Maragad Maragad komentáře u knih

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Bohyně je povedeným zakončením celé série. Žádné otázky nezůstanou nezodpovězeny, každá z postav dostane to, co si zaslouží a dokonce i ten milostný trojúhelník se rozlouskne. Ale kdo s kým nalezne svůj šťastný konec a kde, na to už si budete muset přijít sami.

25.05.2015 3 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Ačkoliv je Ostrov Lhářů útlou knihou, jíž přečtete za jedno odpoledne, nejspíš mi dáte po dočtení za pravdu, že i tak jí bylo dost. Rozhodně to totiž není žádná kniha odpočinková. E. Lockhartová své čtenáře neustále udržuje ve střehu, a tak by vám větší počet stran akorát mohl přivodit žaludeční vředy. Každou pronesenou větu zkoumáte ze všech stran, různě ji překrucujete, protože co kdyby se za ní někde schovávalo rozřešení zápletky? A i když román spadá do ranku young adult, věřím, že je to ten typ knihy, který můžete číst nehledě na věk a pohlaví, jen si z ní v konečném důsledku každý nejspíš odnese něco jiného.

26.04.2015 4 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

Pád noci je paranormální romance, jež láká své čtenáře zajímavou anotací a velmi povedenou obálkou. Pravdou ovšem je, že počátek knihy se nese spíš na vlnách romantiky. Sice si hned na prvních stranách můžete přečíst o únosu hlavní hrdinky, ze kterého vás jistě zamrazí, ale hned poté jde hlavně o Rachel a Charlieho. A i když díky Rachelině nedůvěřivosti si příběh zachovává špetku tajemna, ten akcí a děsem nabitý děj přichází až později.

Ovšem i přes pár nedostatků je Pád noci zajímavou knihou a já už jsem moc zvědavá, co si pro nás autor připraví v dalším díle.

14.04.2015 3 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Muzeum prazvláštních věcí je velmi neobvyklou a těžko zařaditelnou knihou, která svým způsobem opravdu působí jako pohádka pro dospělé. Jen se dá těžko posoudit, zda konec je šťastný, protože i po dočtení budete pociťovat depresivní až melancholickou náladu a neubráníte se přemítání nad tím, co to vlastně znamená být svobodný.

08.04.2015 4 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Zakázaná Hra: Lovec je knihou s originálním námětem, kde na čtenáře čeká skvěle promyšlený svět s děsivou atmosférou. Děj má spád a nepostrádá ani napětí, a tak budete rychle přetáčet každou stranu a čekat se zatajeným dechem, jak to vše nakonec dopadne. A jelikož jde o velmi malou a útlou knihu, lze ji přečíst již během pár hodin. Ani tentokrát tomu není jinak a L.J.Smith si opět připravila věčný souboj dobra se zlem.

11.03.2015 3 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Oživovatele doporučuji nejen těm čtenářům, kteří se rádi bojí, ale i těm, kteří mají rádi napínavý příběh plný zvratů. A že je kniha místy opravdu děsivá, o tom svědčí i fakt, že Seth Patrick sám přiznal, že inspirací pro vznik Oživovatele byla tvorba Edgara Allana Poea.

10.03.2015 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Tentokrát se Rachel Harrisová zaměřila spíše na psychologii postav. A mohlo by se i zdát, že román zapadne mezi podobnými tituly, jež se zabývají problémovou dobou, jako je dospívání. Jenže Můj ne tak sladký život, má oproti ostatním výhody, a tím nemyslím jen úchvatnou obálku, ale přeci jen, je tu ještě jedno překvapení, které se stále týká cestování časem, takže o něj čtenáři nebudou ochuzeni úplně.

Můj ne tak sladký život a celkově celou sérii doporučuji všem čtenářům, kteří věří na osud. Kteří i v té nejhorší době doufají, že se konečně karty obrátí a oni zase budou šťastní a že někde tam venku na ně čeká jejich druhá polovička, kterou jim hvězdy vyvolily.

