký určitý konec, ale co vlastně chci ? Od Jakuby Katalpy to nedostanu. Zvláštní román, četl se dobře.
Jen jsem si myslela, že se ty příběhy nějak více prolnou.

31.05.2022 4 z 5

Hájovna je smutný příběh s nadějí v lepší svět. Uvěřitelný a velmi čtivě napsaný, jak už jsem u Karly Kubíkové zvyklá. Škoda jen, že autorka napsala zatím jen čtyři knihy, uvítala bych toho od ní daleko více. Doporučuji.

26.05.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Poslechnuto v audio verzi. Pachatele jsem neuhodla. Tyhle sousedské vztahy, to je věc.

22.05.2022 4 z 5

Přes zákruty řeky Přes zákruty řeky Aimie K. Runyan

Půjdu trochu proti proudu, ale mě se to moc líbilo. Věrohodný příběh, nakonec i slza ukápla, spokojenost.

19.05.2022 5 z 5