Marfulka007 Marfulka007 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Boží! Moc dobře se mi to četlo, bavilo mě to, smála jsem se a celou dobu byla napnutá a doufala, že všechno dobře dopadne. Díky Čtenářské výzvě, že se ta kniha ke mě dostala.

20.11.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Po delší době jsem se zase trefila do opravdu dobré knihy, kterou jsem také přečetla jedním dechem. Nelehký příběh, který je popsán s takovým nadhledem a pozitivním náhledem, že nad tím člověku zůstává rozum stát a chvílemi se snad musí zastydět nas svými vlastními stížnostmi na nesmysly. Krásná kniha.

13.09.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Šílené. Děsivé. Čtivé. A hlavně stále velmi aktuální. Víc asi není třeba říkat... Jedná se o tak úzkou knihu, že by si ji měl přečíst opravdu každý.

19.12.2022 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Silný zážitek, jako už psalo mnoho lidí přede mnou. Řekla bych, že silnější, než bych čekala. Myslím, že román 1984 má každý tak nějak v povědomí ze školy (alespoň já jsem měla), ale číst jej je úplně o něčem jiném. Nutí člověka pořád přemýšlet. A rozhodně to tedy není kniha do nepohody, naopak, chce to trochu odvahy a celkem silný žaludek.

29.10.2022

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Moc krásná kniha, mile napsaná, převelice dojemná, ronila jsem slzy snad u každé kapitoly. Na těch pár stránkách určitě nelze čekat příběh rozebraný do hlubokých detailů, ale i tak chytí za srdce. Uzoučká knížečka s velkými písmeny (a krásnými ilustracemi), takže se čte sama a doporučila bych ji všem milovníkům zvířat, úplně v pohodě i těm, co moc nečtou.

16.04.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pěkné oddychové čtení. Předvídatelný příběh? Možná. Happyend samozřejmostí. A přesně tohle člověk občas potřebuje. Doporučuji vřele každému, kdo se potřebuje ponořit do milého, lehkého příběhu, zbytečně moc nepřemýšlet a jen se nechat unášet. Přečteno jedním dechem, nedalo se odtrhnout.

18.11.2022 4 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Asi jako v každé povídkové knize, některé zaujmou víc, jiné míň a sem tam nějaká vůbec. Celkově se kniha četla dobře, lehce, občas dojala, někdy pobavila. Osobně mě nejvíce zaujaly povídky Povídka o velkém dubu, Píp Vánoce, Rantari a Na hraně slunce a stínu... Příjemné čtení takhle do podzimu.

26.11.2022 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Úžasná kniha, dokonale propojuje hrůzy válečného Londýna s láskou nejen ke knihám, ale hlavně k lidem blízkým i těm méně blízkým. Nejednou mi ukápla slza. Smutná, ale vlastně neuvěřitelně milá.

20.02.2022 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tak úzká knížečka a taková síla. Nevím, co víc napsat. Asi jen ... doporučuji.

07.02.2021 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Ani nevím, co ke knize dodat. Úžasně motivační. Podle mě po jejím přečtení nemůže existovat nikdo, kdo nemá chuť vyrazit na trek :-)

14.05.2023 5 z 5

Krásná kniha v prvé řadě vzhledově, asi proto jsem si ji vybrala do knihovny :-) A nezklamala ani co do obsahu. Pro mě úžasný mix prózy a poezie, a navíc ještě zajímavého a krásně "zamotaného" příběhu. A četla se sama.

07.01.2020 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Za mě super čtení. Originální řazení kapitol. Děj, který odsýpal a nutil mě číst pořád dál a dál. Postavy, ve kterých jsem si možná svého "hrdinu" nenašla a které mě možná štvaly, ale vyvolávaly emoce a o to nakonec jde. Popisy myšlenkových pochodů mi přišly geniální, protože u mě v hlavě to občas vypadá přesně takhle. Klidně bych si dala za nějaký čas druhé čtení. Líbilo se!