02.03.2015 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Tentokrát bude komentář z trochu jiného soudku a bude se týkat audioknihy: jelikož knihu tvoří dopisy, často se jí čtenáři vyhýbají. Ale právě díky OneHotBook si ji teď mohou vychutnat opravdu všichni. Přeci jen, každá z postav má svůj hlas, a tak posluchačům nečiní takové potíže postavy rozlišit, než jak by tomu bylo v psané podobě. A že je co poslouchat, interpreti se do svých rolí opravdu vžili, a tak si můžete audioknihu, trvající téměř osm hodin, opravdu užít.

24.02.2015 4 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Svět poté doporučuji všem milovníkům knih s andělskou tématikou, ale také těm, kteří se chtějí začíst do něčeho velmi čtivého. Svět poté je totiž kniha s dokonale propracovaným světem, ale také by si z ní čtenář mohl odnést pár ponaučení. Co je lepší, žít a pomáhat tyranovi, anebo raději zemřít při pokusu o záchranu lidstva? Doufejme, že další a poslední díl ze série vydá nakladatelství Motto co nejdříve.

16.02.2015 4 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Josephine Angelini si opět nechala otevřený konec pro další díl. Já jen doufám, že tentokrát se vyhne zbytečně pomalému začátku a v dalším díle čtenáře hned vrhne do nějaké pořádné akce nebo do další honby za vyřešením záhady, protože to jí jde nejlépe a je škoda, aby někdo odložil knihu po pár stranách, když na něj po pomalém rozjezdu čeká ještě tolik napětí a nebezpečí.

09.01.2015 3 z 5

Švéd Švéd Robert Karjel

Švéd je pobuřující dílo napsané velmi poutavým stylem, knihu prostě nelze odložit, dokud nezjistíte, jak to vše dopadlo a i poté si ji ještě dlouhou dobu nosíte s sebou v hlavě a dumáte nad ní. Robert Karjel ťal do živého. Pro moderní zhýčkanou společnost je nepředstavitelné, že by zacházení s vězni bylo takto zpátečnické a „barbarské“. Vždyť jen trest smrti a povolení eutanazie vyvolalo řadu debat a hlavně nevole, a poté si přijde Robert Karjel a předhodí světu Švéda. Jsou to fakta nebo fikce?

16.12.2014 5 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

Tajemství katakomb je kniha, v níž se snoubí hned několik žánrů. Ač je to kniha určená mladším čtenářům, kromě akce, nebezpečí, dramatu a záhad, v ní nalezneme i prvky thrilleru a místy dokonce i hororu. I když její kvality jistě ocení i starší čtenáři, kteří příběhu také mohou přijít na chuť, nejvíce se zalíbí právě těm mladším. Tom Egeland dokázal nenásilnou formou vsunout do příběhu i Robertovy poznatky, které čtenářům vysvětlují význam pojmů, jako například co to jsou mýty a legendy, informace o hexagramu a vysvětlení, kdo to byl mučedník. Mladší čtenáři si tajemný a napínavý příběh zamilují a ještě se navíc něčemu přiučí.

13.12.2014 4 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Pokud s českou autorkou právě začínáte, Lota je pro vás tou správnou volbou. Ovšem nečekejte, že příběh bude stejně sladký jako sága Stmívání, žádný Edward ani Bella se nekoná. Naopak nás čeká tvrdý středověk, kdy je vaše čest jediné co máte a většinou ji rychle zaprodáte za možnost zachovat si svůj život, anebo za přání zemřít rychle. Ani Lota není žádnou krasavicí, zaklínači jsou poseti jizvami z bitev a těmto ozdobám se nevyhnul dokonce ani jejich obličej. Ovšem vampýři, to je dokonalost sama. Vybrané chování, pitoreskní tvář a načančané obleky.

