marhoul marhoul komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Krásná knížka! Nešlo ji odložit. Přes smutné útrapy, které mě doháněly k slzám, protože tohle asi nenechá nikoho lhostejným, jsem knihu přečetla na jeden zátah. Dělá mi radost, že je to v posledních cca dvou letech čtvrtá kniha českých autorek ( Marie a Magdalény, Hana a Žítkovské bohyně), která je takto kvalitně, poutavě a silně napsaná. Dámy, jste skvělé! Štěpánkovi jsem strašně fandila a pokud existuje, fandím mu i v reále. Silná porce emocí, moc pěkné. Knize přeji úspěch a mnoho čtenářů. Pokud se zadaří, přála bych knížce věrnou filmovou adaptaci.

04.07.2020 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Jedna z těch Coelhovek, která mě bavila. Svižnější, však Alchymista mě ve své době oslovil víc.

16.03.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nevím, jak to mají mládežníci dnes, ale za nás se o Alchymistovi mluvilo jako o jakési Bibli mladých. Mnoho krásných myšlenek, některé používám běžně. "Největší tma nastane před úsvitem."

Příběhy Staré dámy Příběhy Staré dámy Tomáš Macek

Parádní knížka! Vhodná i pro něžnější fanynky TdF, které u dlouhých přenosů hlasitě nefandí, ale spíše... žehlí.

Racek Racek Richard David Bach

Motivační filosofické pohlazení po duši.

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Božskou komedii jsem si poslechla v audio verzi (A.Strejček a další..) a jsem okouzlena. Dante ji psal snad 14 let a je to znát. Brilantní!

05.02.2020 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Ačkoli nedokončená, mimořádně vydařená biografie z pera českého autora. Veledílo!

06.01.2020 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Laskavá potrava pro poetickou duši... jak jinak než-li pro duši laskavého čtenáře.

04.01.2020 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Na tohle mám zřejmě nízké IQ. :) Mě to nebavilo snad na pět pokusů. Přes takový psaný projev se zřejmě nedokážu přenést. Ale není všem dnům konec, třeba to někdy dopadne.

29.12.2019 1 z 5

Zánik pražského ghetta Zánik pražského ghetta Dan Hrubý

Jsem nadšená čtenářka Pražských příběhů, ale Zánik pražského gheta mě tolik nebavil. Dost mě zklamala i kvalita tisku samotného.

29.12.2019 3 z 5

Rozdelený svet Rozdelený svet Tim Marshall

Tak aktuální, rozumné postřehy...

29.12.2019 5 z 5

Stopa legionáře Stopa legionáře Zdeněk Ležák

Příjemné spojeno mistrně s užitečným. Parádně propojeno, krásně zrealizováno. Ozdoba každé knihovny!

29.12.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Když poslouchám Máj (LP z roku 1968, kterou recituje Václav Voska), pokaždé mě dostane, že to napsal tak mladý člověk. Mě Máj v mládí nebavil, ale už jsem do něj asi dorostla. :) Závěr je naprosto strhující. „Na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal.“

19.11.2019 5 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Tak krásně jsem se už dávno nezasnila... Moc pěkná povídková kniha vzpomínek z dávných let v Paříži. Inspirativní!

17.11.2019 5 z 5

Zaklínač: Meč osudu Zaklínač: Meč osudu Andrzej Sapkowski

Mé první setkání se Zaklínačem. Jsem okouzlena!!!

17.08.2019 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Podle mého názoru se jedná o výstižně napsaný životní příběh "naší" Pavlíny Pořízkové. Strhující, napínavý, šťavnatý a zároveň děsivý příběh mě dostal. Věděla jsem něco málo, stran emigrace Pavlíniných rodičů a o jejich složitém získání dcery z komunistického Československa do zahraničí, však netušila jsem, co vše to obnášelo. Má první kniha od Martiny Formanové. Líbila se mi.

24.06.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Severské kriminálky mám ráda, tato mě bavila, ale ke konci se mi trochu zajídala absurdita schopností záporné postavy. Čtivé, napínavé a velmi dobře přeložené. Po mém zklamání u české Vile na Sadové jednoznačně vynikající počtení.

03.05.2019 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Kniha se mi nelíbila. Mít pod tři sta stran, napíši, ať se na to každý podívá a udělá si závěr sám. No ale je mnohem delší, takže ji doporučuji jen otrlým, kteří oplývají zbytečným časem. Druhá polovina je ubíjející, takže jsem jen listovala a začítala se pouze do částí z války, které však postupně také ztrácely šmrnc. Absurdní děj ze současnosti obsahově vnímám jako totální slátaninu, navíc mizerně napsanou. Ty neustále se opakující slova a věty, vyloženě hloupé dialogy (otravné natolik, že autora podezírám, že to po sobě snad ani nečetl, protože jinak by to výrazně osekal), k tomu ty přezdívky alias 5. třída ZŠ, to vše mi natolik nesedělo, že jsem se postupně dopracovala k podezření, jestli snad tu linii lepší, válečnou, z nějakého starého deníku opravdu neopsal či mu to někdo jiný nenadiktoval. Dále Dvořáčka znám osobně. Potřebu použít jej do knihy a přejmenovat ho takto diletantsky skutečně nechápu... O močení a chování hlavní postavy už psali jiní čtenáři, nebudu se tím zdržovat, ale co mě dorazilo bylo rozuzlení příběhu stran obrazů, vily, Stelly atd. Hvězdička, kterou dávám je jen a pouze za vykreslení situace a atmosféry, která v Ostravě panovala během války. Je mi líto, papír sice unese vše, já nikoli.

19.04.2019 1 z 5

Do světa Do světa Hana Machalová

Knížka mě velmi potěšila! Dostala jsem ji jako dáreček a jsem z ní nadšená. A to předesílám, že si na motivační literaturu nepotrpím. Ale tato, ryze praktická knížka je ideální pro cestovatelky, které se nechtějí na nikoho vázat a rády by toho na cestách viděly co nejvíc. Nic pro: "placatím se převelice ráda a výhradně jen na přeplněné pláži, kam jsem přirazila s cestovkou..." Autorku chválím za sympatický přístup ke čtenářům, jednoduché, stručné a přitom výborné návody, které vytáhnou z gauče snad každou znuděnou "pecku".

09.03.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Až teď jsem se pustila do, dnes již, legendárních Žítkovských bohyní. Krásná knížka! Doslova strhující! Fantazie mi jela na plné obrátky. Jsem nadšená, co jsou ty naše moravské úžasné "baby" schopny napsat. Bohyně, Hana i Marie a Magdalény patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla. Dmu se pýchou, že máme takové skvělé spisovatelky. Žítkovské bohyně dlouho nedostanu z hlavy, líbila se mi rovina "historická", rovina "detektivní-pátrací" i životní příběh Dory Idesové. Je to kniha, u které jsem nechtěla, aby skončila...

09.02.2019 5 z 5