mandari mandari komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha s nálepkou ... no, toho se už dopředu vždy bojím. Naštěstí je kniha alespoň čtivá a hlavní hrdina originální. Co ovšem pokulhává je ten "sci-fi" konec, resp. celá druhá polovina příběhu. Místo wow efektu tu naleznete spíše WTF efekty. Přesto trocha toho napětí tam byla a tak hodnotím průměrně.

24.03.2019 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Oddělění Q je pro mě už tak nějak sázka na jistotu. Je sice pravdou, že tenhle díl neměl takové wow efekty, jako měly ty před tím, ale zase se mi tu moooc líbilo odhalení minulosti Rose a vysvětlení proč je taková jaká je. Takže za mě opět super!! :)

18.03.2019 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Narozdíl od prvního dílu mě tento dost nudil. Nebylo to vyloženě špatné, ale hrozně zdlouhavé a dost špatně se v tom orientovalo. Doufám, že poslední díl tomu opět pozvedne kvalitu.

21.02.2019 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

To byla jízda! Ke knize jsem se dostala díky seriálu, který je podle ní natočen. A rozhodně nelituji, že jsem se do ní postila. Je to skvělé, romantické i akční dílo, které vás nenechá knihu odkládat. Rozhodně ji doporučuji k přečtení ;)

10.01.2019 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Oddechová romarťárna (občas i eroťárna), která je ale pojatá docela vtipně. Občas jsem si říkala, jestli nejde o parodii na podobné slaďárny :) Jako oddechovku, u které fakt nemusíte vůbec přemýšlet, dopuručuji :)

04.11.2018 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Hodně výjimečná kniha. Přečteno na jeden zátah a myslím, že mi hodně dlouho zůstane Charlie v mysli.

11.10.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Super oddychovka :-)

02.09.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak toto byl pořádný psychomasakr! Wow!

29.08.2018 5 z 5

Ztracená generace Ztracená generace Lukáš Vavrečka

Jedna hvězda, že jsem vydržela do konce. Ale totální ztráta času. Nedoporučuji!

27.08.2018 1 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Po druhém méně záživném dílu přišla závěrečná bomba - svět Umpiri a celkové rozuzlení pohnutek jednotlivých hrdinů. Za mě skvělý a dojemný závěr celé série. Rozhodně doporučuji!

27.08.2018 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Musím říct, že jsem ani nečekala, že mě bude tato kniha tolik bavit. Ale opravdu to bylo velmi milé čtení.

05.06.2018 4 z 5

Velice zajímavý pohled na užívání drog a jejich vliv na průběh druhé světové války. Velmi čtivé i pro ty, kteří tento žánr či knihy s touto problematikou obvykle nečtou (jako já).

19.05.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Přemýšlím, jak vlastně tuto knihu ohodnotit. Rozhodně nesplnila očekávání, které hlásala propagace knihy. Špatné to ale nebylo. Bylo to čtivé, svižné. Vzhledem k tomu, že jde o prvotinu tohoto autora, tak si určitě budu chtít přečíst i pokračování. Uvidíme, zda si názor na autora druhým dílem vylepším.

10.04.2018 3 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Knihu jsem přečetla v rámci výzvy 2018. Je určena pro mladší čtenáře, ale musím uznat, že byla čtivá. Sice pro mne již dost naivní, ale v pohodě :)

27.03.2018 3 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmů a filmy se mi líbily víc. Přesto i kniha má své kouzlo.

11.03.2018 4 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Celkově bych knihu hodnotila jako průměrnou. Námět byl dost zajímavý, ale šlo spíše o romantiku, kde se původní námět dost ztrácel. Kniha byla ze začátku dost zdlouhavá a stálo mě to trochu víc sil, abych ji neodložila. Poté se děj ale docela rozjel a četlo se to dobře. Bohužel skoro vše bylo pro mě až moc předvídatelné. V podstatě se nestalo nic, u čeho bych si řekla "tak to jsem nečekala".

03.02.2018 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

I když toto téma není můj šálek kávy, musím uznat že je tato kniha jedinečná. Zajímavý pohled do mysli člověka, který má na svědomí hrůzné činy.

28.01.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak toto bylo super. Podle mě zatím nejlepší díl této série. Brutální, totálně zamotané a skvělé čtení, od kterého se nedá odtrhnout!

02.01.2018 5 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Tato knížka je opravdu pro silnější povahy. Ale nedalo se od ní odtrhnout. Bylo občas trochu matoucí se přepnout na toho, kdo právě příběh vypráví. Šlo o hodně postav. Ale i tak to bylo hodně zajímavé.

11.11.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět skvělá kniha. Jakmile začnete, nemůžete přestat číst. Už teď se těším, na další pokračování - doufám, že bude :)

08.11.2017 5 z 5