Marfulka007 Marfulka007 komentáře u knih

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Super počtení. Po poslední knize o Evropských stezkách, která mi úplně nesedla, jsem nakonec přeci jen Stezce Českem neodolala a dobře jsem udělala. Četla se perfektně a zase jsem u ní cítila to, co mě tehdy tak nadchlo na Pacifické hřebenovce. Lucka to prostě umí podat tak, že by člověk hned zítra nejradši vyrazil do hor... A taky že jo :-)

03.05.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Za mě byl druhý díl jednoznačně lepší, než ten první. Pohltil mě téměř od první stránky a nedalo se odtrhnout. Jo, Kiva mě taky hrozně štvala, jak se tady hodně píše, ale v určitém bodu jsem začala chápat, jak musí být rozpolcená. A pak v nějakém momentu už je zkrátka těžké najít cestu zpět... Některé části závěru se asi daly předpokládat, některé byly pro mě vyloženě šokující. A konec... No, nezbývá než počkat si na třetí díl.

19.03.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Další super počin od Radky Třeštíkové. Čte se dobře, stránky utíkají, těžko jsem se odtrhávala. Změť postav a hodně depky, to jo, ale čekat něco jiného by mě ani nenapadlo... Samá tajemství, ostatně ale nemáme snad každý nějaké? Za mě super, ale určitě ne pro každého.

16.01.2022 5 z 5

Pěšky z Paříže do Santiaga Pěšky z Paříže do Santiaga Matouš Dvořák

Musím přiznat, že v první půlce, kdy kluci putují po Francii, jsem myslela, že ji ani nedočtu. Nebavilo mě pořád dokola číst v podstatě jen o vodě a ani mi nějak neseděl styl. Nevím, jestli se za polovinou něco zlomilo ve mě nebo v autorovi, ale putování ve Španělsku bylo mnohem více čtivé, zajímavé i zábavné. I když jako frankofilovi mi ta "výhra" Španělska nad Francií přišla trochu líto :-D... Každopádně nic to nemění na tom, že putování samo o sobě určitě stálo za to, kluci mají můj obdiv a já doufám, že jednou taky půjdu do Santiaga (jen asi ne z Paříže)... A nakonec dávám přece jen 4 hvězdičky. Díky!

21.10.2021 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

(SPOILER) Letos již druhá knížka, po které jsem úplně náhodou sáhla v knihovně díky Výzvě a již podruhé jsem měla šťastnou ruku. Zajímavý námět i zpracování. Člověk tak nějak začne přemýšlet, jestli je v životě tam, kde před deseti lety čekal, že bude a z čeho všeho by byl možná překvapený. Trošku moc "vyhypovaný" byl pro mě příběh kolem Giny, pořád jsem čekala, co se teda vlastně stalo a asi jsem počítala s něčím ještě více "wow"... Hodně se mě ale dotýkal i příběh Aliciny sestry. A za happy-end jsem ráda, jako vždy :-)

26.09.2021 4 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

(SPOILER) Velmi čtivá kniha, nedala mi přestat číst... Pravda je, že jsem taky čekala nějaký více "wow" důvod proč lhát. Hlavně teda co se týče smrti Margaret a Kenta, tam jsem to vůbec nechápala. Co se týče Paula, tak mi to dávalo už větší smysl. Konec překvapivý a i když já mám happy-endy ráda, tak tady to bylo možná až moc zidealizované... Jinak ale doporučuji, čte se dobře, rychle, je napínavá tak akorát, taková letní oddychovka.

10.07.2021 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Musím říct, že ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst a na to jak je tenká, jsem ji četla neobvykle dlouho. Hodně se mi do ní proplétal film (který jsem viděla několikrát a mám ho moc ráda), což mě rozptylovalo. Nakonec jsem se ale začetla a druhá polovina už mi odsýpala. A řekla bych, že mi kniha odkryla části děje, které jsem ve filmu nikdy nezaregistrovala kvůli soustředění se na kostýmy a celkový obraz.

14.05.2021 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Autorčin styl mi neuvěřitelně sedl. Přestože je těžké stoprocentně pochopit úplně každou myšlenky, kniha se mi četla neuvěřitelně krásně. Je plná lásky a upřímnosti, cest a dobrodružství a plná života.

