Tisíc žiarivých sĺnk přehled

Tisíc žiarivých sĺnk https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82743/bmid_tisic-ziarivych-slnk-yxa-82743.jpg 5 1960 1960

Chatrč na úpätí hôr nad Herátom a šesťsto kilometrov vzdialené hlavné mesto Kábul. Rámec príbehu dvoch žien, odlišných tak generačne, ako aj sociálne, ktorých životy zmetie dovedna osud surovým šľahom vojny. Zápas ťažko skúšanej krajiny… Vojny, ktoré prinútili milióny ľudí utiecť do cudziny, násilie, strach a nespravodlivé postavenie žien, ale aj viera, nádej a trvalé hodnoty sa intímne, hlboko všeľudsky konkretizujú v zápase o prežitie, ochranu rodiny a osobné šťastie hrdinov príbehu, ktorý nakoniec vyústi do poznania dôležitosti odpustenia a služby tým, čo sú v núdzi. Khaled Hosseini, autor svetového bestselleru Majster šarkanov, prichádza so svojím druhým románom, ktorý je nezabudnuteľnou kronikou histórie Afganistanu za ostatných tridsať rokov a zároveň dojímavým príbehom o rodine, priateľstve a sile lásky a obety.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

A Thousand Splendid Suns , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tisíc žiarivých sĺnk. Přihlašte se a napište ho.

Nelasp
07.04.2024 4 z 5

Moc dojemné. Moje první kniha z prostředí islámu, samozřejmě některým zvykům a mentalitě úplně nerozumím, nicméně příběh byl pěkný a dojemný, obě hlavní hrdinky byly velmi silné ženy, se kterými se život nemazlil.

mario.nette
17.03.2024 1 z 5

Asi jsem jediná, ale mě to fakt zoufale nebavilo. Postavy mi byly nesympatické a nedočetla jsem to.

gabriel375
16.03.2024 5 z 5

wow. Majstrovsky zachytená esencia myslenia jednoduchých a nasmierne vnútorne bohatých ženských postáv . Khaled , ktorý sám prežil podstatnú časť svojich príbehov a bol nútený ocitnúť sa v roli utečenca z vlastnej krajiny Afganistanu, je MAJSTER pera. Toto by malo byť povinné :-) čítanie dneška.

Knižní novinky (16. - 23. 11.)

16.11.2013

Kniha Tisíc žiarivých sĺnk v seznamech

v Právě čtených21x
v Přečtených2 877x