20.11.2014 4 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Kniha je doslova nabitá akcí, většinu pojmů Stacia Kane vysvětluje až během děje,a to způsobuje, že se z počátku můžete v pojmech a v době trochu ztrácet. Ovšem jakmile vše pochopíte, již ji nedáte z ruky. Příběh je strhující a nechybí ani sem tam pořádná dávka děsu. Smrtící duchové jsou velmi povedeným úvodem do nové série a dokonce si troufnu říct, že surovost a do detailů popsané děsivé příšery i zbytky, co po nich zbyly, bych mohla přirovnat k prvním dílům Anity Blake od autorky Laurell K. Hamilton.

18.11.2014 4 z 5

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

Kniha Políbená měsícem je opět překvapivým dílem, které klade důraz na romantickou linku a právě proto bych knihu spíše doporučila čtenářkám. Oproti prvnímu dílu nás tentokrát nečeká uzavřený konec, právě naopak, budete Amy Plum proklínat a doufat, že poslední díl vyjde co nejdříve.

01.11.2014 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Řekni vlkům, že jsem doma je velmi silný a dojemný příběh, který budete prožívat od první do poslední stránky. Nutí nás přemýšlet jak o životě a o smrti, tak i o předsudcích. Každý by se měl zamyslet nad tím, jestli někomu zbytečně nekřivdí, protože život bychom měli hlavně žít a ne jen přežívat. Jakákoliv nespravedlnost nás zbytečně tíží a kdo ví, kdy nám dohoří naše pomyslná svíčka.

26.10.2014 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Různé teorie o konci světa i o mimozemšťanech provází lidstvo na každém jeho kroku. Není se tedy co divit, že tyto teorie jsou i námětem knih. Trojice je plná různých úvah i svědectví a je na každém z nás, co si z knihy odneseme. Ale věřte mi, že jakýkoliv čtenář si z ní odnese opravdu mnoho - jak pocitů, tak myšlenek, nad kterými bude uvažovat ještě dlouho po jejím dočtení. Je to kniha, která vás opravdu donutí myslet a rozebírat situace z různých úhlů pohledu.

22.10.2014 4 z 5

Smrt démona Smrt démona Anne Holt

Ačkoliv Smrt démona není moc obsáhlá, je psaná svižným tempem a na kvalitě jí to rozhodně neubírá. Jediné, co vás může od plynulého čtení trochu rozptýlit, je občasný problém s rozlišením některých pohledů. Kdy až po jednom odstavci zjistíte, že už čtete zase o někom jiném. Ovšem to by vás rozhodně nemělo odradit od přečtení tak skvělé knihy, jakou Smrt démona bezesporu je.Jak to u severských detektivek bývá, i zde máme podstrčené sociální téma. Tentokrát jde o závažnou otázku zasahování státu do péče o děti. Máme možnost nahlédnout do myšlenek ženy, která je nucena sama vychovávat dítě bez pomoci svého okolí.

13.10.2014 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Příběh dvou staletí je plný takového jiskření mezi hlavními hrdiny, že se bojíte, aby při čtení pod vámi nevzplanul koberec. Je to dívčí román, ve kterém nesmí chybět humor, láska, vášeň a přátelství, ale i nepochopení a zášť.

10.09.2014 5 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Kniha je opravdu velmi reálně zpracovaná, nejen že Paolo Bacigalupi dokáže velmi trefně popsat lidské chování, které se v takové situaci dá očekávat, ale navíc je uvěřitelná i možnost té katastrofy. Katastrofy, kdy dojdou veškeré obnovitelné zdroje, hlavní města se ocitnou pod vodou a pravidelně se bude vracet velká bouře, které se říká zabiják měst. Knihu doporučuji i čtenářům, kteří se žánrem sci-fi teprve začínají, protože ho zde zase tolik není. A rozhodně ji doporučuji jak mladším náročnějším čtenářům, tak i těm dospělým, protože kniha je opravdu velmi zajímavým dílem, které za přečtení rozhodně stojí.

20.08.2014 4 z 5