mamzila mamzila komentáře u knih

Gemina Gemina Amie Kaufman

(SPOILER) Skoková stanice Heimdal čelí útoku výsadku zabijáků Beitechu.
Bránit ji bude nová dvojice teenagerů. Podaří se jim to, nebo už nezbude nikdo, kdo by přišel na pomoc uprchlíkům z Kerenzy, kteří se blíží na palubě Hypatie.
Výborné pokračování série.

27.04.2021 5 z 5

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

Nejsem zrovna zářný příklad nadšeného čtenáře komiksů, ale i tak chápu, že tento svazek je základním stavebním kamenem knihovny každého, kdo miluje superhrdiny a jejich světy.

27.04.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Dámy, nerozšiřujte klepy! Mohlo by se vám to nepříjemně vymstít.
Snadno uvěřitelný příběh - ano takto drby fungují a pak se nestačíme divit.
Velmi zdařilá prvotina.

08.06.2020 4 z 5

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

Tento příběh mě nijak nenadchnul. Je to ovšem čistě tím, že mě nezaujalo téma. Autorovu stylu se nedá nic vytknout. Kniha je napsaná velmi příjemným, čtivým stylem. Já jsem knihu zvolila kvůli čtenářské výzvě (den v týdnu), ale jsem přesvědčena, že pokud někoho toto téma zajímá, nebude jistě zklamán.

25.04.2020 3 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Řekla bych, že na první autorův pokus to nebylo špatné. Mám ráda knihy o různých vizích o "konci" světa, tak jak ho známe. Příběh je poměrně uvěřitelný. Zoufalý člověk skutečně dokáže neuvěřitelné věci. A konec byl opravdu velmi vydařený.

25.04.2020 4 z 5

Tak tohle je krása. Knihu jsem dostala od Ježíška, naštěstí i s oběma pokračováními. Nejenže je nádherná na pohled, ale když ji prolistujete, musíte začít číst - co mají znamenat ty divné fotky? a když začnete číst nemůžete přestat. Po přečtení jsem zkoukla film a ten mě teda trochu zklamal, kvalit knihy rozhodně nedosahuje, ale zase zbytek rodiny nalákal k přečtení knížky. Příběh hezky plyne, graduje a nenechá vás vydechnout. Už se pouštím do dalšího dílu.

25.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jsem moc ráda, že jsem nejprve přečetla knihu, než jsem se podívala na film. Dost by mi vadilo znát konec. Kniha se mi četla výborně. Styl vyprávění je velmi zajímavý - pohled na stejnou věc z několika stran, fakt dobrý. Hlavní vypravěčky mi bylo chvílemi líto, tak trochu dost si zkomplikovala život. Ani konec mě nezklamal, někdy jsou ti nejdokonalejší chlapi, prostě zmetci.

25.01.2017 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Na knihu jsem se velmi těšila, jako na každou novinku od mého oblíbence. Líbili se mi třeba Nekrology, Duna, Posmrtný život nebo Pod psa. Celkově je kniha velmi čtivá, i když některé povídky jsou slabší a chybí to příjemné mrazení v zádech, na které jsem u Mistra zvyklá, nicméně Jestli si ji někdo zvolil jako první knihu od Kinga, pak z těch starších bude u vytržení.

23.10.2016 4 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Velmi zábavná až pohádková fantasy plná knih a mýtických postav, které jako by vystoupily přímo ze stránek příběhů.
Je to začátek série, takže se zatím seznamujeme s prostředím, postavami a příběh se rozjíždí. Asi i proto je v knize více popisů na úkor děje, ale kniha se dobře čte a série má dobře nakročeno.

13.04.2021 4 z 5

Druhý mandel sonetů Druhý mandel sonetů Miloň Čepelka

Dva díly této rozměry nevelké "knihy" jsem si za poměrně velkou sumu koupila jako suvenýr v muzeu Járy Cimrmana. Vynaložených peněz však v nejmenším nelituji. Čtení je jako milé pohlazení a vždy mi zlepší náladu.

15.03.2021 4 z 5

Palác stříbrných panterů Palác stříbrných panterů Thomas Brezina

Dovolím si v tomto komentáři ohodnotit všechny mnou přečtené knihy z této série. Myslím, že komentovat každou zvlášť není potřeba, komentáře by byli velmi podobné.
Série "Tygrů" je v rámci literatury pro začínající čtenáře naprostý fenomén.
Má nápad, sympatické hrdiny, smysluplnou zápletku, dobrodružství, šťastný konec.
Styl psaní je jednoduchý, přesto velmi čtivý a zábavný. Také formát a rozsah knih je pro děti ideální.

15.03.2021 4 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Kniha se mi moc líbila. Moc dobře se četla, nemohla jsem se odtrhnou. Zápletka mi přišla dost originální a styl psaní mi sedl. Konec možná nebyl až tak překvapivý, ale byl o to uvěřitelnější

07.03.2021 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Velmi zajímavé. Ke knize jsem se dostala díky své neteři, pro jejíž věkovou kategorii je příběh určen. Ale i já, jakožto "časem ověřený" čtenář, jsem si příběh užila. Od začátku mě zaujal styl psaní a vyjadřování, který je velmi neotřelý a vyústění příběhu samotného bylo též velmi překvapivé.

21.08.2020 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Dočetla jsem a jsem celkem spokojená. Věk teenegera mám sice dávno za sebou, ale mě tenhle styl baví. Pro mě odpočinek od mého běžného žánru. Děj se mi líbil, nakonec to všechno dalo smysl a konec měl i nápad. Smrt některých oblíbených postav se daal předpokládat, protože svět bohužel není vždy hezké místo. A pro všechny stěžovatele opakuji, že kniha je určena pro puberťáky a tak ji tak prosím berte:-)

06.12.2016 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Zajímavý pohled z "druhé strany". Knížku jsem si koupila "do sbírky" a nelituji toho. Je to docela čtivý, i když totožný příběh. Na ukrácení dlouhé chvíle a oddych od mojí oblíbené hororové a severské literatury dobré.

03.03.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Přečetla jsem na doporučení kamaráda a zcela jsem propadla tomuto žánru. Čtivý, trošku drsnější styl. Rozhodně vyzkouším další knihy autora (tedy spíše autorské dvojice).

03.03.2016 5 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Zkusila jsem tento samostatný počin, abych se rozhodla pro pořízení či nepořízení celé série. A bohužel mě tedy kniha příliš neupoutala, až na malé výjimky mi nepřišla ani příliš vtipná. Příběh celkově mě nezaujal. Bylo to takové zmatené, neučesané, celkově prostě nezajímavé. Takže za mě Řeky Londýna rozhodně ne.

12.08.2021 2 z 5

Čarovný les Čarovný les Johanna Basford

Nádhera. Trošku větší formát, takže potřebuji více místa, ale obrázky jsou vážně nádherné . Všichni ti lesní tvorové a snové krajinky mě úplně pohltily.

09.05.2021 5 z 5

Hlas ze záhrobí Hlas ze záhrobí Thomas Brezina