Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Sue Reid

Moc se mi to líbilo, i když je to psané pro mladší, s chutí jsem to zhltla. A těším se na další.

18.06.2012 5 z 5

Dcera štěstěny Dcera štěstěny Isabel Allende

Krásná kniha, úplně jsem ji hltala, hlavně tu část o hledání Jaquína v Californii a právě probíhající "zlaté horečce".

18.06.2012 5 z 5

Rozum a cit a mořské příšery Rozum a cit a mořské příšery Jane Austen

Po téhle knize jsem sáhla, protože mám ráda Rozum a cit od J. Austenové. Netušila jsem do čeho se pouštím. Do původního krásného příběhu autor Winters vmísil jakousi parodickofantasy omáčku a není to špatný. Rozhodně jsem se u toho nasmála, jak absurdní věci jdou vymyslet. Kdybych ale neznala původní příběh asi by mě to nebavilo, to teď nemohu posoudit. Sestry Dashwoodovy zde jsou statečné a neohrožené v boji s mořskými příšerami. Možná by se to dalo nazvat i hororem?

13.06.2012 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Sáhla jsem po ní na dovolené, když nebylo nic jiného po ruce a já chtěla číst a musím uznat, že jsem udělala dobře.

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Pěkně se četlo, děj plynulý, ale zjištění na konec, že je to tak trochu vymyšlené, mě pobavilo a na poutavosti této knihy neubralo.

Tygr ve studni Tygr ve studni Philip Pullman

Naprosto souhlasm s Barbastelle - nejnapínavější díl z celé trilogie, má to spád až se mi tajil dech a byla jsem napjatá, jak to dopadne.

09.06.2012 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Je to nádherná série, kterou jsem zhltla už v roce 2001 a nyní je čteme znovu s dětmi. Vřele doporučuji, ale myslím, že už není nikdo, kdo by to neznal.

05.06.2012 5 z 5

Stín na severu Stín na severu Philip Pullman

Tato kniha je druhý díl trilogie o Sally Lockhartové. První díl se mi četl lépe, ale i tato detektivka mě strhla a nemohla jsem jinak, než ji dočíst. Konec byl pro mě nečekaný.

03.06.2012 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Přečetla jsem ji jedním dechem. Boj s touto chorobou je nemožný, pouze ji můžeme zmírnit ? Ale valí se dál. Velmi výstižný vhled do této problematiky. Díky autorce.

03.06.2012 5 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Také mám ráda Jane Austenovou, jako hlavní hrdinka, i když o ní nevím tolik co ona. Ale čte se to dobře, pěkná kniha, konec mě ovšem překvapil, čekala bych úplný happy end.

03.06.2012 4 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Moc pěkný příběh z historie, ráda jsem si přečetla o této milé, mírné, ale rozhodné anglické královně Anně z Čech. Jen doufám, že se ve skutečnosti měli opravdu tak rádi. Už se těším na další knihu Hany Whitton.

03.06.2012 5 z 5

Stíny Stíny Marcia Rose

Po třetině knihy už mě to nějak přestalo bavit, nic nového v ději se pro mě nestalo a tak jsem ji musela odložit nedočtenou a vrátit do knihovny, nezaujala mě.

24.05.2012 1 z 5

Bible: Překlad 21. století Bible: Překlad 21. století neznámý - neuveden

Bible je poklad. Je to slovo inspirované Bohem, je to Boží slovo. To je prostě fakt, ať věříte nebo ne.
Někdo tady psal, že Ježíš si myslel. že přijde v nějaké době a to se nestalo,....Ježíš řekl, že se vrátí na zem (to je druhý příchod) , my to datum neznáme, to ví (naštěstí) jen Bůh. A Bibli můžete přečíst několikrát, ale stejně jí nebudete mít "přečtenou". Bible je průvodce na každý den. God bless you.

23.05.2012 5 z 5

Hobit je úplně to nejlepší, trilogie Pána prstenů se tomu už nevyrovná.

20.05.2012 5 z 5

Mami, mám tě ráda Mami, mám tě ráda William Saroyan

Kniha se dobře čte, ale musela jsem se trochu odpoutat od toho, pro mě absurdního pocitu, nutit děti hrát v divadle či filmu a brát jim dětství. Jinak dobrý příběh ve kterém dítě prahne po úplné milující rodině.

19.05.2012 4 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Perfektní kniha z počátků, kdy teprve ženy hledaly a draly se o své místo v lékařství.

19.05.2012 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Čtivá knížka o obyčejných lidech z Čech, líbilo se mi.

19.05.2012 5 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Na první stránce jsem se začala smát a skončila dlouho po přečtení celé knihy. Opravdu super vtip pane Šmíde, díky.

Tisíc žiarivých sĺnk Tisíc žiarivých sĺnk Khaled Hosseini

Při čtení této knihy mi život v Afgánistánu připadal jaksi absurdní a pro mně evropanku absolutně nepochopitelný. Velmi dobře se to čte.

Tlustý král Jiřík z Poděbrad Tlustý král Jiřík z Poděbrad Vladimír Kavčiak

Čtu ráda o historii a tato kniha líčí jen trochu z konce života krále Jiříka, ale přesto velmi zajímavě. Zajímavé je uvědomit si, jak lpěl na tom, že není ze šlechtického rodu a usadil se v domě ve městě. I pročítat domnělé myšlenky jeho ženy, dcer a synů bylo inspirující.

19.05.2012 4 z 5