16.08.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Prvním knížka kterou jsem od Ladislava Zibury přečetla. Četla se mi krásně a lehce. Ke stopování mě úplně nepřesvědčila :-D ale tipy na cestování jsem v ní určitě našla.

10.07.2020 3 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Perfektní knížka, kterou by si měl přečíst úplně každý. Člověku to otevře (nebo možná spíš zavře) oči a taky trochu vyděsí (což nemusí být na škodu).

13.02.2020 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Malá knížka s velkou pravdou. Plná pozitivní energie, které je občas opravdu třeba.

07.01.2020 4 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

K přečtení mě inspirovala přednáška pánů Lišky a Révaie. U čtení jsem se perfektně pobavila, taky poučila. K tomu knížka je vzhledově nádherná, má velmi zajímavý ráz a celkově je to příjemné počtení.

07.01.2020 4 z 5

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Pěkná obálka a příjemné čtení stejně jako první. Nicméně, a možná proto, že jsem oba díly četla těsně za sebou, mi přišla hodně se opakující. Za mě určitě vítězí Podivuhodný život osamělého pošťáka. Ale četla se stejně krásně a stejně jedním dechem.

07.01.2020 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moc pěkné čtení. Veselé i smutné a napínavé až do konce. I když ten konec byl na mě přece jen zbytečně rychlý, trochu s pocitem klasického amerického "na poslední chvíli" klišé. Nicméně celý příběh mě bavil a bylo těžké na konci udržet oči suché.

10.01.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Patrika Hartla jsem objevila úplnou náhodou a hned jsem zhltla jeho první dvě knížky. Ne jinak to bylo s Okamžiky štěstí letos po Vánocích. Dokonale čtivá kniha od které je těžké se odtrhnout. Veselá i tragická zároveň a přesto pro mě stále pohodová četba na zpříjemnění večera. Zajímavý nápad, že je napsaná ze dvou úhlů pohledů, a přitom to knize vůbec neuškodilo a neměla jsem pocit, že by se děj opakoval. Nejdříve jsem přečetla Veroniku, ale je fakt, že Jáchym mi byl nakonec mnohem sympatičtější.

09.01.2017 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Tak tahle kniha se mi fakt líbila. Styl vyprávění, mix cynismu a popis reality textilního průmyslu, to vše mi naprosto sedlo. Na knihu jsem narazila úplně omylem, ale myslím, že by si ji měl přečíst každý.

11.05.2024 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

** AUDIOKNIHA **
Krásné pohádkově-fantaskní čtení. Určitě spíš pro děti, ale i tak jsem ráda, že jsem se k sérii vrátila a doposlouchala do konce (kdysi jsem četla snad první tři díly). Jen poslední díl bylo už trochu moc, ten mě nebavil... Oceňuji také audio, je to nádherně namluvené p. Táborským. Díky tomu mám z knih ještě o to lepší zážitek.

08.04.2024 5 z 5

Po hlavě do podivna Po hlavě do podivna Martina Heš

"Sny jsou předěl. Úlety bez hranic, co rámujou limitovanou denní všednost."

Krásné čtení. Úzká knížka plná podivna, kterou zhltnete, a pak ji budete dlouho vstřebávat. U mě je to (tentokrát více, než obvykle) o tom pocitu, než o tom, co by se dalo vyjádřit slovy. Děkuji!

02.01.2024 5 z 5

Budoucí úča aneb Převážně nevážně o studiu v době covidu Budoucí úča aneb Převážně nevážně o studiu v době covidu Martina Abrahámová

Pohodové oddychové počtení. Líbí se mi vhled do oborů (matfyz i učitelství), kterou jsou mi tak vzdálené jak jen to snad jde. A fascinuje mě s jakou láskou autorka právě o učitelství píše. Díky :-)

08.07.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Fantasy je můj oblíbený žánr, takže když jsem poprvé narazila na tuhle designovou krásku, bylo jasné, že si ji musím přečíst. A rozhodně nezklamala. Ať už svým samotným vzezřením a nebo obsahem, byla jsem nadšená. Autorčina představa Smrti, Života a celkově fungování světa se mi moc líbila, a vlastně představa takovéto Smrti je za mě celkem uklidňující. Jediné "trauma" mám z toho kvanta nezodpovězených otázek a tolik otevřeného konce :-D Nezbývá, než těšit se na další díly. Děkuji za pěkné čtení.

13.06.2023 5 z 5