mareksevc mareksevc komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

čítal som verziu z roku 2020. kniha bola super, ale prvých 600 strán ma až tak nechytilo, potom do konca bol dej super čítanie aj ked koniec mi prišiel celkom rýchly, tuto knihu považujem od Kinga osobne za nejaký vyšší stred kvalitou

08.03.2021 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Toto dielo si viem predstaviť ako povinné čítanie pre deti, jedina ktoru lutujem že som videl prvy film až potom čital knihu, inak by to bolo dokonale čitanie

17.02.2021 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

jednička ma bavila viac ale aj tak vyborný počin. Mam pocit ž že niektoré pasaže sa stali inšpiraciou pre knihy od Kotletu

20.11.2020 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

jednoduché čítanie ale usmev mi táto kniha občas vyčarovala

06.11.2020 4 z 5

Muž na úteku Muž na úteku Richard Bachman (p)

knihu som prečítal na jeden zátah , výborná ! Tak ako si počas čítania vecí od Kinga uvedomujem že toto písal King , tak pri tých od "Bachmana" je to uplne opačne

05.04.2020 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Výborná kniha, nevadilo mi ani budovanie postáv ani občas odskok od hlavného deju, nemôžem povedať že by kniha mala pre mna nudné pasáže, posledných 150 strán bolo naozaj Kingova top liga , osobne odporučam ludom čo maju radi temu ufo :)

02.02.2020 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

velmi dobre napisaný klišoidný príbeh

11.12.2019 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

prvá časť výborná, potom dej prešiel podla mna zbytočným sekom a už som to dočítal len z donútenia

10.12.2019 2 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

myšlienka existencie pásma by vydala aj na tisíc strán, škoda že kniha je tak krátka, z tejto témy by sa dalo vytažiť o dosť viacej

10.12.2019 4 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

odporúčam každému milovníkovi zombie tématiky

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

jedna z najlepších apokalyptických kníh na trhu , drsná ale čo čakáte po páde modernej civilzácie? :)

Temné léto Temné léto Dan Simmons

kniha ktorá vo mne vyvolala spomienky na super detské časy na dedine , pre mna kniha mala dušu a jej čítanie som si užíval , koniec by som prijal dlhší a popisnejší ale aj určité tajomno má svoje čaro

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

origínálna kniha , trochu mi pripomenula iné skvelé dielo pevnosť ktoré malo podobnu atmosferu, som zvedavý na pokračovanie

18.02.2024 4 z 5

Černý jícen Černý jícen Ronald Malfi

výborné napisaný príbeh , cítiť z neho prvky Kingovej školy ale nič to neuberá na kvalite

07.02.2024 4 z 5

Šťastné a hrůzostrašnější: Druhá antologie štědrovečerních hororů Šťastné a hrůzostrašnější: Druhá antologie štědrovečerních hororů * antologie

dobové ale rozhodne nie nudné

27.01.2024 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

o niečo slabšie ako prvý diel ale pokračovanie by som si prečítal

25.08.2023 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

zaujalo od prvej strany , výborné stupnovanie napätia , zaujimavé prostredie aj celkový nápad s kliatbou

08.03.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

výborný diel , kvalitatívne ako jednička , dufam že budu preložene aj dalšie 2 knihy ktoré vyšli - jedná sa o 5 dielnu seriu

03.03.2023 4 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

super námet , velmi slušná atmosféra, niektoré pasáže mi pripomínaju Kingove práce , ako celok fajn čítanie - odporúčam

15.01.2023 4 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

sociálna sonda do spoločnosti a jej úpadku , mimoriadne dobrá kniha na zamyslenie , výborná dynamika - prvá časť vs druhá časť . značne nadčasové na rok v ktorom táto vec vznikla , možno by to mohlo byť aj povinné čítanie

15.10.2022 5 z 5