Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Bohužel, čekala jsem trochu více humoru, autorka mi přišla nějaká bez energie. Sem tam jsem se zasmála, optimismu bylo pomálu.

06.05.2023 2 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Hlavní hrdinové, ať už kat, jeho dcera či zeť, se často dostávají do neřešitelných a život ohrožujících situací, ale vždy se nějakým řízením náhody ze všeho celkem ve zdraví dostanou. Bylo to opět velmi napínavé, některé detaily drsné, ale tak to v té době asi opravdu chodilo. Jak lehce se dá ovládnout dav zakouší lidstvo už odjakživa, zde se to ukázalo taky. Turistický průvodce na závěr knihy je bonusem pro cestovatele.

27.04.2023 4 z 5

Přichází čas pomsty Přichází čas pomsty Veronika Černucká

Taky jsem měla trochu problém s množstvím postav, nicméně zápletka dobrá, občas došlo i na humor, docela čtivé.

16.04.2023 3 z 5

Trofeje a ztráty Trofeje a ztráty Aleš Dostál

Nečekala jsem nic třeskutého a nezmýlila jsem se. Lehce plynoucí příběh učitelky, které restituce změnila život, obohacený o lekci z myslivosti.

13.04.2023 3 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Nemůžu si pomoct, tohle se mi táhlo, neubíhalo, napětí nic moc, leda pak ke konci.
Snad si zlepším chuť dalším dílem...

10.04.2023 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Člověk si uvědomí některé věci, které považuje za samozřejmost, až když o ně přijde. Ale myslím si, že Helena dostala za svůj čin příliš vysoký trest. Podařilo se jí vrátit se do života se vším všudy, a to díky lidem ze svého okolí, od kterých by to člověk třeba ani nečekal.
Andula byla příjemným osvěžením.

01.04.2023 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Tak tohle jsem si vážně užila a byla to "jízda" - kdo si knihu přečte, pochopí. Krásná práce s jazykem a byl by to i pěkný scénář k filmu, úplně jsem to viděla. Zajímavé hlavní postavy se zajímavými osudy. Určitě zkusím ještě něco jiného od této autorky.

26.03.2023 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Dala jsem přednost Kingovi před Austenovou a zbaběle přiznávám, že jsem vybírala i podle rozsahu knihy a žánru povídky. Souhlasím, že povídka "Mrtví se někdy vracejí" byla asi nejlepší.

24.03.2023 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Tahle doba nebyla vůbec jednoduchá, nechtěla bych tam žít...boj proti vyznavačům luteránské víry nebo prostě jiné než katolické, spíš jejich genocida. Politické intriky jsou už samozřejmostí. Váhám, jestli mám nejradši Barbariče, Steina nebo Jaroše - skvěle se doplňují.

24.03.2023 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi silný příběh, spojení přítomnosti s obdobím holokaustu za druhé světové války. Příběhy lidí s jejich traumaty, ať už současnými nebo pocházejícími právě z oné dávné doby. Asi v polovině knihy jsem myslela, že ji dočíst nedokážu - popis života v ghettu a pak v koncentračních táborech byl velmi realistický, i když realita ve své hrůznosti jej jistě ještě předčila. Rozuzlení překvapivé...

14.03.2023 5 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Nic moc jsem nečekala a tušila dopředu co bude - dostala jsem dávku psychoterapie, humoru i toho happy-endu. Líbilo se mi to hodně!

13.03.2023 4 z 5

Ruddy Ruddy Pavel Čech

Jako obdivovatelka komiksů Pavla Čecha jsem opět nadšená. Bylo to samozřejmě trochu jiné než jeho pozdější díla, nebylo to tak do detailů propracované, ale přesto skvělé.

08.03.2023 5 z 5

Vražda neviňátek Vražda neviňátek Stanislav Češka

Strašně rozvláčné a nezáživné. Práce kriminalistů samozřejmě není stejná jako v knihách nebo v televizi, ale v detektivce čtenář očekává něco jiného než detailní popis porad, výslechů a paragrafů, nýbrž alespoň trochu vzruchu a snahu autora o napětí a jakousi zápletku. Oceňuji snahu o humor.

03.03.2023 2 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Málokdo si umí představit jak by se zachoval po zjištění, že jeho život skončí mnohem dřív než si myslel a plánoval, a to způsobem člověku nedůstojným a působícím trápení i jeho blízkým - Mara, hrdinka této části příběhu, to dokázala řešit dobrovolným odchodem ze života. Druhá linie příběhu, problém adopce dítěte, s níž tak úplně nesouhlasí těhotná manželka učitele a trenéra Scotta. Tento případ skončil happy endem.

01.03.2023 5 z 5

Dokonalá iluze Dokonalá iluze James Patterson

Jak to ten Patterson dělá?!? Ta gradace napětí je ve všech jeho knihách, čtenáři se nechce věřit, že to dokázal zase...vážně je dobrý. Doporučuji.

19.02.2023 5 z 5

Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti...? Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti...? Alena Jakoubková

Zpočátku jsem měla chuť knihu odložit, ale vytrvala jsem...nebylo to špatné, i když jsem občas nechápala myšlenkové pochody hlavní hrdinky.

14.02.2023 3 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Prostředí luxusního srubu v lesích, nesnesitelně se chovající bohatá rodinka, Gamache se svou milovanou Reine-Marie slavící výročí, to vše okořeněno vraždou a několika malými tajemstvími. A to ta vražda konkuruje záhadě zavřeného pokoje...Velmi pohodová detektivka bez potoků krve, ale mající patřičné napětí.

12.02.2023 5 z 5

Smrtící kalich Smrtící kalich J. D. Robb (p)

Malinko slabší kousek než jsem byla zvyklá u této autorky, ale pořád super Dallasová a spol.

09.02.2023 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Velmi napínavé, Lacey se mi vážně líbí a má odvahu, holka. Těším se na další případ i na pokračování jejího vztahu s Markem. Jinak zde popisovaný zločin mohl napadnout opravdu jen vyšinutého psychopata a jemu podobné - kdo jste nečetli, hurá do toho!

29.01.2023 5 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Michael Connelly

Nemusím moc scény ze soudní síně, ale tohle bylo nakonec jiné a vtáhlo mě to do napínavého děje - Boschovo hledání souvislostí bylo famózní. Trochu mě zklamal závěr, například zapomenuté fotografie zvlčilých policistů v kopírce nebo fakt, že se Bosch nechal nachytat jedním z nich ve svém vlastním domě...a kde se tam vzal ten oprášený oranžový Camarro?!? Proto ubírám jednu hvězdičku, ale jinak tleskám.

23.01.2023 4 z 5