Malinali Malinali komentáře u knih

Coura Coura Jana Bernášková

Svižné a vtipné čtení. Jedna Lucie a její obyčejně neobyčejný život. Její vztahy, její kamarádky, práce, rodina... Kniha se četla lehce, hodně vulgarismů, ale prostě to tam tak nějak patří. Oddechové čtení.

08.01.2022 5 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Kniha se hodí do čtenářské výzvy 2022: "na útěku".

No a jako začlo to tak, že mě autorka naštvala, a když už jsem jí tak nějak odpustila...skončilo to tak, že mě naštvala ještě víc a já potřebuji nutně další díl!! ;-D

Rozjelo se to teda naprosto skvěle. Ale za mě tam bylo strašně moc "omáčky", hodně rozepisování detailů možná i nepodstatných. Každopádně série je naprosto famózní!!

02.01.2022 5 z 5

Zimní pohádky Zimní pohádky Dawn Casey

Nádherné čtení na zimní večery a to i pro malé děti. Škoda jen těch překlepů a chyb v textu, kniha zrovna levná nebyla. Nechápu, jak mohou vydat bez kontroly. Sem tam se samozřejmě stane, že se chyba vloudí, ale zde je jich moc.

02.12.2021 4 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Příběh Anny, se kterou se život tedy nemazlí, ale ona se nevzdává. Je to hodně citlivý příběh, spíše pro ženy. K zamyšlení nad životem, chvíli smutný, chvíli radostný... Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, i když se někdy zbytečně obviňovala...

04.11.2021 5 z 5

Liška Šiška u doktora Liška Šiška u doktora Iva Gecková

Skvělé čtení, synovi (4) se moc líbí příběhy Adélky a Šišky a hlavně jak hračky dovádějí, když je nikdo nevidí.

06.05.2021 5 z 5

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

Krásně napsané, příběh o zapomenuté hračce a o tom, jak hračky ožijí ve školce, když tam děti nejsou. Akorát jsem si všimla, že tam píšou, že Adélka odešla v úterý a najednou se řeší, že je vlastně pátek přitom se jedná o stejný den, a následně že druhý den mají přijít děti, pokud je ale pátek, tak v sobotu školka přeci není :-D Buď uniklo něco mě, nebo ti, co kontrolují vydání a tisk nepřemýšlejí :-D Za to jednu hvězdičku ubírám.

22.04.2021 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Knihu jsem vybrala do čtenářské výzvy a nelituji. Nechybí tajemno, romantika, láska, ale také šikana, hrozivé zážitky i tragédie.

Taková víkendová jednohubka. Lehce předvídatelná, ale zábavná a pořád se něco děje. Ačkoli jsem o dost starší než hlavní hrdinka, přesto mě tato kniha moc bavila.

01.03.2021 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Krásná pohádka pro velké / dospělé, folklorní fantasy... děj tedy neskutečně frčí, stále se něco děje. Kouzlení, kruté situace i zvláštní láska... Konec už byl pak zbytečně protažený, ale i tak se mi kniha moc líbila a doporučuji.

15.12.2020 5 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Dobře se čte, příběh je pěkný, ale moc zdlouhavé co se týče bojů a tažení. Na mě už moc "válečné".

19.10.2020 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Pohodový příběh do deštivého počasí. Divoká a jednoduchá Holly a zamilovaný soused... Mám koupené nové vydání a má nádherný přebal. Chystám se i na film v originálním znění.

20.07.2020 4 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Nádherné ilustrace, povzbuzující věty (dokonce i v angličtině). Pasáže o pochopení sebe, svých pocitů. Taková kniha pro citlivé lidi "do kabelky". Půjčila jsem si ji, ale líbila se mi tak, že jsem si ji musela koupit :o)

DOVOLUJI SI JEŠTĚ INFORMACI, že kniha není pro děti, jak si někteří myslí...

11.07.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Aaaaaa jako já, že tohle číst nebudu.. Zkusila jsem. Mě se to líbí a to nejsem už úplně young :o) je to něco jako Velký bratr v jemnější verzi, bavilo mě to. Každá strana!!

18.05.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Slabší čtení proti prvnímu dílu, vše se děsně táhlo. Tahle kniha mě nebavila, a to jsem se na ni tak těšila.

28.03.2020 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Napínavé a velmi akční vyvrcholení trilogie. Celá série se mi líbila o to víc, že jsem ji četla v zimním období. Autorky styl psaní se mi líbí, a ačkoli se jedná o yang adult, i pro mně to byl výborný příběh a zážitek.

09.12.2019 5 z 5

Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly C. C. Humphreys

Drsné, smutné i kruté zároveň. Kniha se mi velice líbila. Občas jsem nějaké pasáže musela číst vícekrát, dějové linie se prolínají. Velmi dobře napsáno.

12.11.2019 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Silný a čtivý příběh. Citáty k zamyšlení. Velmi dobře psáno a super nápad na téma. Kniha mě bavila a doporučuji i k zamyšlení nad vlastním životem ;)

27.10.2019 5 z 5

Hříšky bílé lišky Hříšky bílé lišky Ondřej Netík

Krásně psáno, nářečí, básně. Nádherné ilustrace. Knihu jsem dostala jako dárek od manžela. Nečekala jsem, že mě zaujme taková bajka pro dospělé.

07.10.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Velice dobře čtivé a zábavné. Napínavé. Kazi a Jase jsem si velice oblíbila. A teď nevím, jak budu žít, než v ČR vyjde další díl :(

07.10.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Zamilovala jsem si ten příběh, a Rhysanda ze všech nejvíc už od začátku, asi jsem na něj měla "čich"... Skvěle napsané, tuhle fantasy trilogii jsem si velmi oblíbila. A to běžně fantasy neholduji.

24.05.2019 5 z 5

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Poutavý příběh, historie, stále se něco děje. Obálka v anglickém vydání je mnohem hezčí... Ale nesuď knihu dle obalu se v tomto případě vyplatilo.

03.05.2019 3 z 5