03.09.2023 5 z 5

Knihu jsem našla pod stromečkem, jak jinak :-) a zhltla jsem ji jedním dechem. Čekala jsem možná něco trochu jiného, ale dostala jsem mnohem více. Četla se krásně, je plná emocí a nádherných slov, je jemná a milá, radostná a občas smutná. Ten pocit z ní je těžké popsat. Zkrátka... musíte ji přečíst! ... (Bohužel musím souhlasit s některými predchozími příspěvky ohledně překladu, velké zklamání. Musím říct, že jsem celkem brzy začala litovat, že jsem nezvolila originál. Škoda.)

29.12.2022 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Absolutně šílená jízda. Nepochopitelná. Na začátku jsem myslela, že to ani nedám. Pak se mi z celého toho "blázince" roztočila hlava. A nakonec ani nevim jak jsem se přes ďábelský ples dostala až na konec. Do teď nevím, co si o tomhle díle vlastně mám myslet :-D

14.01.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) ** AUDIOKNIHA **
Velmi smutný, až šílený příběh Zuzany. Specifický strohý styl krátkých vět mi sedl a přišel mi zajímavý a dobře čitelný (těžko říct, do jaké míry ovlivněn přednesem Evy Josefíkové). Očekávaný zvrat mezi první a druhou částí, a nakonec gradace krutosti až k závěru zanechává velké temno. Odpočinková četba to rozhodně není. Ne že bych to očekávala, ale i tak jsem doufala v trochu happy-endu pro Zuzanu. Znovu už bych knihu asi ani číst, ani poslouchat nezvládla...

16.04.2024 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Za mě oddychovka, která neurazí, ale vyloženě WOW efekt se taky nekoná. Čte se sama, to ano, sedly mi krátké kapitoly. Začátek a dlouhý rozhovor s Šedivkou mě trochu vyděsil, až jsem si říkala, že to dobrá volba na čtení nebude, ale nakonec stránky ubíhaly a já se začetla do příběhu. Z mého pohledu je pro mě těžké úplně se vžít do života svobodné matky, možná proto mi některé pasáže přišly až trochu moc. Celkově hodnotíme knihu jako pohodové večerní čtení, ke kterému se už ale nepotřebuji vracet. P.S. A líbil se mi nápad s Magickou polévkou :-)

26.01.2021 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se čte rychle a sama, stránky utíkají jako nic. Mě osobně nezklamala (možná proto, že na tohle téma nemám tolik načteno), ale faktem je, že jsem od ni očekávala něco trochu víc. Navzdory tomu, že se na záložce píše, že příběh lásky nepřeválcuje děsivý příběh holokaustu, myslím, že právě to se stalo. A tak jsem v ní víc než hrůzostrašné vykreslení doby viděla zázračný příběh lásky s happy endem. Bohužel je také těžké se ztotožnit s tím, že se jedná o příběh dle skutečné události, když hlavní hrdina se přes všechny překážky dostává jako hrdina typického amerického filmu, o kterém už na začátku víme, že nikdy nezemře a že ze všeho se na poslední chvíli dostane shodou náhodou, díky štěstí a kontaktům (?) ... Na to zaplakání, které jsem očekávala jsem čekala marně. Velké emoce nevzbudila. Přesto však času stráveného s touto knihou nelituji.

18.07.2020 2 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Krásná kniha. Pobavila jsem se, trochu možná poučila a osobně přečetla jedním dechem. Myslím, že se k ní ještě vrátím.

07.01.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Milé oddychové čtení, takové, u kterého není třeba moc přemýšlet a zbytečně hloubat, ale které prostě plyne a u kterého je jasné, že na konci bude happy-end.

23.12.2023 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná knížka, smutná, dojemná, ale i veselá, místa dokonce napínavá. Pro pejskaře jako stvořená, ale umím si představit, že nepejskařům by se zas tak líbit nemusela. Občas možná trochu zdlouhavé pasáže, ale četla se i tak dobře a rychle. Na další díly se určitě chystám :-)

04.12.2022 5 z 5