ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Země Lhostejnost Země Lhostejnost Karel Kryl

Moc dobrá kniha. Minulý týden jsem viděl česko-polský dokument o něm a doporučuji všem.

21.11.2016 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Pěkná letní knížka, která mi vždy trochu vylepšila den. Život na Korfu je tak jiný než tady u nás. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a o trošku si prodloužila letní atmosféru.

28.09.2016 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Výborná a nadčasová kniha.

08.09.2016 5 z 5

Emil Hácha (1938-1945) Emil Hácha (1938-1945) Tomáš Pasák

Výborná kniha o nedoceněném muži československé historie.

11.08.2016 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nechápu nízké hodnocení některých čtenářů. Kniha nemá být napínavá, takže nechápu námitky na to že je nudná. Naposlouchal jsem ji jako audioknihu a nemá to chybu. Pohled dítěte na odpornou dobu normalizace je úžasnej.

27.07.2016 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Příjemný návrat do světa Zaklínače. Pěkné čtení. Zpočátku jsem si říkal, že román o zaklínači a jeho ztracených mečích nebude nic moc, ale ve finále mě kniha bavila a opět jsem musel číst a číst. Propojování postav ze ságy a rozvíjení jejich charakterů mě potěšilo (Nimue, Koral). Závěrem si autor nechal prostor pro další knihy.

13.07.2016 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Super středověká detektivka.

04.07.2016 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Celá sága přečtena po třetí v krátkém období a musím své předchozí hodnocení opravit. Sice Sapkowski nedostihl kvalitu Věže Vlaštovky, ale konec není tak špatnej.

22.02.2019 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Knihu nebudu hodnotit, jelikož to nedokáži. Přečetl jsem ji, ale četla se mi těžko a v hlavě mi z ní nic nezůstalo.

01.08.2017

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Zaklínač to není, ale příjemné čtení. Těším se na druhý díl. Nelituji, že jsem si knihu koupil. Sapkowski je prostě super spisovatel.

12.03.2017 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha mě tak úplně nezaujala. Nevím jestli to bylo stylem psaní, možná ano. SF mám rád, ale asi patřím mezi tu hrstku lidí, kterým se kniha úplně nelíbila. Přesto tři hvězdy.

21.02.2017 3 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Moje nejoblíbenější dětská knížka.

21.08.2016 5 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Prolétl jsem v knihkupectví a děkuju to fakt ne. Každý jsme ale jinej, já zůstanu u kuchařek skutečných kuchařů.

09.08.2016 odpad!

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Doporučuji a naprosto souhlasím s TATSUME.

´Mann

27.07.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na knihu přirovnávanou ke Zmizelé jsem byl zvědav. Hlavní hrdinka mi nebyla kvůli jejímu alkoholismu moc sympatická, ale do příběhu tento fakt dokonale zapadl. Kniha nezklamala, ale ani extra nenadchla.

19.07.2016 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Krásná kniha, která dává přesný obraz o tehdejším Rusku. O společnosti, morálce a manipulaci s lidmi. Krásně a barvitě jsou popsány osudy hlavních hrdinů. Kniha je čtivá a úchvatná. Skládám nejvyšší úctu, této dnes klasické ruské literatuře.

Mannová

06.07.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá knížka. Začátek nic moc, ale jakmile se děj překlopí, tak je to jedna velká jízda.

04.07.2016 5 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Ať se jde Tolkien bodnou. :) Sapkowski je naprosto jiný level. Násilí, intriky, politika, sex, prostě čtení pro dospělé.

22.02.2019 5 z 5

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

No nevím, jsem z knihy trochu rozpačitej.

12.12.2018 3 z 5

Waterloo: Deník z tažení Waterloo: Deník z tažení Alexander Cavalié Mercer

Za tu předmluvu by se měl editor stydět.

05.04.2018 4 z 5