Malinali Malinali komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi zajímavý příběh a nápad. K zamyšlení i chvílemi jsem se pousmála lehce vtipným rozhovorům. Určitě zkusím i druhý díl. A jako utopie to možná působí teď, ale co když.. Jednou...

21.08.2019 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Smutný příběh, nemá daleko od reality. Tuto autorku a její styl psaní mám ráda, a kniha se hodila i do čtenářské výzvy. Kdo má rád smutné příběhy, které chytnou za srdce, směle do toho.

04.05.2019 4 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Tak díky čtenářské výzvě jsem se vrátila do dětských let. Několik básní ještě umím zpaměti díky recitačním soutěžím, které jsem i několikrát vyhrála ;) Vtipné, zkrátka toto je nesmrtelné dílo!

02.05.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Napínavé, četla jsem jedním dechem. Nemohla odtrhnout. Knihu jsem si vybrala jako oddychovku od historických knih, a mohu doporučit dál.

24.04.2019 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

K zamyšlení, zda bída ze světa opravdu zmizela... Pochmurne a smutné, ale dříve dost pravdivé. Měla jsem vydání 2017 a je nádherně doplněno ilustracemi.

25.01.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kdo zazil, chape. Kdo ne nadava na knihu. Je to drsne, citlive a pravdive. Knihu jsem dokonce darovala sve nej kamaradce, ktera je z knihy nadsena.

13.01.2019 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Boží!!! Nemám co dodat. Moc mě to bavilo! Jako každý díl této série...

30.08.2016 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Vishous mě moc bavil a přála jsem mu to nejlepší. V jedné části jsem už byla nervozní zda vše dopadne tak aby mi "to vyhovovalo" ;-)
Miluju tuhle sérii. Knihu 5 a 6 jsem přečetla jedním dechem!!!!

19.02.2016 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

4. pokračování upíří série, nemohu se odtrhnout. Tentokrát se spisovatelka zaměřila na kamaráda upírů - bývalého poldu Butche, a jak to s ním dopadlo si můžete přečíst :)

06.01.2016 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Druhý díl ještě lepší než první, nemohla jsem se odtrhnout (stačily mi dva dni) a jak tady psala MAGDICE - Rozhodně nedoporučuji nikomu, kdo chce prožívat knižní závislost :))

14.12.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Čtivé a moc hezký přiběh. Tato autorka umí psát. Líbí se mi, že střídá vyprávění jakoby od jedntolivých postav a zároveň tím vypráví příběh....

06.12.2015 4 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Nádherně napsané, čtivé, poutavé. Příběh sultána Sulejmana a jeho Anastázie (Nastasji, Roxolany, Hurrem) :)

05.05.2015 5 z 5

Cholera Cholera Jožo Nižnánsky

Smutný příběh, ale hrozně dobře se to čte. Napínavý děj akce celou dobu. Pan Nižnanský prostě výborný spisovatel.

15.08.2014 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Pohodové čtení. Třeba by se to mohlo i stát :)

19.08.2013 4 z 5

Operace mé dcery Operace mé dcery Stanislav Rudolf

Smutný příběh, krutá realita, když se někdy jiní rozhodnou možná i v dobré víře zatajit druhému důležité... Následky jsou pak bolestivé. Kniha i film jsou velmi dobře zpracované.

10.08.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Maas mám jako spisovatelku ráda, ale po přečtení více jak 200 str jsem tuto sérii vzdala. Strašně roztahané psaní, strašně moc rozepisované, moooc omáčky, nic se dlouho neděje. Škoda.

26.06.2023 1 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška psát umí. Příběh, historie a krimi zápletka v jednom. Cokoli jsem od něj četla mě bavilo.

27.05.2023 4 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

Čtivě napsaná historie, jemné vyprávění. Kniha má málo stran, děj pěkně ubíhá.

19.12.2022 4 z 5

Stella z Kalvendie Stella z Kalvendie Nikola Machová

Česká fantasy - žádných x dílů, super to letělo, pořád se něco dělo. Žádné roztahování popisů na několik stran. Vše dobře vysvětleno, ani nechápu, že se toho tolik do jedné knihy vešlo. Kniha je doplněna ilustracemi - což je super, více takových knih prosím.

Kouzlení, boj, spousta nadpřirozených bytostí.. Zlo, láska... Krásné čtení! Moc mě bavila (ačkoli nejsem věková kategorie pro knihu). Doporučuji.

11.04.2022 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Jelena poznává svůj domov... Učí se kouzlit. Velmi zajímavé nové území, postavy a život na jiném místě. Pár věcí stále nevyjasněných. Doufám, že autorka nám je nezapomene objasnit ve 3. díle.

Za mě super jízda a skvělá série.

21.02.2022 5 z 5